Open To The World ’22: chorai Bel Canto ir Zero8 kartu

Išskirtinis Sold Out vakaras Vilniuje: choro Bel Canto koncertas kartu su vienu populiariausių Švedijos vyrų choru Zero8!

Choras „Bel Canto“ pristatė ypatingą vakarą Vilniuje – septintąjį savo specialaus projekto „Open to the World“ koncertą. 2022 m. lapkričio 27 d., sekmadienį 19 val. Filharmonijoje Vilniuje daugiau nei 80 chorų „Bel Canto“ ir „Zero8“ dainininkų atliko stilistiškai įvairią, jautrią ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą.

Koncerte taip pat dalyvo choro bičiuliai pianistas Motiejus Bazaras, metalo grupės „McLoud“ vokalistas Lukas Malinauskas ir styginių kvartetas (vadovas Augustas Gocentas).

Nuotraukų galerija

Choras Bel Canto

Pirmoji pažintis su populiariaisiais švedais

„Zero8“ yra vienas geriausių ir populiariausių vyrų chorų Švedijoje. Jis išgarsėjo kaip barbershop, džiazo ir populiariąją muziką atliekantis choras, tačiau savo repertuare harmoningai derina ir klasikinius kūrinius.

2022 m. „Zero8“ ketvirtą kartą iš eilės tapo Europos barbershop muzikos čempionais, yra laimėjęs daugybę šios muzikos apdovanojimų, o 2019 m. atstovavo Švedijai „Chorų Eurovizijoje“.

Zero8

Pirmą kartą Lietuvoje koncertavę „Zero8“ pristatė įspūdingą įvairiaspalvę programą, kurioje harmoningai derino įvairių stilių ir laikmečių muziką. Dalį kūrinių chorui aranžavo „Zero8“ meno vadovas Rasmus Krigström.

Talentingieji švedai stebino publiką ir tradicinio gruzinų karo šokio „Khorumi“ chorine interpretacija, taip pat pagal žymiosios švedų rašytojos Astrid Lindgren knygą sukurto filmo „Ronia, the Robbers Daughter“ (Ronja plėšiko duktė) garso takelio kūriniais.

Choras Bel Canto

Choro „Bel Canto“ programoje vyravo choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo, John Rutter kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.

Choras savo muzikinėje veikloje nevengia eksperimentų. Šį kartą jis sujungė jėgas su lietuvių metalo grupės „McCloud“ vokalistu Luku Malinausku ir kartu pristatė naują grupės kūrinio „Aperol Spritz“ versiją. Ją chorui „Bel Canto“ parašė jaunosios kartos švedų kompozitorius Henrik Dahlgren.

80 chorų Zero8 ir Bel Canto dainininkų vienoje scenoje

Chorai „Zero8“ ir „Bel Canto“ Vilniaus publikai padovanojo ir įspūdingą koncerto finalą. Daugiau nei 80-ies Lietuvos ir Švedijos choristų būrys kartu atliko tokias populiarias klasika tapusias kompozicijas kaip „Amazing Grace“, „This is My Song“ ir „Bring Me Little Water, Silvy“.

Koncerto programa

Choras Bel Canto

Aperol Spritz
McLoud, arr. Henrik Dahlgren

Hurt
Trent Reznor, arr. Eric Whitacre

O Magnum Mysterium
Morten Lauridsen

Conversion of Saul
Z. Randall Stroope

The Lake Isle
Ola Gjeilo

Ecce Novum
Ola Gjeilo

For the Beauty of the Earth
John Rutter

White Winter Hymnal
Robin Pecknold, arr. Pentatonix

Zero8

Doggone I’ve Done It
Dave Franklin, arr. David Wright

My Romance
Lorentz Hart & Richard Rodgers, arr. Gene Puerling

O Adonai
Arvo Pärt

Sonett 116
Rasmus Krigström

Khorumi
Mamia Khatelishvili

Det Brinner En Stjärna
David Wikander

Jul, Jul, Strålande Jul
Gustaf Nordqvist

Northern Lights
Ola Gjeilo

It Is Well With My Soul
Horatio Spafford & Philip Bliss, arr. David Harrington

It’s The Most Wonderful Time of The Year
Edward Pola & George Wyle, arr. David Holst

Medley from the Movie Ronja Rövardotter
Björn Isfält, arr. Elias Aaron Johansson

Chorai Zero8 ir Bel Canto kartu

Amazing Grace
William Walker, arr. Rasmus Krigström

This is My Song
Jean Sibelius, arr. Blake Morgan

Bring Me Little Water, Silvy
Huddie Ledbetter, arr. Moira Smiley

Koncerte dalyvavo

Choras „Zero8“ (meno vadovas ir dirigentas Rasmus Krigström), Choras „Bel Canto“ (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas), Motiejus Bazaras (fortepijonas), Lukas Malinauskas (metalo grupė „McLoud“), styginių kvartetas (vadovas Augustas Gocentas).

Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Švelnienė, chormeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė-Bešėnienė ir Eimantas Bešėnas. Koncerto ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Rėmėjai ir partneriai

Open To The World 2022

Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Jo tikslas – pristatyti šalies publikai geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

2022 metais, 7-ajame „Open To The World“ koncerte, choras „Bel Canto“ pasirodė kartu su vienu geriausių ir populiariausių Švedijoje vyrų choru „Zero8“.

Projekto rėmėjai – pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą