Choras Bel Canto triumfavo svarbiausiame Lietuvos chorų konkurse ir užtikrintai apgynė geriausio Lietuvos choro titulą

Pranešimas spaudai.
2017 m. spalio 16 d.

Choras “Bel Canto” 2017 m. spalio 15 d. vykusiame pagrindinio Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale užtikrintai laimėjo pirmą vietą ir dar keturis metus mėgausis geriausio mėgėjų choro Lietuvoje titulu. Tarptautinė vertinimo komisija chorui “Bel Canto” skyrė daugiausia – 98 balus, aukščiausią įvertinimą tarp visų chorų Lietuvoje; choras “Bel Canto” taip pat laimėjo konkurso Didįjį prizą (Grand Prix). Svarbiausio Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale varžėsi 30 pirmos kategorijos šalies chorų.

Choro „Bel Canto“ meno vadovas dr. Egidijus Kaveckas teigia, kad choras dirbo intensyviai, negailėdamas jėgų, todėl konkurso rezultatai jo nenustebino.

„Mano komanda yra geriausia, šauniausia ir labiausiai motyvuota Lietuvoje. Tai supratau iš karto kai buvau pakviestas tapti komandos vadovu metų pradžioje. Tačiau svarbiausia, kad choristai turi aiškią viziją ir ambiciją – nuolat tobulėti, keistis, keisti, mokytis ir eiti pirmyn. Tai labai reta Lietuvos chorų bendruomenėje. Žemai lenkiu galvą prieš visus choristus, mano nuostabiausias pagalbininkes chormeisteres Mildą Zapolskaitę ir Ramintą Gocentienę ir mūsų geriausią vokalo pedagogą Liudą Norvaišą. Šis triumfo vakaras po lygiai priklauso mums visiems. Mes ir toliau tobulėsime, keisimės ir keisime šalies chorinės muzikos veidą,“ – teigia Egidijus Kaveckas.

Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale dirbo tarptautinė komisija: kompozitorius, dirigentas, pedagogas Vaclovas Augustinas, kompozitorius Rihards Dubra (Latvija), kompozitorius Pawel Lukaszewski (Lenkija), kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė, kompozitorius Algirdas Martinaitis ir choro dirigentas, pedagogas, solistas Dainius Puišys.

Lietuvos chorų sąjungos ir Nacionalinio kultūros centro organizuojamas pagrindinis Lietuvos chorų konkursas vyksta kas ketverius metus. Jo tikslas – vertinti chorų meninį lygį ir paskelbti geriausius Lietuvoje. 2013 m. vykusiame Lietuvos chorų konkurse daugiausia balų (92,2) taip pat surinko choras „Bel Canto“.

Atgal į sąrašą