Open To The World ’23: Zero8 ir Choras Bel Canto

Išskirtinis sekmadienio vakaras: Zero8, geriausias ir populiariausias vyrų choras Švedijoje, ir geriausias Lietuvoje choras Bel Canto, jau antrą kartą susitiks Vilniuje! Sostinės publikai jie dovanos naują šventinę programą, kurioje harmoningai derins klasikinę, šiuolaikinę chorinę, barbershop ir populiariąją muziką.

Choras „Bel Canto“ pristato ypatingą vakarą Vilniuje – ketvirtą vokalinės muzikos festivalio „Open To The World 2023“ koncertą. Gruodžio 3 d., sekmadienį, 18 val. jaukioje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, daugiau nei 80 chorų „Bel Canto“ ir „Zero8“ dainininkų atliks stilistiškai įvairią, nuotaikingą ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą. Koncerte taip pat dalyvaus pianistas Motiejus Bazaras, solines roles atliks choro dainininkai: Mindaugas Rumšas (saksofonas), Justinas Stanevičius ir Agnė Bagdonavičienė (vokalas).

PIRKTI BILIETUS

KITI KONCERTAI

Draugystę sustiprino pakerėta publika ir meilė Vilniui 

„Zero8“ išgarsėjo kaip barbershop, džiazo ir populiariąją muziką atliekantis choras, tačiau ilgainiui į savo repertuarą įtraukė ir klasikinių kūrinių. Daugiau nei 40 dainininkų vienijantis „Zero8“ keturis kartus iš eilės tapo Europos barbershop muzikos čempionais, yra laimėjęs daugybę apdovanojimų, o 2019 m. atstovavo Švedijai „Chorų Eurovizijoje“.

Chorų „Bel Canto“ ir „Zero8” draugystė prasidėjo pernai, kai populiarieji švedai pirmą kartą atvyko į Lietuvą dalyvauti „Open To The World 2022“ projekte, ir kartu su choru „Bel Canto“ surengė anšlaginį koncertą Filharmonijoje.

Šiais metais „Zero8“ sugrįžta į pamiltą Vilnių su nauja programa, kurioje – geriausia kada nors vyrų chorui parašyta muzika. Jie sumaniai ir skoningai derins klasikinę, švedų tradicinę, popmuziką ir džiazą. Choristai visada dainuoja tai, ką myli, iš visos širdies parodydami savo aistrą muzikai.

Choro „Bel Canto“ programoje vyraus choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo, taip pat lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.

Šį kartą choras publiką stebins ryškia choreografija, kuri papuoš kompozitoriaus Jake Runestad energingą kūrinį „Nyon Nyon“ ir Billy Joel garsųjį „River Of Dreams“. Choreografiją chorui sukūrė Paulius Šinkūnas.

Vienintelis toks vakaras šiemet: 80 chorų Zero8 ir Bel Canto dainininkų jaukioje Kotrynos bažnyčioje

Chorai „Zero8“ ir „Bel Canto“ ruošia ir įspūdingą koncerto finalą. Ypatingas jo akcentas – ukrainiečių paveldo lobis, daina „Shchedryk”, kurią Lietuvos ir Švedijos choristai atliks kartu. Šiuo kūriniu chorai ragins nepavargti ir palaikyti Ukrainos kovą už laisvę.

„Shchedryk“ pasakoja apie kregždę, kuri atskrenda į žmogaus namus ir savo giesme pranašauja jam turtingą ir gražų gyvenimą atėjus pavasariui. Iš keturių garsų archajinio motyvo sudarytą „Shchedryk“ 1916 metais aranžavo ukrainiečių kompozitorius Mykola Leontovych. Vėliau jos melodija buvo panaudota kuriant anglišką kalėdinę dainą „Carol Of The Bells“, kuri tapo neatsiejama šventinio repertuaro dalimi visame pasaulyje.

Choras „Bel Canto“ pirmą kartą „Shchedryk“ atliko 2010 metais. Dainos įrašas iki šiol yra populiariausias choro „Spotify“, „Apple Music“ ir „YouTube“ kanaluose, jis taip pat panaudotas kelių filmų garso takeliuose. Vienas jų – šiemet Berlyno kino festivalyje debiutavusi biografinė drama „Sisi & Ich“.

Koncerto programa

Choras Bel Canto

Evening Prayer
Ola Gjeilo

O Magnum Mysterium
Morten Lauridsen

Conversion of Saul
Z. Randall Stroope

Laiškai Sofijai
Donatas Zakaras

Hurt
Trent Reznor, aranžuotė Eric Whitacre

The Seal Lullaby
Eric Whitacre

White Winter Hymnal
Fleet Foxes | Pentatonix

River of Dreams
Billy Joel

Nyon Nyon
Jake Runestad

Zero8

Angelus ad Virginem
Tradicinė giesmė

Veni, Emmanuel
Prancūzų tradicinė giesmė, aranžuotė: Jan-Åke Hillerud

In Winter’s House
Joanna Marsh

Santa Claus is Coming to Town
John Frederick Coots & Haven Gillspie, aranžuotė Rasmus Krigström

Northern Lights
Ola Gjeilo

Stig In Lucia
Solveig Hernth-Grippe

Hej, Dunkom Så Länge Vi Levom
Švedų tradicinė giesmė, aranžuotė P. J. F. Vilhelm Svedbom

Traumlicht
Richard Strauss

In My Life
John Lennon & Paul MacCartney, aranžuotė Steve Zegree

Godec Pred Peklom
Slovėnų tradicinė giesmė, aranžuotė Nana Forte

Julvisa
Jean Sibelius

Zero8 ir Choras Bel Canto kartu

Jealous
Labrinth, aranžuotė Owen Ladd

Shchedryk (Carol Of The Bells)
Tradicinė giesmė, aranžuotė Mykola Leontovych

It’s The Most Wonderful Time of The Year
Edward Pola & George Wyle, aranžuotė Rasmus Krigström

Koncerte dalyvauja

Choras „Zero8“ (meno vadovas ir dirigentas Rasmus Krigström)
Choras „Bel Canto“ (meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)

Choro „Bel Canto“ meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisterės Raminta Gocentienė ir Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. „Open To The World“ ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Rėmėjai ir partneriai

Open To The World 2023

Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World“ tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

„Open To The World 2023“ svečiai: „Grammy“ nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8“, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.

Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą