Choro Bel Canto triumfas: trečią kartą iš eilės laimėjo pirmą vietą ir aukščiausią reitingą Lietuvoje

Choras „Bel Canto“ užtikrintai apgynė geriausiai vertinamo Lietuvos choro vardą. 2023 m. gegužės 6 d. vykusiame Lietuvos chorų konkurso finale choras „Bel Canto“ gavo daugiausia balų ir laimėjo pirmą vietą. Konkurso komisija chorui „Bel Canto“ skyrė 96.3 balo, daugiausia tarp visų chorų Lietuvoje. Į daugiausia balų surinkusių chorų trejetą taip pat pateko merginų choras „Virgo“ (94 balai) ir Klaipėdos mišrus choras „Cantare“ (92 balai). Tuo tarpu konkurso Didįjį prizą komisija nusprendė skirti ketvirtos vietos konkurse laimėtojoms – moterų chorui „Viva“ (91.6 balo).

Tai trečias kartas iš eilės kai choras „Bel Canto“ triumfuoja šiose svarbiausiose šalyje chorų varžybose: daugiausia balų ir pirmą vietą choras iškovojo ir 2013, ir 2017 metais. Nacionalinio kultūros centro organizuojamas Lietuvos chorų konkursas vyksta kas ketverius metus. Jo tikslas – vertinti chorų meninį lygį ir paskelbti geriausius Lietuvoje.

Choras Bel Canto 2023. Nuotraukos autorius: Gabrielius Jauniškis.

„Mūsų choro sėkmės paslaptis – draugiški, talentingi, motyvuoti choristai ir siekis būti geresniais nei bet kada anksčiau. Mes visada buvome ambicinga, atvira ir griaunanti nusistovėjusius standartus bendruomenė, todėl nė minutės neabejojau savo komandos sėkme. Tik kartu su kiekvienu choristu, diskutuodami ir kruopščiai analizuodami repeticijas, pakėlėme savo pasirodymą į kitą, aukštesnį meninį lygį. Šio rezultato nebūtume pasiekę ir be nuostabios meno komandos, įnešusios didelį indėlį į mūsų sėkmę – chormeisterių Ramintos Gocentienės ir Stasės Žaltauskaitės-Malūnavičienės ir vokalo pedagogų Eimanto Bešėno ir Eglės Stundžiaitės. Esu be galo dėkinga ir laiminga galėdama dirbti, muzikuoti ir nuolat tobulėti su šiuo unikaliu choru. Mūsų visų choru,“ – teigia choro „Bel Canto“ meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė.

Choras Bel Canto 2023. Nuotraukos autorius: Gabrielius Jauniškis.

Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale dirbo tarptautinė komisija: kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, dirigentas Jan Schumacher (Vokietija), dirigentė Anna Moniuszko (Lenkija), kompozitorė Zita Bružaitė ir dirigentas Modestas Barkauskas. Šiais metais konkurso finale varžėsi 20 pirmos kategorijos chorų.

Choras Bel Canto Lietuvos chorų konkurse 2023

Choras Bel Canto Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale 2023. Nuotraukų autoriai: Mantas Gudzinevičius ir Gabrielius Jauniškis.

Atgal į sąrašą