Tai – choras Bel Canto. Geriausias choras Lietuvoje

Choras Bel Canto – geriausias choras Lietuvoje, vienijantis daugiau nei 50 muziką mylinčių žmonių. Jie savo laisvalaikį skiria kokybiškai ir maloniai veiklai – dainavimui. Choras dainuoja kokybišką įvairių stilių muziką, dirba su talentingais Lietuvos ir kitų šalių menininkais, dalyvauja konkursuose, festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Mūsų tikslas – keisti chorinės muzikos įvaizdį ir nuolat tobulėjant siekti, kad kuo daugiau žmonių atrastų šios muzikos grožį, galią ir įtaigą. Siekiame tapti atviriausiu, kūrybiškiausiu ir draugiškiausiu choru Lietuvoje, pristatyti ypatingus ilgalaikę vertę kuriančius projektus ir įsitvirtinti tarp geriausiųjų Europoje.

Mes taip pat puoselėjame talentingų, ambicingų žmonių bendruomenę, kurioje gera muzikuoti ir būti kartu. Norime tapti ne tik geriausiu, bet ir geidžiamiausiu choru Lietuvoje – tiek mūsų komandos nariams, tiek publikai.

2023 m. choras „Bel Canto“ užtikrintai apgynė geriausiai vertinamo Lietuvos choro vardą. Lietuvos chorų konkurso finale „Bel Canto“ gavo 96.3 balo, daugiausia tarp visų šalies chorų, ir laimėjo pirmą vietą. Tai trečias kartas iš eilės kai choras „Bel Canto“ triumfuoja šiose svarbiausiose šalyje chorų varžybose: daugiausia balų ir pirmą vietą choras iškovojo ir 2013, ir 2017 metais. Lietuvos chorų konkursas vyksta kas ketverius metus. Jo tikslas – vertinti chorų meninį lygį ir paskelbti geriausius Lietuvoje.

Choras yra laimėjęs pirmą vietą tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų konkurse Klaipėdoje (2013 m.), Didįjį prizą „InCanto Mediterraneo“ chorų konkurse Italijoje (2019 m.), buvo apdovanotas aukso medaliu Pasaulio chorų olimpiadoje (2014 m.), taip pat dalyvavo prestižiniuose chorų konkursuose Busane (Pietų Korėja), Tolosoje ir Torrevieja (Ispanija).

Choras Bel Canto pirmasis tarp chorų Lietuvoje pristatė oficialų kanalą YouTube ir publikavo savo muziką Spotify, Apple Music ir Amazon Music. Jis taip pat tapo pirmuoju choru patekusiu į Lietuvos rekordų knygą, kai 2015 m. pabaigoje tris vakarus iš eilės karaliavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje, o choro „Deep Field“ koncertus stebėjo beveik 2 000 žiūrovų.

2016 m. choras pakartojo savo koncertų lankomumo rekordą kai pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje surengė bendrą projektą su vienu garsiausių pasaulyje kompozitorių ir dirigentų, Grammy laureatu, TED pranešėju, Virtual Choir autoriumi Eric Whitacre.

2018 m. choras Bel Canto įgyvendino ambicingiausią choro istorijoje „Open to the World“ muzikinį projektą. Septyniuose ciklo koncertuose choras pasirodė kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre ir Ola Gjeilo, geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir šveicarų choru Männerstimmen Basel. Choro „Open to the World“ koncertus gyvai stebėjo 3 500 žiūrovų, o informacija apie projektą pasiekė šimtus tūkstančių šalies gyventojų.

Tai, kuo didžiuojamės labiausiai.
Mūsų svarbiausi pasiekimai.

2022

Open to the World su Zero8

Išskirtinis sold out vakaras Vilniuje – septintasis mūsų „Open to the World“ projekto koncertas kartu su vienu populiariausių Švedijos vyrų chorų Zero8. Lapkričio 27 d. filharmonijoje Vilniuje kartu su bičiuliais švedais atlikome stilistiškai įvairią ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą. Koncertą stebėjo daugiau nei 770 žiūrovų.

Daugiau informacijos čia.

2021

Open to the World su Voces8

Tęsdami savo „Open to the World“ projektą, gruodžio 4 ir 5 d. kartu su elitiniu britų vokaliniu ansambliu VOCES8 pristatėme du sold out kalėdinius koncertus Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Juos stebėjo 660 žiūrovų.

Daugiau informacijos čia.

2021

Albumas OTTW

Metų pabaigoje Paliesiaus dvare įrašėme savo pirmą studijinį albumą „Open to the World“. Jam parinkome nuostabius šiuolaikinės chorinės muzikos kūrinius, kartu su mumis muzikavo ir puikūs bičiuliai: styginių kvartetas „Mettis“, violončelininkas Augustas Gocentas, pianistas Motiejus Bazaras ir gitaristas ir vokalistas iš Norvegijos Marius Beck.

Albumą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir AGATA, įrašą atliko Grammy nominuotas garso režisierius Vilius Keras ir jo komanda iš Baltic Mobile Recordings.

Mūsų albumas „Open to the World“ publikuotas Spotify, Apple Music, Amazon Music ir YouTube. Visa informacija čia.

2020

Pauzė ir atsinaujinimas

Šie metai buvo kitokie ir mums. Dėl pasaulinės pandemijos turėjome atidėti koncertus ir bendrus projektus su nuostabiais dainininkais ir muzikantais. Tačiau laikina pauzė suteikė progą atsinaujinti, atlikti namų darbus ir planuoti, ruoštis tolesnei veiklai.

2020 m. šiek tiek repetavome, taip pat Spotify, Apple Music, Amazon Music ir YouTube publikavome ankstesnių koncertų įrašus – albumą  „Together in Vilnius“ ir singlą „Fly to Paradise“.

2020 m. veikos ataskaita čia.

2019

10–ies metų kelionė kartu

 

2019 m. pabaigoje surengęs du anšlaginius kalėdinius koncertus Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, choras Bel Canto pažymėjo ir savo 10–ies metų gimtadienį. Koncertuose apsilankė daugiau kaip 830 žiūrovų, bilietai į juos buvo išpirkti likus mėnesiui iki pasirodymų.

2009 m. choristų iniciatyva susibūręs choras per dešimt metų pasiekė įspūdingų rezultatų. Choras du kartus iš eilės laimėjo geriausio Lietuvoje mišraus choro titulą, pateko į šalies rekordų knygą, Lietuvos publikai pristatė ir pirmą kartą šalies muzikos istorijoje koncertavo kartu su pasaulinėmis chorinės muzikos žvaigždėmis: populiariausiu pasaulyje šiuolaikiniu kompozitoriumi ir dirigentu, Grammy laureatu Eric Whitacre, vienu žymiausių pasaulyje šių laikų chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo, elitiniais britų vokaliniu ansambliu Voces8 ir choru The Sixteen, taip pat kitais puikiais chorais.

Trumpa choro veiklos ataskaita čia.

2019

Prestižinėse chorų varžybose Tolosoje

 

2019 m. spalio 29–lapkričio 5 d. choras Bel Canto antrą kartą buvo pakviestas dalyvauti tarptautiniame Tolosos chorų konkurse Tolosoje, Ispanijos Baskų regione. Šis konkursas priklauso prestižiškiausiam ir svarbiausiam Europoje chorų konkursų tinklui “European Grand Prix for Choral Singing”.

Choras Bel Canto pasirodė polifoninės ir folk/pop muzikos kategorijose ir abiejose buvo įvertintas 8,1 balo (81 proc.) iš 10 galimų (100 proc.).

Daugiau informacijos čia.

2018

Open to the World

 

Choras Bel Canto įgyvendino ambicingiausią choro istorijoje „Open to the World“ muzikinį projektą. Septyniuose OTTW ciklo koncertuose choras Bel Canto pasirodė kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir šveicarų choru Männerstimmen Basel.

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Choro „Open to the World“ koncertus gyvai stebėjo daugiau nei 3 500 žiūrovų, o informacija apie projektą pasiekė šimtus tūkstančių šalies gyventojų. Projekto ataskaita čia.

2017

Geriausias choras Lietuvoje

 

2017 m. spalio 15 d. vykusiame svarbiausio Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale choras Bel Canto užtikrintai laimėjo pirmą vietą ir dar keturis metus mėgausis geriausio mėgėjų choro Lietuvoje titulu. Tarptautinė vertinimo komisija chorui Bel Canto skyrė daugiausia – 98 balus, aukščiausią įvertinimą tarp visų chorų Lietuvoje; choras Bel Canto taip pat laimėjo konkurso Didįjį prizą (Grand Prix).

2017

Virtual Reality 360 video premjera

 

2017 m. liepą choras Bel Canto pristatė pirmą Lietuvos chorinės muzikos istorijoje Virtual Reality 360 video. Tai kompozitoriaus ir dirigento Eric Whitacre kūrinys “Lux Aurumque”, kurį choras Bel Canto, diriguojant pačiam Eric Whitacre, atliko 2016 m. gruodį bendro koncerto “Revolution Together” metu. Pirmasis choro Bel Canto Virtual 360° video paskelbtas choro Facebook paskyroje ir YouTube kanale.

2016

Revolution Together su Eric Whitacre

 

Pirmą kartą Lietuvoje – šiuolaikinės chorinės muzikos žvaigždė, Grammy laureatas, TED pranešėjas, vienas garsiausių pasaulyje mūsų kartos kompozitorių ir dirigentų Eric Whitacre ir choras Bel Canto susitiko ypatingam muzikiniam projektui “Revolution Together”. Pirmą kartą Lietuvos chorinės muzikos istorijoje – Eric Whitacre ir Lietuvos choras kartu! 2016 m. gruodžio 11–12 d. koncertus Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje dirigavo pats Eric Whitacre.

2016

Debiutas prestižinėse Tolosa chorų varžybose

 

2016 m. spalio pabaigoje choras Bel Canto dalyvavo tarptautiniame Tolosa chorų konkurse Tolosa mieste, Baskų regione Ispanijoje. Šis konkursas priklauso svarbiausiam ir prestižiškiausiam “European Grand Prix for Choral Singing” chorų konkursų tinklui Europoje. Šis tinklas vienija svarbiausias Europoje A lygos chorų varžybas.

Sudėtingiausioje polifoninės muzikos kategorijoje choras Bel Canto gavo 8,1 balo (81,2 proc.) iš 10 galimų (100 proc.) galimų. Tokį pat balų skaičių surinko ir kitas konkurse dalyvavęs lietuvių choras “Brevis“.

2016

Lietuvos rekordų knygoje!

 

Choras Bel Canto tapo pirmuoju choru Lietuvos chorinės muzikos istorijoje, patekusiu į Lietuvos rekordų knygą. Lietuvos rekordas pasiektas kai 2015 m. pabaigoje choras Bel Canto tris vakarus iš eilės karaliavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje, o choro “Deep Field” koncertus stebėjo beveik 2 000 žiūrovų.

2015

Lietuvos atstovavimas pasaulinėje EXPO parodoje

 

2015 m. gegužę choras Bel Canto ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras atstovavo Lietuvai pasaulinėje parodoje Expo 2015 Milane, Italijoje. Choras Bel Canto ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pasirodė svarbiausiame Lietuvos nacionalinės dienos renginyje, kuris vyko pagrindinėje koncertams skirtoje Expo 2015 parodos salėje, talpinančioje daugiau nei 1000 žiūrovų.

2014

Geriausiųjų pasaulyje klube

 

2014 m. liepą Latvijos sostinėje Rygoje pasibaigusioje Pasaulio chorų olimpiadoje 2014, choras Bel Canto buvo įvertintas 90.63 balo ir laimėjo aukso medalį. Tokiu būdu choras Bel Canto, kartu su kitais chorais iš viso pasaulio, įsitvirtino geriausiųjų pasaulyje lygoje. Aukso medaliai chorų olimpiadoje skiriami chorams, surinkusiems daugiau nei 80 iš 100 galimų komisijos balų.

Šiame svarbiausiame pasaulyje chorinės muzikos konkurse choras dalyvavo pirmą kartą ir varžėsi šiuolaikinės chorinės muzikos kategorijoje Čempionų konkurse.

2014

Debiutas iTunes, Spotify ir Amazon

 

2014 m. pavasarį choras Bel Canto pirmas tarp Lietuvos chorų paskelbė savo muziką iTunes, Spotify ir Amazon. Šiuo metu vien Spotify choro Bel Canto kūrinius perklauso 500-900 klausytojų per mėnesį iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

2013

Geriausias mėgėjų choras Lietuvoje

 

2013 m. gruodžio 1 d. vykusiame pagrindinio ir svarbiausio Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale choras Bel Canto oficialiai paskelbtas geriausiu mišriuoju choru Lietuvoje. Tarptautinė vertinimo komisija chorui skyrė aukščiausią įvertinimą mišrių chorų kategorijoje (choras surinko 92.2 balų), tokiu būdu įtvirtindama Bel Canto geriausių Lietuvos chorų viršūnėje!

Lietuvos chorų sąjungos ir Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas pagrindinis Lietuvos chorų konkursas rengiamas kas ketverius metus. Konkurso tikslas – įvertinti šalies chorų meninį lygį ir paskelbti geriausius Lietuvoje.

2013

Triumfas Stasio Šimkaus konkurse Klaipėdoje

 

2013 m. lapkričio 23 d. choras Bel Canto taip pat skynė laurus tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų konkurse Klaipėdoje. Šiame bene seniausias tradicijas turinčiame ir prestižiškiausiame chorų konkurse Baltijos šalyse, choras Bel Canto surinko 91.2 balų ir laimėjo pirmąją vietą mišrių chorų kategorijoje. Choras konkurse taip pat pelnė du specialiuosius prizus – už geriausią privalomojo kūrinio atlikimą bei geriausią lietuvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą.

2011

Debiutas YouTube

 

2011 m. pavasarį choras Bel Canto pirmas tarp Lietuvos chorų pristatė savo oficialų kanalą YouTube. Šiuo metu choro YouTube kanalo peržiūrų skaičius artėja prie 3 milijonų; kiekvieną mėnesį choro vaizdo įrašus kanale peržiūri apie 50 000 vartotojų, daugiausia iš JAV, Vokietijos, Pancūzijos, Ukrainos, Italijos ir Lietuvos.

Choras Bel Canto taip pat yra pelnęs “Aukso paukštės” apdovanojimą “Naujai suspindusios žvaigždės” kategorijoje; laimėjo pirmąją vietą Ohrid tarptautiniame chorų konkurse Makedonijoje; dalyvavo svarbiuose chorų konkursuose Busane (Pietų Korėja) ir tarptautiniame habanerų ir polifonininės muzikos konkurse Torrevieja (Ispanija), taip pat kartu su kitais Lietuvos atlikėjais dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose.

Bel Canto choristai, turintys ilgametę chorinio dainavimo patirtį įvairiuose Lietuvos choruose ir vadovaujami Dr. Egidijaus Kavecko, kuria savo chorą, ir šis procesas turi ypatingai stiprų variklį – meilę choriniam dainavimui, jaunatvišką entuziazmą ir dideles kūrybines ambicijas. Vien pasirinktas drąsus ir ambicingas pavadinimas atskleidžia choristų viziją ir dainavimo kokybės siekį – dainininkai pasirengę ilgam, nelengvam, kupinam kūrybinių eksperimentų, atradimų ir nuotykių keliui savo gražiojo dainavimo beieškant.