Choro Bel Canto kalėdinis ir 10-ies metų jubiliejaus koncertas

Kartu su vokalistu ir gitaristu Marius Beck (Norvegija), styginių kvartetu Mettis, sopranu Ieva Gaidamavičiūte, pianistu Motiejumi Bazaru ir kitais.

Choras Bel Canto (meno vadovas ir dirigentas dr. Egidijus Kaveckas) prieš pat šių metų Kalėdas kviečia į išskirtinius koncertus Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Du vakarus iš eilės – gruodžio 20 ir 21 d. 19 val. – choras Bel Canto ir talentingi choro draugai pristatys jaukią, šiltą šventinę programą.

Bilietus platina

Choras Bel Canto kalėdiniuose ir 10-ies metų jubiliejaus koncertuose harmoningai derins easy listening populiariąją, klasikinę ir šiuolaikinę chorinę muziką. Programoje skambės šiuolaikinių kompozitorių amerikiečių Eric Whitacre, Shawn Kirchner, Craig Hella Johnson kūriniai, populiariosios muzikos aranžuotės, taip pat kalėdiniai kūriniai.

Marius Beck ir choro Bel Canto bičiulystė

Pagrindinis choro kalėdinių koncertų akcentas – vokalisto ir gitaristo Marius Beck ir choro Bel Canto bendras pasirodymas. Marius Beck ir choro bičiulystė prasidėjo pernai Vilniuje, kai talentingasis atlikėjas iš Norvegijos kartu su Eric Whitacre atvyko dalyvauti choro „Open to the World“ projekte. Šį kartą Marius Beck ir choras Bel Canto pristatys naują programą, kurioje skambės populiariosios muzikos kūrėjų ir paties Mariaus kūriniai. Juos specialiai chorui Bel Canto ir Mariui Beck aranžavo kitas puikus choro bičiulis – jaunosios kartos švedų kompozitorius Henrik Dahlgren.

Pirmoji choro pažintis su talentingaisiais Mettis

Dar vienas choro koncertų akcentas – styginių kvarteto „Mettis“ pasirodymas. Šis bene ryškiausias Lietuvos kamerinės muzikos kolektyvas choro Bel Canto koncertuose atliks du solinius ir bendrus kūrinius su choru. 2012 m. susibūrę kvarteto muzikantai aktyviai koncertuoja garsiausiose pasaulio koncertų salėse ir yra laimėję aukščiausius įvertinimus prestižiniuose styginių kvartetų konkursuose.

Choro Bel Canto meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas teigia, kad savo kalėdiniuose ir gimtadieniui skirtuose koncertuose choras kurs ir publikai dovanos jaukią, nuoširdžią, šviesią, šiek tiek melancholišką šventinę nuotaiką, harmoningai derins skirtingų muzikos stilių muziką ir atskleis ne tik savo bičiulių, bet ir pačių choristų talentus.

„Mūsų choras – ne tik talentingų ir ambicingų choro dainininkų komanda. Daugelis choristų turi ir kitų talentų, kuriuos stengiamės skatinti, puoselėti. Choristai Agnė Aleksejevaitė, Jūratė Bilkštytė, Andrius Gailiūnas, Romanas Matulis, Evaldas Stulgaitis, Simonas Girdzijauskas koncertuose atliks solines vokalo partijas, gros gitara, skambins fortepijonu ir improvizuos elektronika. Į koncertus pakvietėme ir muzikos kelią pasirinkusius choristų vaikus. Simonos ir Lino Vitkauskų dukra Valerija, studijuojanti Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, koncertuose gros obojumi, o choro chormeisterės Ramintos Gocentienės sūnus Augustas, prestižinės Sibelius akademijos Helsinkyje studentas, – violončele. Manau, kad ryškesnis dalies komandos narių įsitraukimas į koncertų programą suteiks prieškalėdiniams vakarams dar daugiau jaukumo, tikrumo ir puikių emocijų“, – teigia Egidijus Kaveckas.

Koncerto programa

String Quartet No. 2, Company
Philip Glass. Atlieka styginių kvartetas Mettis

Ištrauka iš Prologue iš Considering Matthew Shepard
Craig Hella Johnson

Benedictus
Patrick Hawes

Light of Clear Blue Morning
Dolly Parton, aranžuotė: Craig Hella Johnson

Deer Song iš Considering Matthew Shepard
Craig Hella Johnson

I’ll Be On My Way
Shawn Kirchner

Lean on Me
Bill Withers

Last Forever
Marius Beck, aranžuotė: Henrik Dahlgren

Say Something
A Great Big World & Christina Aguilera, aranžuotė: Henrik Dahlgren

Helplessly Hoping
Crosby, Stills Nash, aranžuotė: Henrik Dahlgren

Amazing Grace
Žodžiai: John Newton, muzika: Sufjan Stevens

Misirlou
Aranžuotė: Quatuor Ébène. Atlieka styginių kvartetas Mettis

Leonardo Dreams of this Flying Machine
Eric Whitacre

Unclouded Day
Josiah Kelley Atwood, aranžuotė Shawn Kirchner

One Sweet Little Baby
Shawn Kirchner

Oblivion
Astor Piazzolla. Atlieka Augustas Gocentas (violončelė) ir Valerija Vitkauskaitė (obojus)

Tyli Naktis
Franc Gruber

O Come, All Ye Faithful
Frederick Oakeley

Eternal Source of Light Divine
George Frideric Handel

Benedictus
Karl Jenkins

Koncerte dalyvauja

Choro Bel Canto kalėdiniuose ir 10-ies metų jubiliejaus koncertuose dalyvaus choro bičiulis iš Norvegijos, vokalistas ir gitaristas Marius Beck, styginių kvartetas „Mettis“ (muzikantai: Kostas Tumosa, Bernardas Petrauskas, Karolis Rudokas ir Rokas Vaitkevičius), solistė Ieva Gaidamavičiūtė, pianistas Motiejus Bazaras, violončelininkas Augustas Gocentas, obojistė Valerija Vitkauskaitė.

Į savo pasirodymus choras Bel Canto pakvietė ir ilgametį buvusį choro meno vadovą Artūrą Dambrauską, kuris kartu su choru ir jo alumnais atliks vieną bendrą kūrinį.

Choro nariai, koncertuose atliksiantys solines partijas: Agnė Aleksejevaitė (vokalas), Jūratė Bilkštytė (vokalas), Romanas Matulis (vokalas), Andrius Gailiūnas (vokalas, gitara), Simonas Girdzijauskas (fortepijonas) ir Evaldas Stulgaitis (elektronika).

Choro Bel Canto meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas, chormeisterės Milda Zapolskaitė ir Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas. Choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Projekto rėmėjai ir partneriai

Atgal į sąrašą