Choras Bel Canto pasirinko naują meno vadovę ir dirigentę – Mildą Švelnienę

Choras „Bel Canto“ paskyrė naują meno vadovę ir dirigentę. Ja tapo naujos kartos chorvedė, LMTA chorinio dirigavimo magistrė Milda Švelnienė. Ji keičia šešerius metus chore dirbusį Egidijų Kavecką.

Pianistė Raminta Gocentienė toliau dirbs choro chormeistere, o į antros chormeisterės pareigas pakviesta chorvedė Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė. Naują meno komandą papildys ir 2022 metais su choru dirbęs vokalo pedagogas Eimantas Bešėnas, Eglė Stundžiaitė taip pat toliau dirbs choro vokalo pedagoge. Nauja choro meno vadovė ir atnaujinta jos meno komanda darbą pradės sausio 23 d.

Choro BC meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė (foto: Mantas Gudzinevičius)

Milda Švelnienė teigia, kad stiprios ir žingeidžios komandos puoselėjimas toliau išliks vienu svarbiausių choro tikslų.

„Mes visi kartu toliau puoselėsime draugiškų, talentingų ir ambicingų žmonių bendruomenę, kurioje gera muzikuoti, tobulėti ir būti drauge. Sieksime tapti ne tik geriausiu, bet ir geidžiamiausiu choru Lietuvoje – tiek mūsų komandos nariams, tiek publikai. Mes tęsime draugystę su kitais talentingais atlikėjais, eksperimentuosime ir nevengsime pašėlti. Manau, kad kiekvieno choristo įsitraukimas yra ypač svarbus, todėl sieksiu, kad komanda aktyviai dalyvautų priimant sprendimus ir dėl meninių programų, kūrinių parinkimo ir dėl jų interpretavimo. Tikiu, kad rūpestis bendruomene, jos įsitraukimas, meilė muzikai ir drąsa leis mums toliau išsiskirti ne tik Lietuvos choriniame pasaulyje“, – sako naujoji choro meno vadovė ir dirigentė.

Choro BC chormeisterė Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė (foto: Mantas Gudzinevičius)
Choro BC chormeisterė Raminta Gocentienė (foto: Mantas Gudzinevičius)
Choro BC vokalo pedagogas Eimantas Bešėnas (foto: Deimantė Rudžinskaitė)
Choro BC vokalo pedagogė Eglė Stundžiaitė (foto: Deimantė Rudžinskaitė)

„Choro vardu nuoširdžiai dėkoju Egidijui Kaveckui už darbą. Mums visiems kartu pavyko nuveikti daug puikių darbų: 2018 metais pradėtas mūsų choro „Open to the World“ projektas jau tapo populiariausiu ir geidžiamiausiu tarptautiniu chorinės-vokalinės muzikos projektu Vilniuje, kartu tobulėjome ir surengėme dešimtis pasirodymų. Egidijui linkime sėkmės kituose jo darbuose, ir tikime, kad galėsime bendradarbiauti ateityje. Na, o Mildai linkime ryškios lyderystės ir ambicijos toliau puoselėti ir stiprinti mūsų bendruomenę“, – sako choro „Bel Canto“ prezidentė Agnė Juodvalkė.

Naujoji „Bel Canto“ meno vadovė chore dainuoja nuo jo įsikūrimo 2009 metais, nuo 2015 metų dirbo jo chormeistere ir antrąja dirigente. Milda Švelnienė 2016 metais aukščiausiais įvertinimais baigė chorinį dirigavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir įgijo magistro laipsnį, ji taip pat dirba chormeistere valstybiniame chore „Vilnius“, 13 metų dainavo Vilniaus miesto savivaldybės chore „Jauna muzika“, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose.

Apie chorą „Bel Canto“

Choras „Bel Canto“ yra geriausias ir populiariausias mišrus nepriklausomas choras Lietuvoje, vienijantis daugiau nei 40 dainininkų. Jis koncertavo su tokiomis chorinio pasaulio žvaigždėmis kaip Eric Whitacre, Voces8, Ola Gjeilo, The Sixteen, Zero8. 2022 metais choras surengė tris išparduotus koncertus, kuriuos stebėjo beveik 1500 žiūrovų, taip pat koncertavo „Midsummer Vilnius”, Dubingių muzikos festivaliuose ir kituose renginiuose.

2022 metais choras savo komunikacija pasiekė daugiau nei 480 000 socialinių tinklų vartotojų, jo video peržiūrų skaičius kanale „YouTube“ viršijo 16,5 milijono, o choro kūrinius „Spotify“, „Apple Music“, „Amazon Music“ klausė daugiau nei 87 000 kartų. Pernai choras „Bel Canto“ iš savo koncertinės veiklos gavo beveik 44 000 eurų pajamų.

Atgal į sąrašą