Choras Bel Canto pristato: jautrus pavasario pabaigos vakaras Kotrynos bažnyčioje Vilniuje

Ypatinga premjera – latvių kompozitoriaus ir gitaristo Kaspars Zemītis mišios chorui ir klasikinei gitarai

Choras Bel Canto, po intensyvaus pernai vykusio Open to the World koncertų ciklo, kviečia į pirmąjį šiais metais koncertą ACOUSTICO. 2019 m. gegužės 24 d. penktadienį 20 val. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje choras pristatys jautrią, šviesią muzikinę programą, kurios didžiąją dalį sudarys kaimynų latvių šiuolaikinės muzikos kūrėjų kūriniai.

ACOUSTICO koncerte taip pat dalyvaus choro bičiuliai – gitaristas Saulius Lipčius, vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos violončelininkų Augustas Gocentas, Metodistų meno centro mušamųjų instrumentų vaikų grupė (vad. Saulius Auglys), fortepijonu skambins pianistė Raminta Gocentienė.

Pagrindinis choro Bel Canto pavasario koncerto akcentas – pirmą kartą Vilniuje atliekamos šiuolaikinio latvių kompozitoriaus ir gitaristo Kaspars Zemītis mišios chorui ir klasikinei gitarai. Jas choras atliks kartu su geru kompozitoriaus bičiuliu gitaristu Sauliumi Lipčiumi.

Kaspars Zemītis “Mesa” – unikalus ir modernus kompozitoriaus bandymas tradicinį lotyniškų mišių žanrą derinti su klasikinės gitaros skambesiu. Šiuolaikiška mišių interpretacija itin rami, jautri, priverčianti susimąstyti ir siekti dvasinės ramybės. Kūrinyje gausu gitaros solo intarpų, kurie jautriai, darniai ir elegantiškai persipina su atskirų choro balsų vokalinėmis linijomis.

“Mesa” finalas – “Agnus Dei” ir “Amen” – pasižymi ypač subtiliu ir jautriu sopranų solo, o jų plevenantis, bežodis duetas sudaro muzikinį kontrastą lėtesniam, atsargesniam choro skambesiui. Taip priartėjama prie paskutinės mišių dalies “Amen” – pakylėtos kūrinio pabaigos, kurioje kartojami žodžiai aleliuja ir amen tampa vis tylesni, kol galiausiai pasiekiamas taikus ir ramus finalas.

Choras Bel Canto pavasario pabaigos koncerte atliks ir žymių, choro vizitine kortele tapusių šiuolaikinės muzikos kompozitorių Eric Whitacre ir Ēriks Ešenvalds kūrinius; į programą taip pat darniai įsilies easy listening muzikos kūrėjų Carly Simon, Dolly Parton, Josiah Kelley Atwood kūrinių aranžuotės.

Bilietus platina

Rėmėjas

Koncerto programa

Let the River Run
Carly Simon, aranžuotė Craig Hella Johnson

My Love is like a Red, Red Rose
Škotų folk daina, aranžuotė Ēriks Ešenvalds

Neguan Orbela
Xabier Sarasola

Buscando Mis Amores
David Azurza

Leonardo Dreams of his Flying Machine
Eric Whitacre

Mesa. Mišios chorui ir klasikinei gitarai
Kaspars Zemītis

Suite for Cello Solo 3. Intermezzo e Danza Finale
Gaspar Cassadó. Atlieka Augustas Gocentas

Light of Clear Blue Morning
Dolly Parton, aranžuotė Craig Hella Johnson

Unclouded Day
Josiah Kelley Atwood, aranžuotė Shawn Kirchner

Koncerte dalyvauja

Choras Bel Canto
Meno vadovas Egidijus Kaveckas

Saulius Lipčius
Gitaristas

Augustas Gocentas
Violončelininkas

Raminta Gocentienė
Pianistė

Metodistų meno centro mušamųjų instrumentų vaikų grupė
Vadovas Saulius Auglys

Choro Bel Canto meno vadovas ir dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas. Prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Atgal į sąrašą