Open to the World. Männerstimmen Basel ir choras Bel Canto. Kartu.

Jaukus chorinės muzikos vakaras Vilniuje. Šveicarijos vyrų choras Männerstimmen Basel ir choras Bel Canto kartu!

Choras Bel Canto ir vienas geriausių Šveicarijos vyrų chorų Männerstimmen Basel pristatė ketvirtąjį Open to the World ciklo koncertą. 2018 m. spalio 12 d. jaukioje kamerinėje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje choras Bel Canto ir vyrų choras iš Bazelio dovanojo jautrų vakarą chorinės muzikos gurmanams.

Plačios pusilgės kelnės, petnešos ir velvetiniai švarkai. Tokia senamadė Männerstimmen Basel choristų išvaizda – visiška priešingybė šių vaikinų jaunystei ir šiuolaikiškam atlikimo stiliui.

18–32 metų amžiaus choro dainininkai savo koncertais žavi tiek gimtosios Šveicarijos, tiek užsienio šalių klausytojus. Jie apdovanoti aukso medaliais 2014 m. Rygoje (Latvija) ir 2012 m. Sinsinatyje (JAV) vykusiose Pasaulio chorų olimpiadose, taip pat laimėjo Kornvalio (Anglija) ir Cracovia Cantans (Lenkija) tarptautinių chorų konkursų Didžiuosius prizus (Grand Prix).

Ir ant scenos ir nuo jos nulipus, Bazelio vyrų choro dainininkai žavi savo laisvumu ir energija. Bendrauti, kurti ambicingą bendruomenę jiems tiek pat svarbu, kiek repetuoti ar koncertuoti. Žinoma, tam labai padeda chorą remiantys gimtojo Bazelio miesto aludariai. Jų tiekiamo gintarinio nektaro atsargos chore niekada neišsenka.. 😊.

Dėmesys mažai žinomai ir užmirštai chorinei muzikai

Choro Männerstimmen Basel repertuare gausu skoningai atliekamų įvairių amžių bažnytinės ir pasaulietinės muzikos, taip pat liaudies dainų, šiuolaikinės ir klasikinės muzikos kūrinių. Choro meno vadovas ir dirigentas Oliver Rudin ir antrasis dirigentas David Rossel rūpestingai atrenka aukštą atlikėjų lygį atitinkančius kūrinius. Pasirengę bet kokiems iššūkiams, choristai atlieka ir mažai žinomą, užmirštą chorinę muziką.

Choro Bel Canto meilė šiuolaikinei chorinei muzikai

Choras Bel Canto ketvirtajame Open to the World koncerte pristatė šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Raimonds Tiguls, Malcolm Dalglishi ir kt. kūrybą.

Koncerte taip pat dalyvavo choro Bel Canto bičiuliai: styginių kvartetas ‘Archi Quartett’, gitaristas Saulius Lipčius, Hang atlikėjas Tomas Byčkovas, kt. Vakaro kulminacija – lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinys ‘Pater Noster’ (Tėvyne mūsų), kurį kartu atliks 90 chorų Bel Canto ir Männerstimmen Basel dainininkų.

Männerstimmen Basel choro meno vadovas ir dirigentas Oliver Rudin, antrasis dirigentas David Rossel. Choro Bel Canto meno vadovas ir dirigentas dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas.

Koncerto prodiuseriai: Audrius Valatkevičius (choras Bel Canto) ir David Rossel (Männerstimmen Basel).

Open to the World

Choro Bel Canto muzikinis projektas Open to the World – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui. Open to the World koncertuose choras Bel Canto pasirodo kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir nuostabiu šveicarų choru Männerstimmen Basel.

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-etį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Nuotraukų galerija

Open to the World video

Mecenatas

Rėmėjai

Projektą iš dalies finansuoja

Informaciniai partneriai

Reklamos partneris

Koncerto programa. Choras Bel Canto

Moonlight Sound Design
Raimonds Tiguls

Sainte-Chapelle
Eric Whitacre

Ov’é Lass’, Il Bel Viso
Morten Lauridsen

Little Potato
Malcolm Dalglish

Say Something
A Great Big World & Christina Aguilera, aranžuotė Pentatonix

Lux Aurumque ir Deep Field chorinė partija
Eric Whitacre

Koncerto programa. Männerstimmen Basel 

Veni, veni, Emmanuel
Mark D. Templeton

Domine non sum dignus
Tomás Luis de Victoria

Psaume 121, op 72
Darius Milhaud

Bogoroditchen, op. 22/4
David Rossel

Fanfare du printemps
Joseph Bovet

La sera sper il lag
Gion Balzer Casanova

Quattro cavai che trottano
Otto Uhlmann

Gässle
Chester Gill

Vier Rheinlieder: III. Nachts
Hans Huber

Firnelicht
Othmar Schoeck

Leelo läbi aja
Andres Lemba

Pater Noster
Vaclovas Augustinas
Atliko Männerstimmen Basel ir choras Bel Canto kartu

Koncerte dalyvavo

Männerstimmen Basel
Meno vadovas Oliver Rudin

Choras Bel Canto
Meno vadovas Egidijus Kaveckas

Archi Quartett kvartetas

Tomas Byčkovas
Hang

Saulius Lipčius
Gitara

Koncerto prodiuseriai Audrius Valatkevičius (choras Bel Canto) ir David Rossel (Männerstimmen Basel)

Atgal į sąrašą