Choras Bel Canto: būkime stiprūs, sveiki ir išlikime optimistai!

Bičiuliai,

kas galėjo pamanyti, kad 2020-ieji bus tokie sunkūs mums visiems. Tiek nerimo, baimės, neįgyvendintų svajonių ir planų. Neabejojame, kad šiuos keistus metus prisiminsime dar labai ilgai, apie juos bus kuriami filmai ir muzikiniai kūriniai.

Vis dėlto tikime, kad sunkumai suteikia puikią galimybę permąstyti savo vertybes, sustoti, pagalvoti, nuspręsti, kas svarbiausia, kas yra tikrieji draugai, ką norime pasiekti ir kokie mūsų tikslai. Neapibrėžtumas, sunkumai ir krizinės situacijos taip pat skatina suprasti, kas tikra, kaip svarbu nenuleisti rankų, toliau kurti grožį, įprasminti savo veiklą, siekti dar didesnių tikslų, tikėti ir dar drąsiau svajoti.

2020-ieji buvo kitokie ir mums. Turėjome atidėti didžiuosius koncertus, susitikimus ir bendrus projektus su nuostabiais dainininkais ir muzikantais iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Švedijos. Tačiau laikina pauzė suteikė mums progą atsinaujinti, atlikti namų darbus ir planuoti, ruoštis tolesnei veiklai.

Labai džiaugiamės, kad šiemet prie mūsų komandos prisijungė per dvidešimt naujų nuostabių dainininkų. Nors gyvai repetuoti galėjome tik penkis mėnesius, su daugeliu spėjome artimiau susipažinti ir integruoti juos į šaunią mūsų komandą.

2020–aisiais Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą mūsų pirmajam studijiniam albumui įrašyti (nors YouTube, Spotify, Apple Music, Amazon Music gausu mūsų įrašų, jie daryti gyvų pasirodymų metu). Užklupus antrajai pandemijos bangai albumo įrašą Paliesiaus dvare privalėjome nukelti į 2021 metus, tačiau esame tikri, kad jis bus puikus. Albumui parinkome nuostabius šiuolaikinės chorinės muzikos kūrinius, kartu su mumis muzikuos ir puikūs bičiuliai: styginių kvartetas „Mettis“, violončelininkas Augustas Gocentas, pianistas Motiejus Bazaras, gitaristas ir vokalistas iš Norvegijos Marius Beck ir kiti. Albume taip pat skambės keli mūsų choristų soliniai ir specialiai mums aranžuoti populiariosios muzikos kūriniai, o įrašą atliks nuostabūs ir labai garsūs draugai – Grammy nominuoti garso režisieriai Aleksandra ir Vilius Kerai. Nesulaukiame, kada galėsime susitikti ypatingoje Paliesiaus dvaro aplinkoje ir pradėti darbą!

Naujo albumo įrašo dar teks palaukti, o šiais metais pasaulinėse muzikos klausymosi internetu platformose Spotify, Apple Music, Amazon Music, YouTube publikavome ankstesnių koncertų įrašus.

Energingą Eric Whitacre kūrinį „Fly to Paradise“ išleidome kaip singlą, kuriame rasite skirtingų vokalinės ir elektroninės muzikos miksų, tarp jų ir ilgesnę versiją su viso koncerto intro. 2018 m. Filharmonijoje Vilniuje mums dirigavo pats kūrinio autorius.

Albume „Together in Vilnius“ išgirsite gražiausius kūrinius iš 2018 ir 2019 metų kalėdinių koncertų, kuriuose muzikavome kartu su vokalistu ir gitaristu Marius Beck, soliste Lina Dambrauskaite, dainininku Tomu Sinickiu ir kitais.

Mūsų kanale YouTube toliau nuosekliai augo mūsų muzikos sklaida. Video peržiūrų skaičius jau perkopė 12 milijonų, vien 2020 metais – 3,3 milijono peržiūrų. Daugiausia mus žiūri ir klauso JAV, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Brazilijoje, Ispanijoje, Lietuvoje ir Kanadoje. Mūsų auditorija: 66 proc. vyrai, 34 proc. moterys; 56 proc. žiūrovų yra 18–54 metų, o 44 proc. – 55 metų ir vyresni.

Nuoširdžiai dėkojame visiems palaikiusiems ir buvusiems su mumis šiais sunkiais metais. Visų pirma skambiai Ačiū tariame mūsų rėmėjams: statybos kompanijai „Mitnija“, tarptautinei nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Vastint Lithuania“, tarptautinei nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovei „Newsec“, Lietuvos kultūros tarybai ir reklamos agentūrai „Ogilvy“. Vilniaus miesto savivaldybei dėkojame ne tik už paramą, bet ir už suteiktą repeticijų erdvę – vasarą ir rudens pradžioje galėjome saugiai repetuoti erdvioje Savivaldybės tarybos posėdžių salėje.

2020-ieji visus privertė sustoti ir pagalvoti apie daugelį gyvenimo aspektų – šeimą, darbą, bendruomenes, kuriose veikiame, atsakomybę, muziką, tikrąsias ir amžinąsias vertybes. Tikime, kad tai padės kurti geresnį ir atsakingesnį pasaulį.

Būkime stiprūs, sveiki ir išlikime optimistai. Linkime Jums sėkmingų, prasmingų Naujųjų metų. Tikime, kad 2021-aisiais galėsime su Jumis vėl pasimatyti gyvai!

Jūsų
Choro Bel Canto komanda

Atgal į sąrašą