Choras Bel Canto paskelbtas geriausiu mišriu choru Lietuvoje

Vos ketverius metus gyvuojantis „Bel Canto“ įsitvirtino geriausių Lietuvos mėgėjų chorų viršūnėje! Vilniaus mokytojų namų mišrus choras „Bel Canto“ 2013 m. gruodžio 1 d. pasibaigusiame Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale laimėjo pirmąją vietą mišrių chorų kategorijoje.

Vertinimo komisija vos ketverius metus gyvuojančiam „Bel Canto“ skyrė aukščiausią įvertinimą mišrių chorų kategorijoje (choras surinko 92.2 balų). Antroji vieta atiteko chorui „Jaunystė“ (92 balai), trečiosios vietos nugalėtojais paskelbti chorai „Kamertonas“ (91 balas) ir „Pro Musica“ (91.4) balų). Vilniuje vykusiame svarbiausiame šalies mėgėjų chorų konkurse varžėsi 38 pirmosios kategorijos suaugusiųjų chorai iš visos Lietuvos.

Choro „Bel Canto“ meno vadovas Artūras Dambrauskas teigia, kad šis choro įvertinimas – kryptingo ir sunkaus darbo rezultatas.“Šiandien esu ko gero laimingiausias žmogus žemėje, nes mūsų visų bendromis pastangomis vos per ketverius metus padarėme tai, ko daugelis nesitikėjo ir apie ką dar visai neseniai net patys nedrįsome svajoti. Žaviuosi savo komanda – nuostabiausiais choristais, puikiais chormeisteriais ir profesionaliais vadybininkais – už jų atsidavimą, sunkų darbą ir pastangas. Šias aukštumas pasiekėme savo pastangomis, nes choras pats finansuoja savo veiklą (mūsų valstybė, deja, vis dar abejingai žiūri į chorinį meną), ieško Mecenatų ir partnerių savo specialiems projektams. Tai žavi ir jaudina. Esu tikras, kad šis pasiekimas paskatins mus dar labiau tobulėti, įkvėps ir toliau kurti ypatingus projektus. Choras turi tikslą ir apsisprendęs dėl savo misijos – keisti bei stiprinti chorinės muzikos įvaizdį Lietuvoje. Dabar jau neabejoju, kad mums tai pavyks,“- teigia Artūras Dambrauskas.

Lietuvos suaugusiųjų chorus vertino tarptautinė komisija: dirigentas, pedagogas, Latvijos muzikos akademijos profesorius Romanas Vanagas (Latvija), kompozitorius, dirigentas, pedagogas Vaclovas Augustinas (Lietuva), kompozitorė Zita Bružaitė (Lietuva), dirigentas, pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Povilas Gylys, kt.

Lietuvos chorų sąjungos ir Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas pagrindinis Lietuvos chorų konkursas rengiamas kas ketverius metus prieš Dainų šventę. Konkurso vienas iš tikslų – įvertinti šalies chorų meninį lygį ir paskelbti geriausius Lietuvoje.

Atgal į sąrašą