Choras Bel Canto skamba Berlyno kino festivalyje pristatytame filme Sisi & Ich

Choro „Bel Canto“ atliekama ukrainiečių liaudies daina „Shchedryk” skamba naujame biografiniame filme „Sisi & Ich” (liet. Sisi ir aš) apie Austrijos imperatorienę Elžbietą. Režisierės Frauke Finsterwalder filmo pasaulinė premjera įvyko vasario 19 dieną Berlyno kino festivalio Panoramos sekcijoje.

Choras „Bel Canto“ ir Vokietijos filmų gamybos kompanija „Walker+Worm Film“ muzikos licencijavimo sutartį sudarė pernai birželį. Šis Vokietijos, Šveicarijos ir Austrijos bendros gamybos filmas kino teatruose pasirodys šių metų kovo pabaigoje.

Filmas nukelia žiūrovus į XIX a. pabaigą, kai Austrijos-Vengrijos imperatorienė Elžbieta, žinoma kaip Sisi (aktorė Susanne Wolff), gyvena aristokratiškoje moterų komunoje Graikijoje. Grafienė Irma siunčiama ten palaikyti draugijos imperatorienei, ir iš karto susižavi ekscentriška ir ekstravagantiška atsiskyrėle. Laisva ir nevaržoma dvasia auklėta, viena gražiausių Europos moterų Sisi maištauja prieš to meto reikalavimus moteriai ir valdovei. Išorinis pasaulis siekia palaužti Sisi, ir kad ir kaip Irma ir Sisi priešintųsi, galiausiai joms lieka tik mirtinas kelias, kuris abi moteris susies visiems laikams.

Sisi & Ich
Sisi & Ich
Sisi & Ich
Nuotraukos: kompanijos Walker+Worm Film

Naujametinė daina „Shchedryk“ – ukrainiečių paveldo lobis. Joje pasakojama apie kregždę, kuri atskrenda į žmogaus namus ir savo giesme pranašauja šeimininkui turtingą ir gražų gyvenimą atėjus pavasariui. Dainos melodija sudaryta iš keturių garsų archajinio motyvo, kuris, kaip manyta, turėjo ritualinę prasmę ir magiškų savybių. „Shchedryk“ 1916 m. aranžavo ukrainiečių kompozitorius Mykola Leontovych.

1922 m. Ukrainos nacionalinis choras „Shchedryk“ atliko Carnegie koncerto salėje Niujorke, ir jos melodija iš karto sužavėjo klausytojus. Vėliau ji buvo adaptuota kaip angliška kalėdinė daina „Carol of the Bells“ ir nuo 1936 m. tapo neatsiejama šventinio repertuaro dalimi visame pasaulyje. Nors „Carol of the Bells“ naudoja „Shchedryk” melodiją, šių dviejų dainų žodžiai neturi nieko bendro.

Choras „Bel Canto“ įrašė „Shchedryk“ 2013 metais Vilniuje. Kūrinio įrašas skelbiamas choro Spotify, Apple Music, Amazon Music paskyrose, o choro YouTube kanale galima rasti 2010 metais gyvai atliktą šios dainos įrašą.

Sisi & Ich

Sutartis su „Walker+Worm Film“ yra antrasis choro „Bel Canto“ muzikos licencijavimo sandoris. 2018 m. choras ir populiaraus JAV serialo „It’s Always Sunny in Philadelphia“ (Filadelfijoje visada saulėta) prodiuserių kompanija „Sunny Television Productions“ susitarė dėl choro „Bel Canto“ atliekamos J. S. Bach kompozicijos „Air on the G String“ garso įrašo panaudojimo serialo 13-ojo sezono 9-oje serijoje. Šis kultinis serialas, kuriame vaidina garsusis Danny DeVito, yra vienas ilgiausiai rodomų, populiariausių ir geriausiai kritikų vertinamų komedijinių televizijos serialų. Kritikai ir žiūrovai negaili pagyrų šiam serialui ir įtraukė jį į visų laikų geriausių televizijos serialų sąrašus.

Choras „Bel Canto“ šiuo metu baigia sudaryti trečiąjį muzikos licencijavimo sandorį su kino gamybos kompanija iš Honkongo.

Daugiau apie Sisi & Ich

imdb
Atgal į sąrašą