Midsummer Vilnius: Deep Field su orkestru ir choru Bel Canto

Specialus choro Bel Canto pasirodymas Midsummer Vilnius festivalyje. 2019 m. liepos 26 d. Valdovų rūmuose Vilniuje.

Midsummer Vilnius 2019 festivalio baigiamasis renginys žiūrovus pakvietė į įsimintiną koncertą, fantazijos kupiną modernios klasikinės muzikos kelionę. Choras Bel Canto (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas) ir Lietuvos kamerinis orkestras su papildoma sudėtimi, diriguojamas Modesto Pitrėno, pristatė įspūdingą vieno garsiausių pasaulyje šiuolaikinių JAV kompozitorių, Grammy laureato Eric Whitacre programą.

Pagrindinis vakaro akcentas – kosminė kompozicija “Deep Field”, kurią Eric Whitacre parašė įkvėptas NASA kosminio teleskopo Hubble nuotraukų, užfiksavusių iki šiol giliausią visatos vaizdą. Kino filmų muzikos stiliumi parašytame kūrinyje autorius sujungia neribotas orkestro, choro galimybes ir naujausias technologijas.

Atliekant kūrinį buvo naudojami ir publikos išmanieji telefonai. Juose instaliuotos specialios mobiliosios programėlės skleidžiamas garsas susiliejo su orkestro ir choro atliekama muzika, ir tapo kūrinio atlikimo dalimi.

“Deep Field” po dviejų metų pertraukos sugrįžo į Vilnių ir istorinių Valdovų rūmų kieme sukurė nežemišką atmosferą.

Dar vienas koncerto akcentas – publiką iš nuostabos susigūžti ir prapliupti juoku privertęs netikėtas Eric Whitacre kūrinys “Godzilla Eats Las Vegas!”. Pats autorius jį vadina “visiškai absurdišku” ir pateikia kaip pokštą.

Ši padūkusi kompozicija – tarsi iš įvairių garsinių atkarpų sudėta mozaika, kurioje kontrastingos iki skausmo pažįstamos muzikinės detalės sumestos kartu nepaisant jokių dėsningumų, išskyrus paties autoriaus sugalvotą pasakojamos istorijos scenarijų. Tai ir panikos riksmai, šūksniai, ir tarsi iš niekur atsirandantys mambo bei tango ritmai, Frank Sinatra, Way Newton ir net Pyotr Tchaikovsky muzikos akcentai.

Fantazijos kupinai Godzilos istorijai pavaizduoti Eric Whitacre pasitelkia apie trisdešimt skirtingų muzikos stilių, žaibiškai keičiančių vienas kitą ir taip sukuria beprotiško Godzilos vizito Amerikos “nuodėmių mieste” nuotaiką.

Nuotraukų galerija

Choro Bel Canto pasirodymo programa

Fly to Paradise
Eric Whitacre

Deep Field
Eric Whitacre

Godzilla Eats Las Vegas!
Eric Whitacre ir Jonathan Newman

Koncerte dalyvavo

Choras Bel Canto
Meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas

Lietuvos kamerinis orkestras su papildoma sudėtimi
Dirigentas Modestas Pitrėnas

Lina Dambrauskaitė
Sopranas

Giunter Percussion
Vadovas Pavel Giunter

Evaldas Stulgaitis
Elektronika

Choro Bel Canto pasirodymo organizatoriai

Festivalis Midsummer Vilnius
Vadovas Valdas Petreikis

Choras Bel Canto
Prodiuseris Audrius Valatkevičius

Atgal į sąrašą