Choras Bel Canto ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras atstovaus Lietuvai pasaulinėje parodoje Expo 2015

Vilniaus mokytojų namų mišrus choras „Bel Canto“ ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras atstovaus Lietuvai pasaulinėje parodoje Expo 2015, kuri šių metų gegužę prasideda ir šešis mėnesius vyks Milane, Italijoje. Choras „Bel Canto“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pasirodys svarbiausiame Lietuvos nacionalinės dienos renginyje liepos 15 d., kuris vyks pagrindinėje koncertams skirtoje Expo 2015 parodos salėje, talpinančioje daugiau nei 1000 žiūrovų.

Šių metų Expo paroda – „Pamaitinti planetą. Energija gyvenimui“ (Feeding the Planet. Energy for Life) – skirta maistui ir aplinkosaugai, todėl joje prisistatys ir Lietuvos maisto augintojai, gamintojai, mokslininkai, tautinio paveldo puoselėtojai, kt. Lietuvos nacionalinės dienos Expo 2015 parodoje meninės programos parengimą ir jos atlikimą organizuoja Lietuvos liaudies kultūros centras.

Choro „Bel Canto“ ir Šv. Kristoforo orkestro muzikinė programa Lietuvą pristatys kaip gilias ir savitas muzikos tradicijas turinčią šalį, tačiau atvirą naujovėms, šiuolaikinės muzikos tendencijoms, norinčią ir galinčią eksperimentuoti, stebinti bei kurti.

Šv. Kristoforo orkestras koncerte atliks garsių Lietuvos kompozitorių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Jono Tamulionio, Osvaldo Balakausko, kt. – kūrinius. Orkestro meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus teigia, kad ši programa reprezentuoja Šv. Kristoforo orkestro kūrybos kryptis.

„Klasicizmo geriausiu interpretatoriumi yra laikomas orkestras ir lietuviška muzika, kuriai mūsų orkestras tarnauja nuo pirmųjų veiklos dienų. M.K. Čiurlionis orkestro repertuare jau daugiau nei dvidešimt metų. Gausią O. Balakausko muziką styginiams orkestras yra atlikęs pirmasis ir jo kūriniu Odisee simbolizuoja ne tik Odisėją, bet ir orkestrą, kurio vardas yra Šv. Kristoforas – tiek Vilniaus globėjas, tiek ir kelionių šventasis. Jono Tamulionio Toccata – efektingiausias kūrinys orkestro koncertuose, susilaukiantis ypatingo pasisekimo“, – pasakoja Donatas Katkus.

Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas teigia, kad choro muzikinėje programoje autentiška lietuvių muzika bus derinama su džiazo, bliuzo, elektronikos ir repo stiliaus akcentais, taip pat skoninga choreografija.

„Choras „Bel Canto“ savo pasirodyme Expo 2015 parodos Lietuvos nacionalinės dienos pagrindiniame koncerte atliks garsiausio pasaulyje Lietuvos šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitoriaus Vytauto Miškinio kūrinį Neišeik, Saulala, taip pat Jono Tamulionio, Giedriaus Svilainio, Roberto Varno išplėtotas autentiškas lietuviškas dainas. Kai kuriuos kūrinius pateiksime kitaip – skoningai derinant su džiazo, bliuzo muzikiniais akcentais. Savo programoje taip pat atliksime unikalias, UNESCO saugomas lietuviškas sutartines, kurias derinsime su kompozitoriaus Jono Jurkūno specialiai kuriama elektronine muzika“,- teigia choro „Bel Canto“ vadovas Artūras Dambrauskas.

Chorui talkins džiazo virtuozai Artūras Anusauskas, Vytautas Labutis, solistė Lina Dambrauskaitė, skrabalistas Regimantas Šilinskas, kompozitorius Jonas Jurkūnas; „Bel Canto“ pasirodymą režisuoja choreografė Agnija Šeiko. Choro „Bel Canto“ muzikinę programą papildys ir keturi profesionalūs šokėjai, kurie pristatys unikalią Lietuvos liaudies kultūros centro specialistų atkurtą Lietuvos etninių regionų tautinio kostiumo kolekciją, taip pat bus demonstruojamos Lietuvos regionus pristatančios Rimo Sakalausko vaizdo projekcijos.

Atgal į sąrašą