Posted by & filed under Koncertai.

Choras Bel Canto pristato: CineMass in Concert

Gražiausia kino filmų muzika ir ypatingosios Ola Gjeilo Sunrise Mass. Choro Bel Canto ir Draugų koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje

cinemass-1900px

2014 m. pabaigoje sužavėjęs Vilniaus publiką garsiausio šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo Sunrise Mass premjera, 2016 m. sausio 29 d. choras Bel Canto sugrįžo į Lietuvos nacionalinę filharmoniją dar vienam šio modernaus kino filmų muzikos stiliumi parašyto kūrinio atlikimui. Koncerte choras Bel Canto taip pat pristatė to paties autoriaus kompoziciją Serenity, o programą paįvairino pamėgta kino filmų muzika.

Chorui Bel Canto koncerte talkino Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov), solistės Ieva Prudnikovaitė, Lina Dambrauskaitė, solistas Jeronimas Milius ir pianistas Artūras Anusauskas.

Choro Bel Canto aistra kino filmų muzikai

Pirmąją CineMass koncerto dalį choras Bel Canto skyrė savo pamėgtai kino filmų muzikai. Koncerte skambėjo pagrindinė tema iš kino filmo Šindlerio sąrašas (Schindler’s List), kuriam muziką parašė žymusis amerikiečių kompozitorius John Williams. Šis muzikos kūrėjas ir dirigentas yra pelnęs 22 “Grammy”, 5 “Oskarus”, dešimtis kitų prestižinių muzikos apdovanojimų ir sukūręs muziką tokiems kino filmams, kaip “Žvaigždžių karai”, “Vienas namuose”, “Gelbstint eilinį Rajaną”, “Karo žirgas”, pirmiesiems trims “Hario Poterio” filmams ir kt.

Pagrindinę muzikinę temą iš kino filmo Šindlerio sąrašas choras praturtino savo meno vadovo Artūro Dambrausko parašyta švelnia chorine partija ir harmoningai derino su vienos garsiausių Izraelio kompozitorių Naomi Shemer kūriniu Jerusalem of Gold.

Choras Bel Canto koncerte atliko ir pamėgtus kūrinius iš kino filmo Modigliani, kuriam muziką parašė kompozitorius Guy Farley. Koncerte skambėjo du kūriniai – Ave Maria ir My Reason – iš šio nuostabaus kino filmo apie italų dailininką Amedeo Modigliani.

Na, o pirmąją koncerto dalį choras Bel Canto baigė senokai Lietuvoje atlikta muzika iš Sero Andrew Lloyd Webber ir Tim Rice roko operos Jesus Christ Superstar. Choras Bel Canto, padedant solistams Ievai Prudnikovaitei ir Jeronimui Miliui, atliko tris kūrinius iš šios kultinės roko operos, kuri tapo įkvėpimo šaltiniu to paties pavadinimo miuziklo ir kino filmo kūrėjams.

Neblėstanti choro Bel Canto meilė – Ola Gjeilo ypatingosios Sunrise Mass

Pagrindinis choro Bel Canto koncerto akcentas – vieno populiariausių pasaulyje šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo keturių dalių kūrinys chorui ir styginių orkestrui Sunrise Mass. Šis ypatingai šviesus, jaudinantis ir pakylėjantis kūrinys – kitoks, originalus ir šiuolaikiškas jaunojo kompozitoriaus, šiuo metu gyvenančio ir kuriančio New York, JAV, požiūris į šimtmečius gyvuojantį bažnytinės muzikos mišių žanrą.

Kompozitorius Ola Gjeilo teigia, kad tradicinį lotynišką mišių tekstą jam norėjosi pateikti kitaip – kūrinyje nepaprastai skaidri, erdvinė, kosminė muzika perauga į žemišką ir tvirtą, o tyrumo, šviesos pojūtį keičia emociškesni ir dramatiškesni jausmai. Net ir tradicinėms mišių dalims kompozitorius suteikia naujus pavadinimus: The Spheres (Kyrie), Sunrise (Gloria), The City (Credo), Identity & The Ground (Sanctus / Benedictus ir Agnus Dei). Ola Gjeilo teigia, kad jo kūrybą, taip pat ir Sunrise Mass, stipriai įtakoja filmų muzika, o mėgstamiausi jo kompozitoriai – Amerikoje dirbantys muzikos kino filmams kūrėjai.

Antroje koncerto dalyje choras Bel Canto pristatė dar vieną Ola Gjeilo kūrinį – kompoziciją chorui ir smuikui Serenity (O Magnum Mysterium).


Choro Bel Canto meno vadovas ir vyriausias dirigentas – Artūras Dambrauskas, chormeisteriai – Raminta Gocentienė, Milda Zapolskaitė ir Alfredas Celiešius. Koncerto prodiuseris Audrius Valatkevičius.