Choro Bel Canto pristatė ypatingą Kalėdį koncertą - Kalėdos jau sklando ore

Choras „Bel Canto“ vienas pirmųjų sostinėje įžiebė šventinės muzikos deglą, pristatydamas ypatingą Kalėdinį koncertą – Choras Bel Canto: Kalėdos jau sklando ore / Bel Canto Choir: Vilnius Christmas in the air. Koncerte taip pat dalyvavo choro bičiuliai – solistė Lina Dambrauskaitė, džiazo atlikėjas Jurgis Brūzga, džiazo pianistas Artūras Anusauskas ir instrumentalistų grupė. Siekdami atspindėti įvairias Kalėdų nuotaikas ir spalvas, koncerto programoje choras ir jo svečiai harmoningai derino įvairių laikmečių ir šalių Kalėdinius kūrinius – nuo klasikos iki moderniosios muzikos kompozicijų.

Išpuoselėta daugiaamžės sakralinės muzikos ir prieškalėdinio susikaupimo tradicija atgijo šiuolaikinės amerikiečių chorinės muzikos korifėjaus Morten Lauridsen kompozicijoje „O, Magnum Misterium“. Rusų klasiko Piotro Čaikovskio baletas „Spragtukas“ pasaulyje tapo tikru Kalėdų sinonimu. Koncerte skambėjo vienas gražiausių baleto fragmentų – „Fėjos Dražė šokis“, aranžuotas chorui. Šiame šokyje kompozitorius pirmąkart panaudojo tuomet naujo instrumento čelestos stebuklingai švelnų, krištolo skaidrumo tembrą, kurį perteikė choras „Bel Canto“.

Koncerte taip pat skambėjo gražiausios ir visada jaudinančios pasaulio tautų tradicinės giesmės, Kalėdų klasikos perlai: „Noël Nouvelet“, „Away in a Manger“, „The First Noel“, „Adeste Fideles“, kt.

„Bel Canto“ Kalėdinio koncerto klausytojai turėjo galimybę išgirsti senųjų giesmių melodijas (kai kurios jų skaičiuoja jau daugiau nei penkis šimtus metų), papuoštas ir praturtintas gražiausiomis ir ryškiausiomis B. Chilcott, M. McGlynn ir kitų šiuolaikinių autorių aranžuotėmis, taip pat efektingomis aranžuotėmis atnaujintas spiričuelio ir gospel kompozicijas. Daugumos Kalėdinių kūrinių aranžuotes choras įsigijo JAV, todėl jie skambėjo naujai ir šiuolaikiškai tiek atliekant vienam chorui, tiek kartu su solistais.

Klasikinės Kalėdinės melodijos koncerte organiškai susipynė su populiariosiomis dainomis, tapusiomis šiuolaikinių Kalėdų dalimi ir simboliu – „Christmas Kisses“ (M. McGlynn), „The Christmas Song“ (M. Torme, R. Wells) ir kt.

Choras „Bel Canto“ surengė šiltą, jaukų ir elegantišką Kalėdinį koncertą, kuriame šventines melodijas papildė choro draugų ir rėmėjų išpuošta, specialiai apšviesta ir iškvėpinta Šv. Kotrynos bažnyčios salė. Šis koncertas buvo filmuojamas HD vaizdo kokybe bei įrašomas gyvai Dolby Surround.

Atgal į sąrašą