Choras Bel Canto pateko į geriausių pasaulio chorų elitą

2014 m. liepos 19 d. Latvijos sostinėje Rygoje pasibaigusioje Pasaulio chorų olimpiadoje 2014, Vilniaus mokytojų namų mišrusis choras „Bel Canto“ buvo įvertintas 90.63 balo ir laimėjo aukso medalį. Tokiu būdu šį rudenį vos penkerių metų jubiliejų švęsiantis „Bel Canto“, kartu su kitais chorais iš viso pasaulio, įsitvirtino geriausiųjų pasaulyje lygoje.

Aukso medaliai chorų olimpiadoje skiriami chorams, surinkusiems daugiau kaip 80 iš 100 galimų komisijos balų; sidabras atitenka chorams, surinkusiems nuo 60 iki 80 balų; bronza – surinkusiems nuo 40 iki 60 balų. „Bel Canto“ Pasaulio chorų olimpiadoje dalyvavo pirmą kartą ir varžėsi šiuolaikinės chorinės muzikos kategorijoje Čempionų konkurse.

Šiame svarbiausiame pasaulyje chorinės muzikos konkurse „Bel Canto“ atliko ypatingai sudėtingą muzikinę programą: lietuvių kompozitoriaus Vytauto Miškinio specialiai chorui „Bel Canto“ parašytą kūrinį I Am Here; švedų kompozitoriaus Sven-David Sandström To see a World, lietuvių kompozitoriaus Giedriaus Svilainio O Quam Tristis ir taip pat Vytauto Miškinio Neišeik, Saulala. Šiuolaikinės muzikos kategorija yra viena sunkiausių konkurse. Joje galėjo varžytis tik tie chorai, kurie olimpiadoje pristatė vieną specialiai jiems parašytą naują kūrinį.

Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir vyriausias dirigentas Artūras Dambrauskas teigia, jog auksas Pasaulio chorų olimpiadoje yra neįtikėtinas pasiekimas vos penkerius metus gyvuojančiam chorui.

„Nuo pat choro įsikūrimo 2009 m. dirbome sunkiai ir kryptingai, todėl man ypatingai džiugu, kad šis įvertinimas vainikuoja mūsų penkerių metų kelią ir pasauliniame lygmenyje. Kai praėjusių metų pabaigoje buvome paskelbti geriausiu mišriuoju mėgėjų choru Lietuvoje, neslėpėme džiaugsmo ir pasididžiavimo. Tačiau apie aukso medalį Pasaulio chorų olimpiadoje svajojome nedrąsiai ir dar ne šiais metais. Aš ypatingai didžiuojuosi visa savo komanda – nuostabiausiais choristais ir chormeisteriais, taip pat iš visos širdies dėkoju mūsų draugams – rėmėjams ir savanoriams. Tai ką padarėme kartu yra ypatingai reikšminga ne tik mums, bet ir visai Lietuvos chorinės muzikos kultūrai“,- teigia Artūras Dambrauskas.

Šiuolaikinės chorinės muzikos kategorijoje, kurioje su dar 19 chorų varžėsi „Bel Canto“, vertinimo komisiją sudarė pasaulinis chorinės muzikos elitas. Tai ispanų kompozitorius ir dirigentas Javier Busto; latvių dirigentas ir muzikos pedagogas Rihards Dubra; populiarusis latvių kompozitorius Ēriks Ešenvalds; vengrų kompozitorius Levente Gyöngyösi; muzikos autorius, profesorius Henry Leck iš JAV; Pekino konservatorijos Dirigavimo katedros įkūrėja, Kinijos kultūros ministerijos Menų mokslo komiteto ekspertė, profesorė Lingfen Wu ir pasaulinio garso lietuvių kompozitorius, pedagogas ir dirigentas Vytautas Miškinis.

Pasaulio chorų olimpiada yra svarbiausias kas dvejus metus vyksiantis chorinės muzikos konkursas pasaulyje. Šiais metais Rygoje vykęs renginys tapo ir pagrindiniu Europos kultūros sostinės renginių Rygoje akcentu; jame dalyvavo 470 chorų iš 73 valstybių.

Atgal į sąrašą