Choras Bel Canto antrą kartą dalyvavo tarptautiniame Tolosos chorų konkurse Ispanijoje

Choras „Bel Canto“ 2019 m. spalio 29–lapkričio 5 d. dalyvavo tarptautiniame Tolosos chorų konkurse Tolosoje, Ispanijos Baskų regione. Šis konkursas priklauso prestižiškiausiam ir svarbiausiam Europoje chorų konkursų tinklui „European Grand Prix for Choral Singing“.

Choras „Bel Canto“ pasirodė polifoninės ir folk/pop muzikos kategorijose ir abiejose buvo įvertintas 8,1 balo (81 proc.) iš 10 galimų (100 proc.). Daugiausia balų (9,4) šių metų konkurse gavo choras „Batavia Madrigal Singers“ iš Indonezijos.

Choras „Bel Canto“ šiose svarbiausiose Europoje A lygos chorų varžybose buvo pakviestas ir dalyvavo antrą kartą.

„Tai didelis pripažinimas ir garbė vos dešimt metų gyvuojančiam chorui. Ypač džiaugiuosi, kad, palyginti su choro pasirodymu konkurse 2016 m., mums pavyko itin pagerinti rezultatą folk/pop muzikos kategorijoje, ir sulaukti ypač palankių publikos bei konkurso organizatorių vertinimų. Tarptautiniame lygmenyje esame vertinami stipriu aštuonetu, ir tai yra didelis pasiekimas dešimties metų chorui“, – teigia choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas dr. Egidijus Kaveckas.

Be dviejų konkursinių pasirodymų Tolosos mieste, choras „Bel Canto“ surengė dar keturis koncertus Baskų krašte Ispanijoje. Choro koncertus Tolosoje, San Sebastiane, Sarauce, Lazkao ir Uharte stebėjo apie 3 600 žiūrovų.

Choro „Bel Canto“ kelionę į tarptautinį Tolosos chorų konkursą Ispanijoje iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų autorius: Mantas Gudzinevičius.
Daugiau kelionės nuotraukų fotogalerijoje.

Atgal į sąrašą