Dreamweaver. Kalėdinis choro Bel Canto ir Draugų koncertas

Choro Bel Canto Kalėdinė programa ir naujausio Ola Gjeilo kūrinio Dreamweaver premjera Lietuvoje

Geriausias Lietuvos choras Bel Canto (meno vadovas dr. Egidijus Kaveckas) 2017 m. Kalėdas pasitiko jaukiuose elegantiškuose koncertuose Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Du vakarus iš eilės – 2017 m. gruodžio 15-16 d. – choras Bel Canto kartu su savo bičiuliais – jaunaisiais Lietuvos talentais – pristatė vieno populiariausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Ola Gjeilo naujausio kūrinio „Dreamweaver“ premjerą.

Kalėdiniuose koncertuose choras taip pat atliko kitų šiuolaikinių kompozitorių – Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Eriks Ešenvalds – kūrybą ir chorui pritaikytus populiariosios muzikos kūrinius.

Ypatinga vakaro premjera – naujausias norvegų kilmės kompozitoriaus Ola Gjeilo kūrinys „Dreamweaver“ (liet. Sapnų audėjas) chorui, fortepijonui, styginių orkestrui ir sopranui. Šio kūrinio žodžiai sukurti pagal žinomą norvegų viduramžių eilėraštį Draumkvedet (liet. Sapno eilėraštis). Tai epinė baladė, turinti daug panašumų su Dantės „Dieviškąja komedija“.

Per Kūčias užmigęs pagrindinis eilėraščio veikėjas, Olav Åsteson, neatsibunda iki dvyliktos Kalėdų dienos. Prabudęs, jis nukeliauja į bažnyčią ir papasakoja besimeldžiantiesiems apie savo sapną – drąsią, bauginančią ir galiausiai išperkančią kelionę per pomirtinį gyvenimą.

Poetas Charles Anthony Silvestri, bendradarbiaudamas su kompozitoriumi Ola Gjeilo, žaismingai adaptavo Draumkvedet eilėraštį ir pritaikė jį „Dreamweaver“.

Choras Bel Canto savo Kalėdiniuose koncertuose taip pat atliko nuostabų Morten Lauridsen kūrinį „Dirait-on. Les Chansons Des Roses“, latvių kompozitoriaus Eriks Ešenvalds „O Emmanuel“, chorui Grand Prix svarbiausiame Lietuvos chorų konkurse pelniusį ypatingąjį Eric Whitacre „Leonardo Dreams of His Flying Machine“ ir kt.

Šventiniuose koncertuose choras išbandė save ir kitame amplua – atliko chorui pritaikytus populiariosios muzikos kūrinius, tokius kaip „Bridge Over Troubled Water“ (Paul Simon, aranžuotė Vince Peterson) ir netgi tradicinę amerikiečių gospel giesmę „Down to the River to Pray“.

Choro Bel Canto Kalėdiniuose koncertuose dalyvavo ir būrys choro bičiulių jaunųjų Lietuvos talentų: solistės Lina Dambrauskaitė ir Sandra Lebrikaitė, keturiolika Vilniaus miesto styginių ansamblio Mikroorkéstra muzikantų, saksofonistas Tomas Želvys, taip pat pianistė, choro Bel Canto chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė.

Choro Bel Canto meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė. Koncertą organizavo choras Bel Canto (prodiuseris Audrius Valatkevičius).

Dreamweaver nuotraukų galerijoje

Koncerto programa

Evening Prayer
Ola Gjeilo

O Emmanuel
Eriks Ešenvalds

Dirait-on. Les Chansons Des Roses
Morten Lauridsen

Sonnets Et Rondeaux
Giovanni Sollima

The Sky and the Dawn and the Sun
Celtic Woman

Premjera: Dreamweaver
Ola Gjeilo

Leonardo Dreams of His Flying Machine
Eric Whitacre

Summertime
George Gershwin

The Glow
Eric Whitacre

Bridge Over Troubled Water
Paul Simon, aranžuotė Vince Peterson

Down to the River to Pray
Tradicinė amerikiečių gospel giesmė

Koncerte dalyvavo

Choras Bel Canto
Meno vadovas dr. Egidijus Kaveckas

Lina Dambrauskaitė ir Sandra Lebrikaitė
Solistės

Mikroorkéstra
Vilniaus miesto styginių ansamblis (meno vadovas Martynas Levickis)

Raminta Gocentienė
Pianistė

Tomas Želvys
Saksofonistas

Atgal į sąrašą