Open To The World ’23: VOCES8 ir Ringmasters

Unikalus šeštadienio vakaras: VOCES8, Grammy nominuotas britų vokalinis ansamblis, ir pasaulio barbershop muzikos čempionai Ringmasters, surengė bendrą koncertą Vilniuje. Jie dovanojo išskirtinę šventinę programą, kurioje harmoningai derino klasikinę, šiuolaikinę, barbershop ir populiariąją muziką.

Vokalinės muzikos festivalis „Open To The World 2023“ pristatė ypatingą vakarą Vilniuje. Gruodžio 2 dieną jaukioje Kotrynos bažnyčioje, VOCES8 ir Ringmasters atliko stilistiškai įvairią, nuotaikingą ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą. Tai buvo pirmas Ringmasters apsilankymas Lietuvoje ir pirmas bendras talentingųjų britų ir švedų koncertas mūsų šalyje.

Nuotraukų galerija

Ringmasters

Rolls-Royce tarp britų a cappella ansamblių

Ringmasters & Voces8

VOCES8 garsėja ypač jautriu, šviesiu ir elegantišku skambesiu. Oktetas naudoja stulbinamai kruopštų metodą, kuris kontroliuoja ir tarpusavyje suderina kiekvieno iš grupės narių natūralų vibrato, o esant poreikiui, jį visiškai neutralizuoja. Tai sukuria unikalų ir lygų kaip šilkas atliekamos muzikos skambesį.

Žodžiui ‘ansamblis’ suteikia naują dimensiją

Voces8

Ansamblis nuolat sulaukia kritikų liaupsių, tokių kaip „Rolls-Royce tarp britų a cappella ansamblių“ (The Art Desk), „Tobulas ramaus santūrumo ir veržlios sielos derinys“ (The Independent), „Pasitelkę skrupulingą sinchroniškumą ir intonavimą, žodžiui „ansamblis“ atlikėjai suteikia naują dimensiją“ (Gramophone Magazine).

VOCES8 savo repertuare harmoningai derino įvairių stilių ir epochų muziką – nuo XVIII amžiaus polifonijų iki autorinių džiazo ir populiariosios muzikos aranžuočių.

VOCES8 Lietuvoje lankėsi trečią kartą. 2018 ir 2021 metais jie jau dalyvavo „Open To The World“ projekte ir su choru Bel Canto surengė keturis anšlaginius koncertus. 2023 metais britai sugrįžo į pamiltą Vilnių ir koncertavo ne tik su choru Bel Canto, bet ir kitais „Open To The World 2023“ festivalio svečiais.

Ringmasters sukūrė įkvėpti Simpsonų serialo

Ringmasters

Pasaulio barbershop muzikos čempionai savo vokalinį virtuoziškumą derina su užkrečiančia popmuzikos energija. Jų koncertuose harmoningai dera barbershop klasika, švedų chorinė muzika, Simon and Garfunkel, Beatles ir Elvis Presley kūriniai. Talentingųjų švedų pasirodymas pribloškė ne tik skambiais, skrupulingai suderintais akordais ir tobula konsonansine harmonija, bet ir skoninga choreografija.

Ringmasters dainininkai baigė klasikines chorines studijas prestižiškiausiose Stokholmo muzikos mokyklose. Tačiau 2006 metais, vienoje „Simpsonų“ serijoje netikėtai atradę barbershop muziką, vaikinai nusprendė, kad dainavimo geriausiuose Švedijos choruose neužtenka. Jiems prireikė šešių metų intensyvių treniruočių, kol 2012 metais pagaliau buvo pripažinti geriausiu barbershop kvartetu pasaulyje. Ringmasters tapo pirmąją ne amerikiečių grupe, laimėjusia „Barbershop Harmony Society“ organizuojamas svarbiausias pasaulyje šios muzikos varžybas.

Vienintelis toks vakaras Vilniuje: VOCES8 ir Ringmasters jaukioje Kotrynos bažnyčioje

Ringmasters

VOCES8 ir Ringmasters paruošė ir įspūdingą finalą, kuriame – net dvi specialiai koncertui Vilniuje skirtos premjeros. Populiarieji britai ir švedai atliko naują Ringmasters vadovo Rasmus Krigström kūrinį „Ring Out, Wild Bells“ (žodžiai Alfred Lord Tennyson), ir VOCES8 tenoro Blake Morgan aranžuotą gospelo giesmę „Shall We Gather By The River“.

Koncerto programa

Ringmasters

Ringmasters

Tonight
Leonard Bernstein, aranžuotė Jay Giallombardo

Everybody Says Don’t
Stephen Sondheim, aranžuotė Aaron Dale

Feeling Good
Anthony Newley & Leslie Bricusse, aranžuotė Patrick McAlexander

Here Comes Santa Claus
Oakly Haldeman & Gene Autry, aranžuotė Marshall Webb

Sankt Staffans Visa
Tradicinė giesmė, aranžuotė Helene Stureborg

You Can Fly
Sammy Cahn & Sammy Fain, aranžuotė Clay Hine

Dream River
Kostas Lazarides & Raul Malo, aranžuotė Rasmus Krigström

Bring Him Home
Claude-Michel Schonberg & Herbert Kretzmer, Alain Boublil, aranžuotė Peter Rupay

Khorumi
Mamia Khatelishvili

Bells of Notre Dame/Out There
Alan Menken, aranžuotė Aaron Dale

VOCES8

May It Be
Enya, aranžuotė Matthew Sheeran

Rorate Caeli Desuper
William Byrd

Voces8

The Unexpected Early Hour
Reena Esmail

The Sleeping Child
Bob Chilcott

Lully, Lulla, Lullay
Philip Stopford

Maria Durch ein Dornwald Ging
Tradicinė giesmė, aranžuotė Stefan Claas

The Oxen
Jonathan Rathbone

All Seems Beautiful to Me
Eric Whitacre

Vincent
Don McLean, aranžuotė Jim Clements

Silver Bells
Jay Livingston & Ray Evans, aranžuotė Blake Morgan

Let it Snow
Jule Steyn, aranžuotė Jim Clements

Santa Claus is Coming to Town
John Coots & Haven Gillespie, aranžuotė Jim Clements

VOCES8 & Ringmasters kartu

Ring Out, Wild Bells
Rasmus Krigström

Shall We Gather By The River
Tradicinė giesmė, aranžuotė Blake Morgan

Pseudo-Yoik
Jaakko Mäntyjärvi

Koncerte dalyvavo

VOCES8 (meno vadovas Barnaby Smith)
Ringmasters (meno vadovas Rasmus Krigström)

Vokalinės muzikos festivalio „Open To The World“ prodiuseriai: choras Bel Canto ir Audrius Valatkevičius.

Rėmėjai ir partneriai

Open To The World 2023

Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World“ tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

„Open To The World 2023“ svečiai: „Grammy“ nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8“, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.

Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą