Open To The World ’23: VOCES8 ir Choras Bel Canto

Išskirtinis vakaras: VOCES8, Grammy nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis, ir geriausias Lietuvoje choras Bel Canto, jau trečią kartą susitiko Vilniuje! Sostinės publikai jie dovanojo naują šventinę programą, kurioje harmoningai derino klasikinę, šiuolaikinę ir populiariąją muziką.

Choras „Bel Canto“ pristatė ypatingą vakarą Vilniuje – pirmą vokalinės muzikos festivalio „Open To The World 2023“ koncertą. Gruodžio 1 d. jaukioje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, VOCES8 ir choras „Bel Canto“ atliko stilistiškai įvairią, nuotaikingą ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą. Koncerte taip pat dalyvavo pianistas Motiejus Bazaras, solines roles atliko choro dainininkai: Mindaugas Rumšas (saksofonas), Justinas Stanevičius ir Agnė Bagdonavičienė (vokalas).

Nuotraukų galerija

Voces8 ir Choras Bel Canto

Ilgametė draugystė su talentingaisiais britais

Voces8 & Choras Bel Canto

Choro „Bel Canto“ ir VOCES8 draugystė prasidėjo 2018 metais, tęsėsi 2021-aisiais, kai garsiausiose pasaulio scenose koncertuojantis ansamblis dalyvavo „Open To The World“ projekte ir kartu su choru „Bel Canto“ surengė keturis anšlaginius koncertus.

Voces8

VOCES8 – tai pasaulinę šlovę ir dešimtis prestižiškiausių apdovanojimų pelnęs oktetas iš Jungtinės Karalystės. Kritikų vadinamas „Rolls-Royce tarp britų a cappella ansamblių“, jis garsėja ypač jautriu, šviesiu ir elegantišku skambesiu. VOCES8 naudoja stulbinamai kruopštų metodą, kuris kontroliuoja ir tarpusavyje suderina kiekvieno iš grupės narių natūralų vibrato, o esant poreikiui, jį visiškai neutralizuoja. Tai sukuria unikalų ir lygų kaip šilkas atliekamos muzikos skambesį.

Vokalinis ansamblis savo repertuare harmoningai derina įvairių stilių ir epochų muziką – nuo XVIII amžiaus polifonijų iki autorinių džiazo ir populiariosios muzikos aranžuočių.

Choras Bel Canto

Choro „Bel Canto“ programoje vyravo choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo, taip pat lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.

Šį kartą choras publiką stebino ryškia choreografija, kuri papuošė kompozitoriaus Jake Runestad energingą kūrinį „Nyon Nyon“ ir Billy Joel garsųjį „River Of Dreams“. Choreografiją chorui sukūrė Paulius Šinkūnas.

Vienintelis toks vakaras Vilniuje: VOCES8 ir choras Bel Canto jaukioje Kotrynos bažnyčioje

VOCES8 ir choras „Bel Canto“ paruošė ir įspūdingą koncerto finalą. Ypatingas jo akcentas – ukrainiečių paveldo lobis, daina „Shchedryk”, kurią britai ir lietuviai atliko kartu. Šiuo kūriniu dainininkai ragino nepavargti ir palaikyti Ukrainos kovą už laisvę.

„Shchedryk“ pasakoja apie kregždę, kuri atskrenda į žmogaus namus ir savo giesme pranašauja jam turtingą ir gražų gyvenimą atėjus pavasariui. Iš keturių garsų archajinio motyvo sudarytą „Shchedryk“ 1916 metais aranžavo ukrainiečių kompozitorius Mykola Leontovych. Vėliau jos melodija buvo panaudota kuriant anglišką kalėdinę dainą „Carol Of The Bells“, kuri tapo neatsiejama šventinio repertuaro dalimi visame pasaulyje.

Choras „Bel Canto“ pirmą kartą „Shchedryk“ atliko 2010 metais. Dainos įrašas iki šiol yra populiariausias choro „Spotify“, „Apple Music“ ir „YouTube“ kanaluose, jis taip pat panaudotas kelių filmų garso takeliuose. Vienas jų – šiemet Berlyno kino festivalyje debiutavusi biografinė drama „Sisi & Ich“.

Koncerto programa

Choras Bel Canto

Evening Prayer
Ola Gjeilo

O Magnum Mysterium
Morten Lauridsen

Conversion of Saul
Z. Randall Stroope

Laiškai Sofijai
Donatas Zakaras

Hurt
Trent Reznor, aranžuotė Eric Whitacre

The Seal Lullaby
Eric Whitacre

Jealous
Labrinth, aranžuotė Owen Ladd

White Winter Hymnal
Fleet Foxes | Pentatonix

Nyon Nyon
Jake Runestad

VOCES8

May It Be
Enya, aranžuotė Matthew Sheeran

Rorate Caeli Desuper
William Byrd

The Unexpected Early Hour
Reena Esmail

The Sleeping Child
Bob Chilcott

Lully, Lulla, Lullay
Philip Stopford

Maria Durch ein Dornwald Ging
Tradicinė giesmė, aranžuotė Stefan Claas

The Oxen
Jonathan Rathbone

All Seems Beautiful to Me
Eric Whitacre

Vincent
Don McLean, aranžuotė Jim Clements

Silver Bells
Jay Livingston & Ray Evans, aranžuotė Blake Morgan

Let it Snow
Jule Steyn, aranžuotė Jim Clements

Santa Claus is Coming to Town
John Coots & Haven Gillespie, aranžuotė Jim Clements

VOCES8 ir Choras Bel Canto kartu

The Long Road
Ēriks Ešenvalds

This Is My Song
Jean Sibelius, aranžuotė Blake Morgan

Shchedryk (Carol Of The Bells)
Tradicinė giesmė, aranžuotė Mykola Leontovych

Koncerte dalyvavo

VOCES8 (meno vadovas Barnaby Smith)
Choras „Bel Canto“ (meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)

Choro „Bel Canto“ meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisterės Raminta Gocentienė ir Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. „Open To The World“ ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Rėmėjai ir partneriai

Open To The World 2023

Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World“ tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

„Open To The World 2023“ svečiai: „Grammy“ nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8“, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.

Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą