Posted by & filed under Koncertai.

Chorai Bel Canto ir Purdue Varsity Glee Club: UNBLOCK. Music that breaks barriers

Ypatingas vakaras Vilniuje su 120 dainininkų Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje! 

Choras “Bel Canto” ir Purdue universiteto (JAV) vyrų choras “Purdue Varsity Glee Club” 2017 m. gegužės 21 d. pristatė bendrą muzikinį projektą – UNBLOCK. Music that breaks barriers. Du skirtingi Lietuvos ir JAV chorai bendrame koncerte atliko gražiausią šiuolaikinę chorinę muziką ir gerai žinomų džiazo, miuziklų, barbershop, gospel kūrinių interpretacijas. Koncerte dalyvavo 60 mišraus choro “Bel Canto” ir 60 vyrų choro “Purdue Varsity Glee Club” dainininkų.

Moderni chorinė muzika vienoje scenoje su jazz, pop, barbershop klasika

Choras “Bel Canto”, diriguojant naujam meno vadovui Dr. Egidijui Kaveckui, atliko choro pamėgtus garsiausio pasaulyje JAV chorinės muzikos kompozitoriaus Eric Whitacre ir ryškiausių Lietuvos kompozitorių Vytauto Miškinio ir Vaclovo Augustino kūrinius.

“Purdue Varsity Glee Club” choras, garsėjantis įspūdingais teatralizuotais pasirodymais, atliko specialiai chorui pritaikytų gerai žinomų miuziklų, barbershop, gospel, džiazo kūrinių interpretacijas. Amerikiečiai Vilniaus publikai dovanojo tokius kūrinius kaip Simon & Garfunkel “Bridge Over Troubled Water”, Louis Armstrong “When You’re Smiling”, legendinio džiazo solisto Nat King Cole kūrinių rinkinį ir kt.

90 vyrų balsai drebino Filharmoniją – bendras Purdue Varsity Glee Club ir Bel Canto chorų pasirodymas

Lietuvos ir JAV chorai Vilniaus publikai paruošė ir ypatingą siurprizą. Lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinį “Pater Noster” (“Tėvyne mūsų”) atliko 90 vyriškų balsų – “Purdue Varsity Glee Club” ir “Bel Canto” chorų dainininkai.

Choro “Bel Canto” meno vadovas Egidijus Kaveckas teigė, kad šiuo bendru lietuvių ir amerikiečių chorų projektu siekiama kurti šiuolaikinę kultūrinę aplinką, pabrėžti mūsų priklausymą Vakarų kultūrai ir skatinti Lietuvos chorų kūrybingumą ir inovacijas.

“Mums buvo didelis džiaugsmas Vilniuje priimti ir koncertuoti kartu su šiuo puikiu jaunatviška energija spinduliuojančiu amerikiečių choru. Esame skirtingi chorai, todėl buvo įdomu dalytis viena scena, mokytis vieniems iš kitų, keistis idėjomis, patirtimi ir pristatyti skirtingą požiūrį į chorinę muziką. Nors didžiąją mūsų repertuaro dalį sudaro nuostabi šiuolaikinė chorinė muzika, ją pateikiame jautriai ir elegantiškai, vis dėlto esame labiau klasikinis, “tradicinis” choras. Tuo tarpu mūsų bičiuliai amerikiečiai klasikinę chorinę muziką drąsiai derina su kitais muzikos stiliais, savo pasirodymus paįvairina išraiškinga choreografija. Esu tikras, kad šis mūsų koncertas su Purdue universiteto vyrų choru įkvėpė tiek mus, tiek amerikiečius, o publikai paliko neišdildomus įspūdžius“, – teigė Egidijus Kaveckas.

Bel-Canto-Choir-Vilnius-07

115 metų tradicijos, Carnegie Hall ir šešių JAV prezidentų inauguracijos

1893 m. įkurtas “Purdue Varsity Glee Club” choras vienija daugiau kaip 90 geriausių muzikai neabejingų Purdue universiteto studentų. Choras ne kartą pasirodė garsiausiose pasaulio scenose, tokiose kaip Lincoln Center ir Carnegie Hall, koncertavo šešių JAV prezidentų inauguracijose, o jų gastrolių maršrutai driekiasi nuo Australijos, N. Zelandijos, Kinijos iki daugybės Europos šalių sostinių.


Choro “Bel Canto” meno vadovas ir vyriausias dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė. Choro “Purdue Varsity Glee Club” meno vadovas William E. Griffel.

Koncerto prodiuseris – choro “Bel Canto” prezidentas Audrius Valatkevičius.