Choras Bel Canto tęsia projektą Open to the World: šiemet koncertuos su britais Voces8 ir švedais Zero8

2018 metais ypač sėkmingai debiutavusį projektą „Open to the World“ choras Bel Canto nusprendė paversti tęstiniu išskirtiniu choro projektu. Šis projektas Lietuvos publikai pristato geriausius pasaulio chorus ir muzikos kūrėjus, gražiausią šiuolaikinę chorinę muziką, suteikia galimybę mokytis ir tobulėti. „Open to the World 2020“ koncertai bus skirti ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų sukakčiai paminėti.

Pirmasis šių metų projekto koncertas vyks gegužės 22 d. Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje, kur choras Bel Canto koncertuos su švedų choru Zero8. Tai vienas geriausių ir populiariausių vyrų chorų Švedijoje. Jis išgarsėjo kaip barbershop, džiazo ir populiariąją muziką atliekantis choras, tačiau savo programose harmoningai derina ir klasikinius kūrinius. Daugiau nei 40 dainininkų vienijantis Zero8 yra laimėjęs daugybę tarptautinių barbershop muzikos apdovanojimų, o pernai atstovavo Švedijai „Chorų Eurovizijoje.

2020 m. gruodžio 12–13 d. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje choras Bel Canto surengs kalėdinius koncertus su populiariausiu pasaulyje britų vokaliniu ansambliu Voces8. Šis elitinis garsiausiose pasaulio scenose nuolat koncertuojantis ansamblis dalyvavo choro „Open to the World“ projekte 2018 m. Ypatingą draugystę choras Bel Canto ir Voces8 pratęs ir šiais metais, kai gruodžio viduryje Lietuvos publikai pristatys naują muzikinę programą.

Voces8 pasaulinę šlovę pelnė ne tik dėl unikaliai suderinto jautraus, estetiško skambesio, įdomaus repertuaro ir aktyvios koncertinės veiklos. Vokalinis ansamblis garsėja ir edukacine veikla. Voces8 fondas vykdo vaikų, jaunimo ir chorų muzikos edukacijos, taip pat lyderystės ir muzikos vadybos programas, inicijuoja mokslinius tyrimus, remia jaunuosius talentus, Voces8 dainininkai veda meistriškumo kursus Kembridžo universitete, o unikalus Voces8 metodas taikomas tūkstančiuose mokyklų visame pasaulyje.

Choro Bel Canto meno vadovas Egidijus Kaveckas teigia, kad bendri koncertai su Voces8 ir Zero8 neabejotinai praturtins chorą ir suteiks motyvacijos tobulėti.

„Galimybė dalytis scena su geriausiais pasaulyje, tokiais kaip Voces8, ir įdomiais, kokybiškais chorais kaip Zero8, yra ypatinga privilegija. Tokios patirtys įkvepia mokytis, tobulėti, keistis, ieškoti naujų idėjų, išraiškos formų, skatina būti atvirus naujai muzikai ir pasaulinėms chorinės muzikos tendencijoms. Šiuolaikiniame pasaulyje sau ir savo publikai įdomūs tie, kurie atsisako uždarumo, išsivaduoja iš kūrybiškumą varžančių rėmų ir dogmų ir nuolat tobulėja. Manau, tai vienintelis kelias į sėkmę“, – teigia Egidijus Kaveckas.

Choro Bel Canto prodiuseris Audrius Valatkevičius teigia, kad projektu siekiama ir prisidėti keičiant chorinės muzikos situaciją Lietuvoje.

„Šį choro projektą organizuojame savo jėgomis, jį daugiausia finansuoja rėmėjai iš privataus kapitalo. Tačiau „Open to the World“ koncertais siekiame ne tik nuostabių potyrių sau ir savo publikai. Viliamės, kad jis įkvėps ir kitus chorus, jų dainininkus ir jaunosios kartos chorvedžius. Lietuvoje chorinis menas nepopuliarus ir gerokai apleistas, chorų rinkoje vyrauja uždarumas ir archajiškas požiūris. Tikimės, kad savo pavyzdžiu paskatinsime pokyčius, o mūsų projektas suteiks galimybę semtis idėjų iš geriausiųjų pasaulyje, skatins keistis ir nuolat tobulėti“, – teigia Audrius Valatkevičius.

„Open to the World 2020“ koncertus galimybę stebėti gyvai turės beveik 2000 žiūrovų. Planuojama, kad projekto komunikacija socialinėje žiniasklaidoje pasieks mažiausiai 1,2 milijono vartotojų; solidų projekto viešinimą užtikrins ir LRT parama, taip pat kitų žiniasklaidos priemonių dėmesys projektui.

Open to the World 2020

Choro Bel Canto muzikinis projektas „Open to the World 2020“ – tai koncertų ciklas, kuriame choras pasirodys kartu su populiariausiu pasaulyje elitiniu britų vokaliniu ansambliu Voces8 ir vienu geriausių Švedijoje vyrų chorų Zero8.

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąjį gimtadienį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Projekto rėmėjai – viena didžiausių Lietuvoje statybos kompanijų „Mitnija“, šiuo metu statomas biurų parkas „Business Garden Vilnius“ ir didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą