Tai – choras Bel Canto. Geriausias mišrusis choras Lietuvoje!

Vilniaus mokytojų namų mišrus choras Bel Canto – tai 2009 m. susibūręs mišrus neprofesionalų choras, vienijantis daugiau kaip 60 chorinį dainavimą ir muziką mylinčių žmonių, kurie savo laisvalaikį skiria kokybiškai ir maloniai veiklai – dainavimui. Choro tikslas – dainuoti kokybišką įvairių muzikinių stilių muziką, bendradarbiauti su įvairiais meno kolektyvais, rengiant ir pristatant kokybiškus muzikinius projektus, dalyvauti konkursuose, festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje.

01

Vos prieš šešis metus susikūręs choras Bel Canto, 2013 m. gruodžio 1 d. vykusiame pagrindinio ir svarbiausio Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale oficialiai paskelbtas geriausiu mišriuoju choru Lietuvoje. Tarptautinė vertinimo komisija chorui skyrė aukščiausią įvertinimą mišrių chorų kategorijoje (choras surinko 92.2 balų), tokiu būdu įtvirtindama Bel Canto geriausių Lietuvos neprofesionalų chorų viršūnėje! Lietuvos chorų sąjungos ir Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas pagrindinis Lietuvos chorų konkursas rengiamas kas ketverius metus prieš Dainų šventę. Konkurso vienas iš tikslų – įvertinti šalies chorų meninį lygį ir paskelbti geriausius Lietuvoje.

Geriausiųjų pasaulyje klube

2014 m. liepą Latvijos sostinėje Rygoje pasibaigusioje Pasaulio chorų olimpiadoje 2014, choras Bel Canto buvo įvertintas 90.63 balo ir laimėjo aukso medalį. Tokiu būdu choras Bel Canto, kartu su kitais chorais iš viso pasaulio, įsitvirtino geriausiųjų pasaulyje lygoje. Aukso medaliai chorų olimpiadoje skiriami chorams, surinkusiems daugiau kaip 80 iš 100 galimų komisijos balų.

Šiame svarbiausiame pasaulyje chorinės muzikos konkurse choras dalyvavo pirmą kartą ir varžėsi šiuolaikinės chorinės muzikos kategorijoje Čempionų konkurse. Bel Canto atliko ypatingai sudėtingą muzikinę programą: lietuvių kompozitoriaus Vytauto Miškinio specialiai chorui Bel Canto parašytą kūrinį I Am Here; švedų kompozitoriaus Sven-David Sandström To see a World, lietuvių kompozitoriaus Giedriaus Svilainio O Quam Tristis ir taip pat Vytauto Miškinio Neišeik, Saulala. Šiuolaikinės muzikos kategorija yra viena sunkiausių konkurse. Joje galėjo varžytis tik tie chorai, kurie olimpiadoje pristatė vieną specialiai jiems parašytą naują kūrinį.

2013 m. lapkričio 23 d. choras Bel Canto taip pat skynė laurus tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų konkurse Klaipėdoje. Šiame bene seniausias tradicijas turinčiame ir prestižiškiausiame chorų konkurse Baltijos šalyse, choras Bel Canto surinko 91.2 balų ir laimėjo pirmąją vietą mišrių chorų kategorijoje. Choras konkurse taip pat pelnė du specialiuosius prizus – už geriausią privalomojo kūrinio atlikimą bei geriausią lietuvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą.

Choras Bel Canto taip pat yra pelnęs “Aukso paukštės” apdovanojimą “Naujai suspindusios žvaigždės” kategorijoje; laimėjo pirmąją vietą Ohrid tarptautiniame chorų konkurse Makedonijoje; dalyvavo svarbiuose chorų konkursuose Busane (Pietų Korėja) ir tarptautiniame habanerų ir polifonininės muzikos konkurse Torrevieja (Ispanija), taip pat kartu su kitais Lietuvos atlikėjais dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose.

Per šešerius savo gyvavimo metus, choras Bel Canto surengė daugybę anšlaginiais tapusių solinių koncertų; įrašė penkis CD ir du DVD; sukūrė profesionalų kanalą Youtube bei pirmasis tarp mėgėjų chorų Lietuvoje debiutavo pasaulinėse internetinėse muzikos įrašų parduotuvėse iTunes, Spotify ir Amazon. Na, o 2015 m. pabaigoje vos šešerius metus gyvuojantis choras Bel Canto padarė tai, ko per visą šalies chorinės muzikos istoriją nepavyko padaryti nei vienam chorui Lietuvoje. Choras Bel Canto tapo pirmuoju choru Lietuvos chorinės muzikos istorijoje, kuris net tris vakarus iš eilės karaliavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir jo trijų Deep Field koncertų seriją pamatė daugiau nei 1800 žiūrovų.

Bel Canto choristai, turintys ilgametę chorinio dainavimo patirtį įvairiuose Lietuvos choruose ir vadovaujami Artūro Dambrausko, kuria savo chorą, ir šis procesas turi ypatingai stiprų variklį – meilę choriniam dainavimui, jaunatvišką entuziazmą ir dideles kūrybines ambicijas. Vien pasirinktas drąsus ir ambicingas pavadinimas atskleidžia choristų viziją ir dainavimo kokybės siekį – dainininkai pasirengę ilgam, nelengvam, kupinam kūrybinių eksperimentų, atradimų ir nuotykių keliui savo gražiojo dainavimo beieškant.


Nepaprasta, aistringa mūsų kelionė kartu

a

Vilniaus mišrusis choras Bel Canto – tai ypatinga, daugiau nei 60 dainininkų vienijanti komanda, kurią vien tik choru pavadinti sunku. Dar tik šešis metus gyvuojantis Bel Canto yra ne tik muzikuojanti bendruomenė, bet ir bendraminčių klubas, kurie dainuoja, kuria, bendrauja ir dalijasi savo džiaugsmu būti kartu.

Modernaus, maištingo ir ambicinko choro istorija – Jonės Girdzijauskaitės publikacijoje.