Choro Bel Canto koncertas Klaipėdos dramos teatre

Choras Bel Canto po sėkmingų anšlaginių Deep Field ir CineMass koncertų Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, 2016 m. kovo 11 d. surengė Lietuvos Nepriklausomybės Dienai skirtą labdaros koncertą rekonstruotame Klaipėdos dramos teatre.

Pirmą kartą uostamiestyje Bel Canto pristatė garsiausio pasaulyje šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo ypatingąsias Sunrise Mass, taip pat kitus choro pamėgtus šiuolaikinės, klasikinės ir kino filmų muzikos kūrinius.

Choras Bel Canto koncertą Klaipėdos dramos teatre organizavo kartu su renginių organizavimo įstaiga Klaipėdos šventės, projektą globojo Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Labdaringo koncerto tikslas – surinkti kuo daugiau lėšų ir suteikti galimybę nepasiturinčiam jaunimui ir vaikams nemokamai pamatyti Dramos teatre ir Klaipėdos koncertų salėje vyksiančius renginius.

Pirmą kartą Klaipėdoje! Neblėstanti choro Bel Canto meilė – ypatingosios Ola Gjeilo Sunrise Mass

Pagrindinis choro Bel Canto koncerto akcentas – populiariausio pasaulyje šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo keturių dalių kūrinys chorui ir styginių orkestrui Sunrise Mass. Šis ypatingai šviesus, jaudinantis kino filmų muzikos stiliumi parašytas kūrinys – kitoks, originalus ir šiuolaikiškas jaunojo kompozitoriaus, šiuo metu gyvenančio ir kuriančio New York, JAV, požiūris į šimtmečius gyvuojantį bažnytinės muzikos mišių žanrą.

Kompozitorius Ola Gjeilo teigia, kad tradicinį lotynišką mišių tekstą jam norėjosi pateikti kitaip – kūrinyje nepaprastai skaidri, erdvinė, kosminė muzika perauga į žemišką ir tvirtą, o tyrumo pojūtį keičia dramatiškesni jausmai. Net ir tradicinėms mišių dalims kompozitorius suteikia naujus pavadinimus: The Spheres (Kyrie), Sunrise (Gloria), The City (Credo), Identity & The Ground (Sanctus / Benedictus ir Agnus Dei).

Koncerte choras Bel Canto taip pat pristatė kompozicijas iš kino filmų Modigliani, kurias specialiai chorui Bel Canto aranžavo klaipėdietis kompozitorius Vladimiras Konstantinovas, kūrinius iš kino filmo Shindler‘s List, taip pat garsiausių šiuolaikinių chorinės muzikos kūrėjų Eric Whitacre, Eriks Ešenvalds kūrinius.

Choro Bel Canto koncertas – klaipėdiečių socialinei iniciatyvai paremti

Lietuvos Nepriklausomybės Dieną vykęs labdaringas choro Bel Canto koncertas buvo skirtas klaipėdiečių socialinei iniciatyvai paremti. Visos koncerto metu surinktos lėšos pavirto „laukiančiais bilietais“ ir suteiks galimybę Klaipėdos vaikams ir jaunimui nemokamai lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos koncertų salės renginiuose.

Klaipėdietiška „laukiančio bilieto“ filosofija yra labai paprasta ir kilni. Nusipirkę bilietą į choro Bel Canto koncertą, žiūrovai sumokėjo už dar vieną bilietą, kuris buvo atidėtas ir lauks savojo žiūrovo kituose koncertuose ar spektakliuose.

Choro Bel Canto meno vadovas ir vyriausias dirigentas Artūras Dambrauskas; chormeisteriai: Raminta Gocentienė, Milda Zapolskaitė ir Alfredas Celiešius. Koncerto prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Koncerto akimirkos – nuotraukų galerijoje

Koncerto programa. Pirmoji dalis

Lietuvos Respublikos Himnas

O kai sauliūtė tekėjo
Lietuvių liaudies daina, išplėtota Donato Zakaro

O Salutaris Hostia
Eriks Ešenvalds

Ave Maria iš kino filmo Modigliani
Guy Farley

My Reason iš kino filmo Modigliani
Guy Farley

La Vergine Degli Angeli iš operos La Forza del Destino
Giuseppe Verdi

Jerusalem of Gold
Naomi Shemer

Schindler’s List
John Williams

Bolero
Maurice Ravel, aranžuotė chorui Vladimiro Konstantinovo

Koncerto programa. Antroji dalis

Sleep
Eric Whitacre

Sunrise Mass
Ola Gjeilo

Koncerte dalyvavo

Choras Bel Canto
Meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmai mišrus choras Cantare
Meno vadovas Artūras Dambrauskas

Solistė
Lina Dambrauskaitė

Solistė
Milda Baronaitė

Solistė
Onutė Afuvape

Elektroninės muzikos atlikėjas
Artūras Bulota

Ansamblis Vilniaus Mušamieji
Meno vadovas Saulius Auglys-Stanevičius


Koncerto prodiuseris
Audrius Valatkevičius

Atgal į sąrašą