Keičiame chorinės muzikos įvaizdį Lietuvoje!

Choras Bel Canto, siekdamas pakeisti vis dar konservatyvų ir archajišką chorinės muzikos įvaizdį Lietuvoje, kuria ir pristato ypatingus, elegantiškus, intelektualius ir šiuolaikiškus muzikinius projektus, kuriuose harmoningai dera įvairių stilių ir epochų muzika. Ypatingą dėmesį skiriame savo solinių koncertų atmosferai ir muzikos pateikimui – elegancija, dėmesys žiūrovų komfortui, išskirtinės koncertų erdvės, dėmesys scenografijai, netgi aromatui koncertų salėse – yra privalomi choro Bel Canto solinių koncertų ar specialių muzikinių projektų akcentai.

Mūsų vizija – siekti, kad kuo daugiau žmonių atrastų, pamatytų ir įsitikintų chorinės muzikos grožiu, galia ir įtaiga. Mes tai žinome, nes patyrėme, todėl nuoširdžiai norime ir siekiame, kad tai pamatytų bei patirtų kuo daugiau žmonių.

Mūsų misija – įrodyti, kad protingai ir harmoningai sukurtas choro repertuaras, talentingi ir kokybiški choro solinių koncertų svečiai sukuria anšlaginius, ypatingos atmosferos koncertus žiūrovams, ir pridėtinę vertę Mecenatams.

Mūsų sėkmės paslaptis – meilė choriniam dainavimui ir jo grožiui

Choro vadovo Artūro Dambrausko atėjimas į Bel Canto chorą buvo paženklintas intrigos: ne dirigentas ieškojo darbo, kas yra įprasta, o kolektyvas, turėdamas savo viziją, ambicijas ir savo chorinio dainavimo suvokimą, ieškojo sau tinkamo vadovo. Jis priėmė šį choristų iššūkį, ir jie tapo bendraminčiais. “Būtent taip norėčiau modeliuoti mūsų santykius su choristais: man yra svarbu, kad jie manyje matytų kolegą, turintį šiek tiek daugiau patirties ir žinių, tačiau kolegą, o tik paskui – vadovą”, – sako choro meno vadovas A. Dambrauskas.

Belkantiečiai kuria savo chorą, ir tas kūrybinis procesas turi labai smarkų variklį – meilę choriniam dainavimui su didžiulėmis kūrybinėmis ambicijomis – ką reiškia vien pasirinktas choro pavadinimas! Šiuo atveju bel canto – ne užuomina į žymųjį operinio dainavimo stilių, o noras parodyti choristų viziją ir siekį.