Open To The World ’24: Christopher Tin, Choras Bel Canto, LVSO ir Draugai
Choras Bel Canto: unikali, kartą gyvenime pasitaikanti patirtis – pirmą kartą Baltijos ir Šiaurės šalyse kultinė Grammy laureato Christopher Tin videožaidimų ir cinematic muzika Vilniuje!
Tęsdamas savo unikalų „Open To The World“ projektą, choras „Bel Canto“ pristato išskirtinį turinį ir koncertinę patirtį.
Du vakarus iš eilės – 2024 m. gruodžio 8-9 dienomis – naujoje LVSO koncertų salėje Vilniuje, choras „Bel Canto” (meno vadovė Milda Švelnienė) surengė du sold-out koncertus su pagrindiniu projekto svečiu – vienu garsiausių pasaulyje šių laikų koncertinės ir videožaidimų muzikos kompozitoriumi, dirigentu ir dviejų „Grammy“ laureatu Christopher Tin (JAV).
Kartu taip pat dalyvavo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas Gintaras Rinkevičius), lietuvių vokalinis ansamblis „Duodeco“ (meno vadovas Povilas Vanžodis), švedų mišrus choras „A Scalpella“ (meno vadovas Rasmus Krigström ), solistai Jamal Moore (JAV), Tomas Pavilionis (Lietuva), maoriai haka atlikėjai Roimata Kautai ir Aritaku Robens (Jungtinė Karalystė) ir kiti.
Išskirtinis turinys ir patirtis kalėdiniame Vilniuje

Christopher Tin muzika peržengė šalių sienas ir yra klausoma šimtų milijonų visame pasaulyje. Prisijungdama prie šio pasaulinio fenomeno, LVSO koncertų salėje Vilniuje, jo garsiausius kūrinius atliko daugiau kaip 150 dainininkų ir muzikantų komanda iš Lietuvos, JAV ir Švedijos.
Pirmoje koncerto dalyje skambėjo naujausio kompozitoriaus stambios formos kūrinio „The Lost Birds“ (chorui, vokaliniam ansambliui ir orkestrui) premjera Šiaurės ir Baltijos šalių regione. Šis ryškų socialinį ir aplinkosauginį aspektą turintis kūrinys – tai muzikinis paminklas paukščių rūšims, kurias žmonija išnaikino. Tai jaudinantis, jautrus, cinematic stiliaus kūrinys, atiduodantis pagarbą kadaise mūsų dangų užpildžiusiems paukščių būriams, kurių giesmės nutilo. Tai kartu ir įspėjimas apie mūsų trapią egzistenciją planetoje – likimas, ištikęs sparnuočius, pranašauja ir mūsų išnykimą.
Antroji koncerto dalis buvo skirta Christopher Tin kūrybai medijoms. Pirmą kartą regione gyvai skambėjo populiariausi kūriniai iš kompozitoriui pasaulinę šlovę ir „Grammy“ pelniusių albumų. Pavyzdžiui, šimtų milijonų perklausų hitas „Baba Yetu“ iš albumo „Calling All Dawns“, sukurtas video žaidimui „Civilization IV“, tapo ne tik šiuolaikiniu choro standartu, bet ir pateko į muzikos istoriją – tai pirmasis vaizdo žaidimui parašytas kūrinys, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą. Daugiakalbis dainų ciklas „Calling All Dawns“ kompozitoriui pelnė ir antrąjį „Grammy“ apdovanojimą už geriausią klasikinės muzikos albumą.
Vienintelis toks vakaras Baltijos ir Šiaurės šalyse
Koncerte skambėjo kūriniai ir iš dar vieno pasaulinį pripažinimą pelniusio kompozitoriaus albumo „To Shiver the Sky“. Tai oratorija apie skrydžio istoriją ir žmonijos siekį užkariauti dangų. Joje vienuolika garsiausių astronomų, išradėjų, vizionierių ir pilotų kalba apie mūsų nenumaldomą poreikį tyrinėti visatą, nepaisyti žemiškų saitų ir išsikovoti savo vietą tarp žvaigždžių.
Pagrindinis albumo akcentas ir finalinis koncerto kūrinys – dar vienas šimtų milijonų perklausų hitas „Sogno di Volare“. Ši vaizdo žaidimui „Civilization VI“ sukurta kompozicija – tai Leonardo Da Vinci tekstų apie skrydį muzikinė iliustracija. Ji apie atradimus: tiek geografinius, kai atrandame naujas žemes, tiek intelektualinius, kai siekiame mokslo, naujų technologijų pažinimo.
Christopher Tin kūryboje dainuojama įvairiomis kalbomis: anglų, lotynų, italų, vokiečių, prancūzų, lenkų, sanskrito ir kitomis. Tokiu būdu kompozitorius siunčia stiprią vienybės žinią – nepaisant rasės, kultūros, religinių ir kitų skirtumų, mus visus sieja bendra žmogiškoji patirtis.
Koncerto programa
Christopher Tin (JAV), dirigentas ir kompozitorius.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Meno vadovas Gintaras Rinkevičius.
Choras „Bel Canto“. Meno vadovė Milda Švelnienė.
Choras „A Scalpella“ (Švedija). Meno vadovas Rasmus Krigström.
Vokalinis ansamblis „Duodeco“. Meno vadovas Povilas Vanžodis.
Jamal Moore (JAV), solistas.
Tomas Pavilionis, solistas.
Roimata Kautai ir Aritaku Robens (maoriai haka atlikėjai)
Dirigavo Christopher Tin.
Choro Bel Canto meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisteriai Raminta Gocentienė ir Povilas Vanžodis, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. „Open To The World“ koncerto prodiuseriai: Audrius Valatkevičius (Choras „Bel Canto”) ir Claire Long (Music Productions, JK).
Rėmėjai ir Partneriai
Open To The World 2024

Choro „Bel Canto“ festivalis „Open To The World“ – tai unikalus tradiciniu tapęs vokalinės-chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Jo tikslas – pristatyti modernų turinį, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, skatinti kultūros ir chorinės muzikos inovacijas ir bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir kitų šalių muzikos kūrėjų, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.
2018 metais startavęs „Open To The World“, šiais metais pristatys penkis koncertus, kuriuose dalyvaus daugiau kaip 200 dainininkų ir muzikantų: kompozitorius ir dirigentas, dviejų „Grammy“ laureatas Christopher Tin (JAV), vokalinis ansamblis „Duodeco“, (Lietuva), Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, choras „A Scalpella“ (Švedija), solistai Jamal Moore (JAV) ir Tomas Pavilionis (Lietuva), vienas garsiausių pasaulyje vokalinis ansamblis „The Real Group“ (Švedija), barbershop vokalinis ansamblis „Lemon Squeezy“ (Švedija), vokalistas ir gitaristas Marių Beck (Norvegija), geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir kiti.
Projekto rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, „Vastint Lithuania“ išplėtotas biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausias logistinio ir industrinio nekilnojamojo turto vystytojas Baltijos šalyse „SIRIN Development“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.