Midsummer Vilnius: Deep Field su orkestru ir choru Bel Canto

Midsummer Vilnius uždarymo renginys: DEEP FIELD su orkestru ir choru Bel Canto. Specialus choro Bel Canto pasirodymas Midsummer Vilnius festivalyje.

2019 m. liepos 26 d. 21 val. Valdovų rūmuose Vilniuje!

Šių metų festivalio baigiamasis renginys žiūrovus pakvies į įsimintiną koncertą, fantazijos kupiną modernios klasikinės muzikos kelionę. Choras Bel Canto (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas) ir Lietuvos kamerinis orkestras su papildoma sudėtimi, diriguojamas Modesto Pitrėno, pristatys įspūdingą vieno garsiausių pasaulyje šiuolaikinių JAV kompozitorių Eric Whitacre programą, kurią papuoš įspūdingi vizualiniai efektai.

Žiūrovų laukia novatoriška patirtis skambant Grammy laureato, eksperimentatoriaus, muzikos pasaulį sudrebinusio ir chorinės muzikos įvaizdį pakeitusio kompozitoriaus Eric Whitacre kūriniams.

Pagrindinis vakaro akcentas – kosminė kompozicija “Deep Field”, kurią Eric Whitacre parašė įkvėptas NASA kosminio teleskopo Hubble nuotraukų, užfiksavusių iki šiol giliausią visatos vaizdą. Kino filmų muzikos stiliumi parašytame kūrinyje autorius sujungia neribotas orkestro ir choro galimybes, elektroniką ir naujausias technologijas.

Pirmą kartą klasikinės muzikos istorijoje, kūrinyje naudojami ir publikos išmanieji telefonai, kuriuose instaliuota speciali mobilioji programėlė tampa muzikos instrumentu. Žiūrovų telefonuose instaliuotos aplikacijos skleidžiamas garsas susilies su orkestro ir choro atliekama muzika ir taps kūrinio atlikimo dalimi.

“Deep Field” sugrįžta į Vilnių ir istorinių Valdovų rūmų kieme sukurs nežemišką atmosferą.

Dar vienas koncerto akcentas – publiką iš nuostabos susigūžti ir prapliupti juoku priversintis netikėtas Eric Whitacre kūrinys “Godzilla Eats Las Vegas!”. Pats autorius jį vadina “visiškai absurdišku” ir pateikia kaip pokštą.

Ši padūkusi kompozicija – tarsi iš įvairių garsinių atkarpų sudėta mozaika, kurioje kontrastingos iki skausmo pažįstamos muzikinės detalės sumestos kartu nepaisant jokių dėsningumų, išskyrus paties autoriaus sugalvotą pasakojamos istorijos scenarijų. Tai ir panikos riksmai, šūksniai, ir tarsi iš niekur atsirandantys mambo bei tango ritmai, Frank Sinatra, Way Newton ir net Pyotr Tchaikovsky muzikos akcentai.

Fantazijos kupinai Godzilos istorijai pavaizduoti Eric Whitacre pasitelkia apie trisdešimt skirtingų muzikos stilių, žaibiškai keičiančių vienas kitą ir taip sukuria beprotiško Godzilos vizito Amerikos “nuodėmių mieste” nuotaiką.

Koncerto žiūrovai raginami iš anksto atsisiųsti mobiliąją programėlę Deep Field, kuri koncerto metu skleidžia elektronikos garsą. Likus maždaug 5 minutėms iki kūrinio pabaigos, dirigentui atsisukus į publiką ir davus signalą, žiūrovai įjungs mobiliąją programėlę savo išmaniuosiuose telefonuose, o jos skleidžiamas garsas susilies su choro ir orkestro atliekama muzika.

Atgal į sąrašą