Choras Bel Canto kviečia pasitikti Kalėdas su unikaliu turiniu: pasauline videožaidimų muzikos žvaigžde Christopher Tin ir legendine grupe The Real Group
2024 09 20
Choro „Bel Canto“ vokalinės-chorinės muzikos festivalis „Open To The World“ šiais metais taps nepamirštama dovana muzikos mylėtojams. Penkiuose išskirtiniuose koncertuose, choras kvies pasinerti į unikalų garsų pasaulį, pristatydamas Christopher Tin – pasaulinę videožaidimų muzikos žvaigždę – ir legendinį vokalinį ansamblį „The Real Group“. Programoje – nuo cinematic himno žmonijos išnaikintoms paukščių rūšims, videožaidimo „Civilization“ hitų – iki modernios chorinės, jazz, pop, barbershop ir kalėdinės muzikos.
Unikali, kartą gyvenime pasitaikanti patirtis: kultinė Christopher Tin cinematic ir videožaidimų muzika Vilniuje
Du vakarus iš eilės – gruodžio 8-9 d. – naujoje LVSO koncertų salėje, choras „Bel Canto“ pasirodys su pagrindiniu projekto svečiu – vienu garsiausių pasaulyje koncertinės ir videožaidimų muzikos kompozitoriumi, dirigentu ir dviejų „Grammy“ laureatu Christopher Tin (JAV). Tai bus pirmasis jo apsilankymas Baltijos ir Šiaurės šalyse. Kartu taip pat dalyvaus Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas Gintaras Rinkevičius), vokalinis ansamblis „Duodeco“, choras „A Scalpella“ (Švedija), solistai Jamal Moore (JAV), Tomas Pavilionis ir Haka atlikėjai. Abu koncertus diriguos pats Christopher Tin.
Išskirtinis turinys ir koncertinė patirtis kalėdiniame Vilniuje
Pirmoje koncerto dalyje – Christopher Tin kūrinio „The Lost Birds“ (chorui, vokaliniam ansambliui ir orkestrui) premjera. Šis ryškų socialinį ir aplinkosauginį aspektą turintis kūrinys – tai muzikinis paminklas paukščių rūšims, kurias žmonija išnaikino. Tai jaudinantis, jautrus, cinematic stiliaus kūrinys, atiduodantis pagarbą kadaise mūsų dangų užpildžiusiems paukščių būriams, kurių giesmės nutilo. Tai kartu ir įspėjimas apie mūsų trapią egzistenciją planetoje – likimas, ištikęs sparnuočius, pranašauja ir mūsų išnykimą.
Antra koncerto dalis skiriama kompozitoriaus kūrybai medijoms. Pirmą kartą regione gyvai skambės pasaulinę šlovę ir „Grammy“ kompozitoriui pelnę kūriniai. Pavyzdžiui, šimtų milijonų perklausų hitas „Baba Yetu“ iš albumo „Calling All Dawns“, sukurtas videožaidimui „Civilization IV“, tapo ne tik šiuolaikiniu choro standartu, bet ir pateko į muzikos istoriją – tai pirmasis videožaidimui parašytas kūrinys, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą.
Christopher Tin muzika peržengė šalių sienas ir yra klausoma šimtų milijonų visame pasaulyje. Prisijungdama prie šio pasaulinio fenomeno, Vilniuje jo garsiausius kūrinius atliks 150 dainininkų ir muzikantų komanda iš Lietuvos, JAV ir Švedijos.
Ypatinga kalėdinė patirtis: legendinis The Real Group su choru Bel Canto
Modernios vokalinės-chorinės muzikos gūsį „Open To The World ‘24“ dovanos ir prieš pat Kalėdas. Gruodžio 15-16 d. Filharmonijoje Vilniuje, choras „Bel Canto“ surengs bendrus koncertus su vienu garsiausių pasaulyje švedų vokaliniu ansambliu „The Real Group“. Sostinės publikai jie pristatys šventinę programą, kurioje harmoningai derins šiuolaikinę chorinę, jazz, pop ir kalėdinę muziką. Koncertuose taip pat dalyvaus švedų barbershop kvartetas „Lemon Squeezy“, vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos, Marius Beck, solistė Lina Dambrauskaitė, Augusto Gocento vadovaujamas styginių kvartetas ir kiti.
Mes patys esame muzikos žanras
„The Real Group“ yra laikomas modernios a cappella muzikos standartu. Šiais metais 40 metų jubiliejų mininti grupė unikaliai derina jazz, pop ir Šiaurės Europos vokalinę muziką, savo programas praturtindama skoninga choreografija.
„The Real Group“ 1984 metais įkūrė penki Stokholmo karališkosios muzikos akademijos studentai. Pirmieji jos nariai troško tyrinėti vokalinės muzikos pasaulį, daugiausia dėmesio skirdami jazz, pop ir liaudies muzikai. Jie ieškojo sąsajų tarp skirtingų muzikos žanrų ir eksperimentavo. Ilgainiui ansamblis surado savitą stilių ir drąsiai teigia – „mes patys esame muzikos žanras“. Grupė greitai susilaukė tarptautinio pripažinimo ir tapo vienu ryškiausių vokalinės muzikos ansamblių pasaulyje.
Jaukus vakaras su geriausiais Lietuvoje
Išskirtinį kalėdinį koncertą „Open To The World ‘24“ projekte surengs ir geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Lapkričio 30 d. Kotrynos bažnyčioje jie dovanos savo gražiausius kūrinius – nuo renesanso miniatiūrų iki šiuolaikinės chorinės muzikos hitų. Choro programą praturtins ilgamečiai draugai: solistė Viktorija Miškūnaitė, obojininkas Robertas Beinaris, solines partijas atliks ir jaunieji „Dagilėlio“ solistai.
„Dagilėlis“ unikaliai derina įvairių stilių muziką ir išsiskiria emocingais pasirodymais. Ansamblis ypač teigiamai vertinamas ir dažnai koncertuoja užsienyje, yra laimėjęs daugybę tarptautinių konkursų. Veikdamas kaip dainavimo mokykla, „Dagilėlis“ įneša ryškų indėlį į Lietuvos švietimą, berniukų ir jaunuolių edukaciją.
Open To The World 2024
Choro „Bel Canto“ festivalis „Open To The World“ – tai unikalus tradiciniu tapęs vokalinės-chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Jo tikslas – pristatyti modernų turinį, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, skatinti kultūros ir chorinės muzikos inovacijas ir bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir kitų šalių muzikos kūrėjų, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.
2018 metais startavęs „Open To The World“, šiais metais pristatys penkis koncertus, kuriuose dalyvaus daugiau kaip 200 dainininkų ir muzikantų: kompozitorius ir dirigentas, dviejų „Grammy“ laureatas Christopher Tin (JAV), vokalinis ansamblis „Duodeco“, (Lietuva), Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, choras „A Scalpella“ (Švedija), solistai Jamal Moore (JAV) ir Tomas Pavilionis (Lietuva), vienas garsiausių pasaulyje vokalinis ansamblis „The Real Group“ (Švedija), barbershop vokalinis ansamblis „Lemon Squeezy“ (Švedija), vokalistas ir gitaristas Marių Beck (Norvegija), geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir kiti.
Projekto rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, „Vastint Lithuania“ išplėtotas biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausias logistinio ir industrinio nekilnojamojo turto vystytojas Baltijos šalyse „SIRIN Development“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.
Choro „Bel Canto“ meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisteriai Raminta Gocentienė ir Povilas Vanžodis, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. „Open To The World ‘24“ koncertų prodiuseriai: Audrius Valatkevičius (Choras „Bel Canto“), Claire Long („Music Productions“) ir Anton Forsberg („The Real Group“).