BELCANTO-UnBlock-1200-800px

Posted by & filed under Koncertai.

Chorai Bel Canto ir Purdue Varsity Glee Club pristato: UNBLOCK. Music that breaks barriers

Ypatingas sekmadienio vakaras Vilniuje su 120 dainininkų Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje! 

Choras Bel Canto ir Purdue universiteto (JAV) vyrų choras Purdue Varsity Glee Club pristato bendrą muzikinį projektą – UNBLOCK. Music that breaks barriers. Du skirtingi Lietuvos ir JAV chorai bendrame koncerte atliks gražiausią šiuolaikinę chorinę muziką ir gerai žinomų džiazo, miuziklų, barbershop, gospel kūrinių interpretacijas. Koncerte dalyvaus 60 mišraus choro Bel Canto ir 60 vyrų choro Purdue Varsity Glee Club dainininkų.

Purdue-Varsity-Glee-Club-01

Moderni chorinė muzika vienoje scenoje su jazz, pop, barbershop klasika

Choras Bel Canto, diriguojant naujam meno vadovui dr. Egidijui Kaveckui, atliks choro pamėgtus garsiausio pasaulyje JAV chorinės muzikos kompozitoriaus Eric Whitacre ir ryškiausių Lietuvos kompozitorių Vytauto Miškinio bei Vaclovo Augustino kūrinius.

Purdue Varsity Glee Club choras, garsėjantis įspūdingais teatralizuotais pasirodymais, atliks specialiai chorui pritaikytų gerai žinomų miuziklų, barbershop, gospel, džiazo kūrinių interpretacijas. Amerikiečių repertuare tokie kūriniai kaip Simon & Garfunkel “Bridge Over Troubled Water”, Louis Armstrong išgarsintas “When You’re Smiling”, legendinio džiazo solisto Nat King Cole kūrinių rinkinys ir kt.

Bel-Canto-Choir-Vilnius-2016-PhotoShoot-013

90 vyrų balsai drebins Filharmoniją – bendras Purdue Varsity Glee Club ir Bel Canto chorų pasirodymas

Lietuvos ir JAV chorai Vilniaus publikai ruošia ir ypatingą siurprizą. Lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinį “Pater Noster” (“Tėvyne mūsų”) ir JAV kompozitoriaus Eric Whitacre kūrinį “Lux Aurumque” atliks 90 vyriškų balsų – Purdue Varsity Glee Club ir Bel Canto chorų dainininkai.

Choro Bel Canto meno vadovas Egidijus Kaveckas teigia, kad šiuo bendru lietuvių ir amerikiečių chorų projektu siekiama kurti šiuolaikinę kultūrinę aplinką, pabrėžti mūsų priklausymą Vakarų kultūrai ir skatinti Lietuvos chorų kūrybingumą ir inovacijas.

“Mums didelis džiaugsmas Vilniuje priimti ir koncertuoti kartu su šiuo puikiu jaunatviška energija spinduliuojančiu amerikiečių choru. Esame skirtingi chorai, todėl bus įdomu dalytis viena scena, mokytis vieniems iš kitų, keistis idėjomis, patirtimi ir pristatyti skirtingą požiūrį į chorinę muziką. Nors didžiąją mūsų repertuaro dalį sudaro nuostabi šiuolaikinė chorinė muzika, ją pateikiame jautriai ir elegantiškai, vis dėlto esame labiau klasikinis, “tradicinis” choras. Tuo tarpu mūsų bičiuliai amerikiečiai klasikinę chorinę muziką drąsiai derina su kitais muzikos stiliais, savo pasirodymus paįvairina išraiškinga choreografija. Esu tikras, kad šis mūsų koncertas su Purdue universiteto vyrų choru įkvėps tiek mus, tiek amerikiečius, o publikai paliks neišdildomus įspūdžius“, – teigia Egidijus Kaveckas.

Bel-Canto-Choir-Vilnius-07

115 metų tradicijos, Carnegie Hall ir šešių JAV prezidentų inauguracijos

1893 m. įkurtas Purdue Varsity Glee Club choras vienija daugiau kaip 90 geriausių muzikai neabejingų Purdue universiteto studentų. Choras ne kartą pasirodė garsiausiose pasaulio scenose, tokiose kaip Lincoln Center ir Carnegie Hall, koncertavo šešių JAV prezidentų inauguracijose, o jų gastrolių maršrutai driekiasi nuo Australijos, N. Zelandijos, Kinijos iki daugybės Europos šalių sostinių.


Choro Bel Canto ir pirmą kartą į Lietuvą atvykstančio Purdue Varsity Glee Club choro koncertas vyks 2017 m. gegužės 21 d. 19.00 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje.