Posted by & filed under Koncertai.

Choras Bel Canto pristatė ypatingą modernios chorinės muzikos koncertą Klaipėdos dramos teatre

Choras Bel Canto po ypač sėkmingų anšlaginių Deep Field ir CineMass koncertų Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, 2016 m. kovo 11 d. surengė Lietuvos Nepriklausomybės Dienai skirtą labdaros koncertą neseniai rekonstruotame Klaipėdos dramos teatre. Pirmą kartą uostamiestyje Bel Canto pristatė garsiausio pasaulyje šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo ypatingąsias Sunrise Mass, taip pat kitus choro pamėgtus šiuolaikinės, klasikinės ir kino filmų muzikos kūrinius.

Choras Bel Canto koncertą Klaipėdos dramos teatre organizavo kartu su renginių organizavimo įstaiga „Klaipėdos šventės“, projektą globojo Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Labdaringo koncerto tikslas – surinkti kuo daugiau lėšų ir suteikti galimybę nepasiturinčiam jaunimui ir vaikams nemokamai pamatyti Dramos teatre ir Klaipėdos koncertų salėje vyksiančius renginius.

Klaipedos dramos teatras-Algirdas Kubaitis photoKlaipėdos dramos teatras. Algirdo Kubaičio nuotrauka.

Pirmą kartą Klaipėdoje! Neblėstanti choro Bel Canto meilė – ypatingosios Ola Gjeilo Sunrise Mass

Pagrindinis choro Bel Canto koncerto akcentas – populiariausio pasaulyje šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo keturių dalių kūrinys chorui ir styginių orkestrui Sunrise Mass. Šis ypatingai šviesus, jaudinantis kino filmų muzikos stiliumi parašytas kūrinys – kitoks, originalus ir šiuolaikiškas jaunojo kompozitoriaus, šiuo metu gyvenančio ir kuriančio New York, JAV, požiūris į šimtmečius gyvuojantį bažnytinės muzikos mišių žanrą.

Kompozitorius Ola Gjeilo teigia, kad tradicinį lotynišką mišių tekstą jam norėjosi pateikti kitaip – kūrinyje nepaprastai skaidri, erdvinė, kosminė muzika perauga į žemišką ir tvirtą, o tyrumo pojūtį keičia dramatiškesni jausmai. Net ir tradicinėms mišių dalims kompozitorius suteikia naujus pavadinimus: The Spheres (Kyrie), Sunrise (Gloria), The City (Credo), Identity & The Ground (Sanctus / Benedictus ir Agnus Dei).

Koncerte choras Bel Canto taip pat pristatė kompozicijas iš kino filmų Modigliani, kurias specialiai chorui Bel Canto aranžavo klaipėdietis kompozitorius Vladimiras Konstantinovas, kūrinius iš kino filmo Shindler‘s List, taip pat garsiausių šiuolaikinių chorinės muzikos kūrėjų Eric Whitacre, Eriks Ešenvalds kūrinius.

Choro Bel Canto koncertas – klaipėdiečių socialinei iniciatyvai paremti

Lietuvos Nepriklausomybės Dieną vykęs labdaringas choro Bel Canto koncertas buvo skirtas klaipėdiečių socialinei iniciatyvai paremti. Visos koncerto metu surinktos lėšos pavirto „laukiančiais bilietais” ir suteiks galimybę Klaipėdos vaikams ir jaunimui nemokamai lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos koncertų salės renginiuose.

Klaipėdietiška „laukiančio bilieto” filosofija yra labai paprasta ir kilni. Nusipirkę bilietą į choro Bel Canto koncertą, žiūrovai sumokėjo už dar vieną bilietą, kuris buvo atidėtas ir lauks savojo žiūrovo kituose koncertuose ar spektakliuose.

Choro Bel Canto meno vadovas ir vyriausias dirigentas – Artūras Dambrauskas; chormeisteriai: Raminta Gocentienė, Milda Zapolskaitė ir Alfredas Celiešius.