#NelikimeNamuose: choro Bel Canto Kalėdos Vilniuje
Du Sold Out vakarai iš eilės – ypatingi choro Bel Canto kalėdiniai koncertai!
Dvejus metus gyvenome pasaulinės pandemijos nuotaikomis ir baimėmis. Tai keitė mūsų kasdienybę ir uždarė mus namie. 2022 m., nespėjus pandemijai atslūgti, patyrėme ir nerimą dėl Rusijos sukelto karo prieš Ukrainą, ir abejones dėl ateities.
Tai veikia mus visus. Mes bijome, pykstame, dažniau liekame namuose, dažniau liekame vieni, tik savo nerimo draugijoje.
Jausdami ir matydami tai, norime paskatinti nepasiduoti baimėms. Kviečiame pasidžiaugti galimybe susitikti, pabūti kartu, atrasti, palaikyti vienas kitą. Eikime patirti ir švęsti gražiausias metų šventes kartu. Nelikime namuose.
Nuotraukų galerija
Choro „Bel Canto” ir draugų kalėdiniai koncertai #NelikimeNamuose vyko gruodžio 10 d. ir gruodžio 11 d. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Juose taip pat dalyvavo choro bičiuliai: solistė Lina Dambrauskaitė, pianistas Motiejus Bazaras, metalo grupės „McLoud” vokalistas Lukas Malinauskas ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis orkestras „Musica Humana”.
Ypatinga kalėdinė nuotaika ir publikos pamiltas Dreamweaver
Choro „Bel Canto” programoje vyravo choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.
Ypatingas vakaro akcentas – norvegų kilmės kompozitoriaus Ola Gjeilo kūrinys „Dreamweaver” (liet. Sapnų audėjas) chorui, fortepijonui, styginių orkestrui ir sopranui. Jį pirmasis Lietuvoje choras „Bel Canto” pristatė 2017 m., ir sulaukė publikos susižavėjimo.
„Dreamweaver” žodžiai sukurti pagal norvegų viduramžių eilėraštį „Draumkvedet” (liet. Sapno eilėraštis) – epinę baladę, turinčią daug panašumų su Dantės „Dieviškąja komedija”.
Per Kūčias užmigęs pagrindinis eilėraščio veikėjas, Olav Åsteson, neatsibunda iki dvyliktos Kalėdų dienos. Prabudęs, jis nukeliauja į bažnyčią ir papasakoja besimeldžiantiesiems apie savo sapną – drąsią, bauginančią ir galiausiai išperkančią kelionę per pomirtinį gyvenimą.
Poetas Charles Anthony Silvestri, bendradarbiaudamas su kompozitoriumi Ola Gjeilo, žaismingai adaptavo „Draumkvedet” eilėraštį ir pritaikė jį „Dreamweaver”.
Koncerto programa
Aperol Spritz
McLoud, arr. Henrik Dahlgren
Hurt
Trent Reznor, arr. Eric Whitacre
O Magnum Mysterium
Morten Lauridsen
Dreamweaver
Ola Gjeilo
Amazing Grace
William Walker, arr. Rasmus Krigström
This is My Song
Jean Sibelius, arr. Blake Morgan
White Winter Hymnal
Robin Pecknold, arr. Pentatonix
Jingle Bells
James Lord Pierpont, arr. Bob Chilcott
Koncerte dalyvavo
Choras „Bel Canto” (meno vadovas Egidijus Kaveckas), Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica Humana” (meno vadovas Robertas Beinaris), Lina Dambrauskaitė (sopranas), Motiejus Bazaras (fortepijonas), Lukas Malinauskas (metalo grupė McLoud).
Choro „Bel Canto” meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Švelnienė, chormeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė-Bešėnienė ir Eimantas Bešėnas. Koncerto ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.