Open to the World. VOCES8 ir choras Bel Canto. Kartu.

Ypatingas, išskirtinis vakaras Vilniuje. Pirmą kartą Lietuvoje – choras Bel Canto surengė bendrus pasirodymus kartu su elitiniu britų vokaliniu ansambliu VOCES8!

Choras Bel Canto (meno vadovas dr. Egidijus Kaveckas) ir vienas populiariausių pasaulyje vokalinių ansamblių VOCES8 (meno vadovas Barnaby Smith) pristatė trečiąjį Open to the World ciklo koncertą. Du vakarus iš eilės – 2018 m. rugsėjo 29 d. ir rugsėjo 30 d. – jaukioje kamerinėje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, VOCES8 ir choras Bel Canto surengė išskirtinius koncertus jautrios, estetiškos vokalinės muzikos gurmanams.

VOCES8 – tai pasaulinę šlovę ir dešimtis prestižiškiausių apdovanojimų pelnęs oktetas iš Jungtinės Karalystės, garsėjantis ypač jautriu, šviesiu ir elegantišku skambesiu. Vokalinis ansamblis savo repertuare harmoningai derina įvairių stilių ir epochų muziką – nuo 18 amžiaus polifonijų iki autorinių džiazo kūrinių ir populiariosios muzikos aranžuočių.

VOCES8, atstovaujamas legendinės Decca Classics įrašų kompanijos, nuolat rengia koncertus garsiausioje pasaulio scenose, tokiose kaip Wigmore Hall, Royal Albert Hall, Bridgewater Hall Manchester, Elbphilharmonie Hamburg, Cité de la Musique Paris, Vienna Konzerthaus, Tokyo Opera City, National Centre for the Performing Arts Beijing ir kt.

Choro Bel Canto kvietimu VOCES8 pirmą kartą atvyko į Lietuvą ir tai buvo pirmoji jų viešnagė mūsų šalyje.

Sing Joyfully in Vilnius

Vilniaus publikai VOCES8 pristatė ‘Sing Joyfully’ programą, kuri puikiai atskleidė ansamblio aistrą įvairių muzikinių stilių muzikai, nuostabią balsų harmoniją, muzikalumą ir sceninę eleganciją. Jautriais, lengvais angeliškais VOCES8 dainininkų balsais skambėjo ir renesanso, ir džiazo, ir populiariosios muzikos kūriniai.

Choras Bel Canto koncerte pristatė šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Malcolm Dalglish, Stephen Paulus, kt. kūrybą. Vakaro kulminacija – lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino specialiai vokalinio ansamblio VOCES8 ir choro Bel Canto koncertui pritaikytos lietuvių liaudies dainos ‘Stokitės Ponai’ ir kompozitoriaus kūrinio ‘Pater Noster’ premjera.

VOCES8 aistra muzikos edukacijai

VOCES8 garsėja ir savo edukacine veikla. Vokalinis ansamblis yra vienas iš trijų muzikos edukaciją skatinančio VCM Foundation dalyvių. VCM dirba su dainininkais, chorais, pedagogais, dirigentais, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja meistriškumo kursus, lyderystės ir muzikos vadybos programas.

VOCES8 įkūrėjo Paul Smith sukurtas ir išplėtotas specialus VOCES8 metodas skatina vaikų muzikalumą, kūrybiškumą ir sieja tai su kitais mokyklose dėstomasis dalykais. VOCES8 metodas išverstas į keturias pasaulio kalbas ir yra taikomas daugelyje mokyklų Vakarų Europoje.

Savo edukacinėje veikloje VOCES8 bendradarbiauja su garsiausiais muzikos kūrėjais, taip pat prestižinėmis Europos koncertų salėmis Bozar Brussels, Paris Philharmonie, Vienna Konzerthaus ir Heidelberg Frühling.

VOCES8 dainininkai savo apsilankymo Vilniuje metu surengė ir specialius meistriškumo kursus choro Bel Canto nariams.

VOCES8 meno vadovas Barnaby Smith. Choro Bel Canto meno vadovas ir dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas.

Koncerto prodiuseriai: Audrius Valatkevičius (choras Bel Canto) ir Robin Tyson (VOCES8).

Open to the World

Choro Bel Canto muzikinis projektas Open to the World – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui. Open to the World koncertuose choras Bel Canto pasirodo kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir nuostabiu šveicarų choru Männerstimmen Basel.

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-etį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Nuotraukų galerija

Open to the World video

Mecenatas

Rėmėjai

Projektą iš dalies finansavo

Informaciniai partneriai

Reklamos partneris

Koncerto programa. Choras Bel Canto

Moonlight Sound Design
Raimonds Tiguls

Sainte-Chapelle
Eric Whitacre

Ov’é Lass’, Il Bel Viso
Morten Lauridsen

Little Potato
Malcolm Dalglish

Say Something
A Great Big World & Christina Aguilera, aranžuotė Pentatonix

The Road Home
Stephen Paulus

Lux Aurumque
Eric Whitacre

Koncerto programa. VOCES8

Jospeh Lieber, Joseph Mein
Hieronymous Praetorius

Denn er hat eeinen Engeln befohlen über dir
Felix Mendelssohn

Bogoroditse Devo
Sergei Rachmaninov

Straighten Up and Fly Right
Nat King Cole, aranžuotė Jim Clements

Homeward Bound
Simon and Garfunkel, aranžuotė Naomi Crellin

Moondance
Van Morrison, aranžuotė Alexander L’Estrange

In Beauty May I Walk
Jonathan Dove

Magnificat Primi Toni
Giovanni Pierluigi da Palestrina

Danny Boy
Trad., aranžuotė Joshua Pacey

Deep River
Spriritual, aranžuotė Naomi Crellin

Mack the Knife
Kurt Weill, aranžuotė Jim Clements

The Luckiest
Ben Folds, aranžuotė Jim Clements

It Don’t Mean a Thing
Duke Ellington aranžuotė Ben Parry

Stokitės Ponai ir Pater Noster
Vaclovas Augustinas
Atliko VOCES8 ir choras Bel Canto kartu

Koncerte dalyvavo

VOCES8
Meno vadovas Barnaby Smith

Choras Bel Canto
Meno vadovas ir dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas

Elena Daunytė
Violončelė

Tomas Byčkovas
Hang

Saulius Lipčius
Gitara

Živilė Kropaitė
Renginio vedėja

Koncerto prodiuseriai Audrius Valatkevičius (choras Bel Canto) ir Robin Tyson (VOCES8)

Atgal į sąrašą