Open To The World ’23: VOCES8 ir Zero8

Unikalus vakaras: VOCES8, Grammy nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis, ir geriausias ir populiariausias Švedijoje vyrų choras Zero8, pirmą kartą susitiko Vilniuje! Sostinės publikai jie dovanojo išskirtinę šventinę programą, kurioje harmoningai derino klasikinę ir šiuolaikinę chorinę, barbershop ir populiariąją muziką.

Vokalinės muzikos festivalis „Open To The World 2023“ pristatė ypatingą koncertą. Gruodžio 2 dieną jaukioje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, VOCES8 ir Zero8 atliko stilistiškai įvairią, jautrią ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą. Tai buvo pirmas bendras populiariųjų britų ir švedų susitikimas, ir jo liudininkais tapo Vilniaus publika.

Nuotraukų galerija

Zero8

Rolls-Royce tarp britų a cappella ansamblių

Zero8 & Voces8

VOCES8 garsėja ypač jautriu, šviesiu ir elegantišku skambesiu. Oktetas naudoja stulbinamai kruopštų metodą, kuris kontroliuoja ir tarpusavyje suderina kiekvieno iš grupės narių natūralų vibrato, o esant poreikiui, jį visiškai neutralizuoja. Tai sukuria unikalų ir lygų kaip šilkas atliekamos muzikos skambesį.

Voces8

Ansamblis nuolat sulaukia kritikų liaupsių, tokių kaip „Rolls-Royce tarp britų a cappella ansamblių“ (The Art Desk), „Tobulas ramaus santūrumo ir veržlios sielos derinys“ (The Independent), „Pasitelkę skrupulingą sinchroniškumą ir intonavimą, žodžiui „ansamblis“ atlikėjai suteikia naują dimensiją“ (Gramophone Magazine).

VOCES8 savo repertuare harmoningai derino įvairių stilių ir epochų muziką – nuo XVIII amžiaus polifonijų iki autorinių džiazo ir populiariosios muzikos aranžuočių.

VOCES8 Lietuvoje lankėsi trečią kartą. 2018 ir 2021 metais jie jau dalyvavo „Open To The World“ projekte ir su choru „Bel Canto“ surengė keturis anšlaginius koncertus. 2023 metais britai sugrįžo į pamiltą Vilnių ir koncertavo ne tik su choru „Bel Canto“, bet ir kitais „Open To The World 2023“ festivalio svečiais.

Zero8

Zero8 išgarsėjo kaip barbershop, džiazo ir populiariąją muziką atliekantis choras, tačiau ilgainiui į savo repertuarą įtraukė ir klasikinių kūrinių. Daugiau nei 40 dainininkų vienijantis Zero8 keturis kartus iš eilės tapo Europos barbershop muzikos čempionais, yra laimėjęs daugybę apdovanojimų, o 2019 m. atstovavo Švedijai „Chorų Eurovizijoje“.

2022 metais Zero8 pernai pirmą kartą atvyko į Lietuvą dalyvauti „Open To The World 2022“ projekte, ir kartu su choru Bel Canto surengė anšlaginį koncertą Filharmonijoje.

2023 metais švedai sugrįžto į juos sužavėjusį Vilnių ir koncertavo ne tik su choru Bel Canto, bet ir pirmą kartą susitiko su VOCES8. Koncerte su britais, Zero8 subtiliai ir skoningai derino įvairių stilių ir epochų muziką – nuo renesanso iki gospelo ir miuziklų.

Vienintelis toks vakaras Vilniuje: VOCES8 ir Zero8 jaukioje Kotrynos bažnyčioje

VOCES8 ir Zero8 Vilniaus publikai dovanojo ir epišką koncerto finalą. Pagrindinis jo akcentas – Antonín Dvořák 9-osios simfonijos antroji dalis „Going Home“ (aranžuotė David Wright, adaptacija Rasmus Krigström). Šį ypatingai jautrų ir pakylėjantį kūrinį švedai ir britai atliko kartu.

Koncerto programa

Zero8

Zero8

Welcome Christmas
Albert Hauge, aranžuotė David Wright

Jul, Jul, Strålande
Gustaf Nordqvist

Una Hora Non Potuistis
Carlo Gesualdo

Dúlamán
Michael McGlynn

In The Bleak Midwinter
Gustav Holst, aranžuotė Joseph H. Jennings

Daemon Irrepit Callidus
Györgi Orban

Wind Horse
Toru Takemitsu

Sure On This Shining Night
Jay Giallombardo

Didn’t My Lord Deliver Daniel
Tradicinė giesmė, aranžuotė Aaron Dale

VOCES8

May It Be
Enya, aranžuotė Matthew Sheeran

Rorate Caeli Desuper
William Byrd

The Unexpected Early Hour
Reena Esmail

Zero8

The Sleeping Child
Bob Chilcott

Lully, Lulla, Lullay
Philip Stopford

Maria Durch ein Dornwald Ging
Tradicinė giesmė, aranžuotė Stefan Claas

The Oxen
Jonathan Rathbone

All Seems Beautiful to Me
Eric Whitacre

Vincent
Don McLean, aranžuotė Jim Clements

Silver Bells
Jay Livingston & Ray Evans, aranžuotė Blake Morgan

Let it Snow
Jule Steyn, aranžuotė Jim Clements

Santa Claus is Coming to Town
John Coots & Haven Gillespie, aranžuotė Jim Clements

VOCES8 & Zero8 kartu

Es ist ein Ros entsprungen
Michael Praetorius, aranžuotė Jan Sandström

Going Home
Antonín Dvořák 9-osios simfonijos antroji dalis
Antonín Dvořák, aranžuotė David Wright, adaptacija Rasmus Krigström

Koncerte dalyvavo

Vokalinis ansamblis VOCES8 (meno vadovas Barnaby Smith)
Vyrų choras Zero8 (meno vadovas ir dirigentas Rasmus Krigström)

Vokalinės muzikos festivalio „Open To The World“ prodiuseriai: choras Bel Canto ir Audrius Valatkevičius.

Rėmėjai ir partneriai

Open To The World 2023

Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World“ tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

„Open To The World 2023“ svečiai: „Grammy“ nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8“, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.

Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą