Open to the World. Eric Whitacre ir choras Bel Canto. Kartu.
Ypatingas ir vienintelis toks Kalėdinis koncertas Vilniuje. Choras Bel Canto kartu su pasauline chorinės muzikos žvaigžde, Grammy laureatu, populiariausiu mūsų kartos kompozitoriumi ir dirigentu Eric Whitacre!
Choras Bel Canto ir populiariausias pasaulyje šiuolaikinis kompozitorius, dirigentas, Grammy laureatas, TED pranešėjas, Virtual Choir autorius Eric Whitacre pristatė baigiamąjį Open to the World ciklo koncertą. Du vakarus iš eilės – 2018 m. gruodžio 9 ir 10 d. – 19 val. Filharmonijoje Vilniuje, Eric Whitacre ir choras Bel Canto surengė išskirtinius anšlaginius Kalėdinius koncertus.
Choras Bel Canto ir Eric Whitacre į savo koncertus Vilniuje pakvietė ir būrį talentingų svečių – norvegų vokalistą ir gitaristą Marius Beck, solistę Liną Dambrauskaitę, vokalistą Tomą Sinickį, berniukų chorą Ąžuoliukas, Mikroorkéstra styginių kvartetą, pianistus Motiejų Bazarą ir Ramintą Gocentienę, elektronika grojo Evaldas Stulgaitis, mušamaisiais – Darius Rudis.
Berniukas, kuris juokėsi iš Kalėdų senelio
Kalėdiniuose Open to the World koncertuose choras Bel Canto atliko populiariausius Eric Whitacre kūrinius, tokius kaip „Lux Aurumque”, „Sainte-Chapelle”, „Fly to Paradise”, „Goodnight Moon”, „Glow”, taip pat kitų kompozitorių Kalėdinius kūrinius.
Pirmą kartą Lietuvos publikai choras Bel Canto pristatė ir kompozitoriaus naujausias gerai žinomų rock ir pop dainų aranžuotes chorui. Kartu su vokalistu ir gitaristu Marius Beck, choras Bel Canto atliko amerikiečių dainininkės Miley Cyrus išpopuliarintą dainą „Wrecking Ball” ir amerikiečių folk dainą „Man of Constant Sorrow”, kurią išgarsino filmui „O, Brother Where Art Thou?” išgalvota grupė „The Soggy Bottom Boys”. Šiuos kūrinius Eric Whitacre aranžavo chorui ir kartu su Marius Beck pirmą kartą atliko iTunes muzikos festivalyje Londone 2014 m. Šį kartą dauguma šios programos skambėjo ir Filharmonijoje Vilniuje.
Ypatinga Eric Whitacre ir choro Bel Canto Kalėdinio koncerto premjera – padūkęs ir netikėtas Eric Whitacre kūrinys „The Boy Who Laughed At Santa Claus” mišriam ir vaikų chorams ir fortepijonui. Pagal to paties pavadinimo Ogden Nash eilėraštį sukurtas kūrinys pirmą kartą atliktas 2017 m. Walt Disney koncertų salėje Los Angeles. Po pasaulinės premjeros, Eric Whitacre dar tobulino savo kūrinį, tad kompozitoriaus ir choro Bel Canto koncertuose Vilniuje skambėjo naujausia „The Boy Who Laughed At Santa Claus” versija.
Ypatingas ryšys. Eric Whitacre jau antrą kartą atvyko pas chorą Bel Canto
Eric Whitacre yra vienas garsiausių pasaulyje mūsų kartos kompozitorių ir dirigentų. Jo kūrinius atlieka milijonai dainininkų ir muzikantų, jis nuolat diriguoja garsiausiose pasaulio koncertų salėse. Kompozitorius yra išleidęs kelis topų viršūnėse karaliavusius albumus, vienas jų – Grammy apdovanojimą pelnęs „Light and Gold”.
Eric Whitacre žavi savo charizma ir pranešėjo talentu. Jis skaitė pranešimus daugeliui Fortune 500 sąrašo įmonių, tokių kaip Apple ir Google, taip pat Pasaulio ekonomikos forume Davose, Jungtinių Tautų renginiuose ir pagrindinėse TED konferencijose. Eric Whitacre yra prestižinės Juilliard muzikos mokyklos absolventas.
Eric Whitacre fenomenu žavisi ir daugelis kritikų. Jis išsiskiria savitu muzikos stiliumi, originaliomis ir inovatyviomis idėjomis, o britų kompozitorius John Rutter apibūdino Whitacre kaip vieną svarbiausių 21 amžiaus kompozitorių.
Eric Whitacre ir choras Bel Canto pirmą kartą susitiko 2016 m. Vilniuje ir du vakarus iš eilės Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje surengė anšlaginius Revolution Together koncertus.
Pirmoji choro Bel Canto pažintis su talentinguoju norvegu Marius Beck Vilniuje
Gebėjimas pajusti unikalius garsus ir jautrus specifinis vokalas padėjo Marius Beck tapti ypatingu dainininku ir dainų kūrėju. Jo pasirodymai suvirpina visas žmogiškąsias emocijas: nuo vidinės kančios iki meilės ir deginančios aistros. Marius visuomet užburia – tiek su gitara rankose soliniuose koncertuose, tiek koncertuojant kartu su grupe ar kitais atlikėjais.
Nuo 2012 m., kai tapo „The Voice Norway” finalininku, Marius išleido debiutinį albumą „Majors & Minors”, nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, taip pat kartu su Eric Whitacre pasirodė iTunes festivalyje Londone. Šis koncertas buvo transliuojamas gyvai 119 šalių ir paskelbtas iTunes, Apple Music ir Spotify.
Dar dvi ypatingos vakaro premjeros
Choro Bel Canto ir Eric Whitacre Kalėdiniuose koncertuose – dar dvi ypatingos premjeros. Choras pirmą kartą pasirodė kartu su garsiu Lietuvos roko muzikos atlikėju Tomu Sinickiu ir atliko jo kūrinį „Vilnius”. Jį chorui pritaikė kompozitorius Deivydas Zvonkus.
Choras Bel Canto taip pat pristatė savo nario Simono Girdzijausko chorinę kompoziciją „Heartbeats”, kurią choro bosas sukūrė specialiai šiam koncertui. Kai 2016 m. Eric Whitacre pirmą kartą apsilankė pas chorą Bel Canto, Simonas pažadėjo kompozitoriui kito jo apsilankymo Vilniuje proga pristatyti savo kūrinį. Simonas ištesėjo pažadą – po dviejų metų Eric Whitacre sugrįžo pas chorą Bel Canto ir bendruose jų koncertuose skambėjo Simono Girdzijausko kūrinys „Heartbeats”.
Open to the World
Choro Bel Canto muzikinis projektas Open to the World – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui. Koncertuose choras Bel Canto pasirodė kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir nuostabiu šveicarų choru Männerstimmen Basel.
Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.
Projekto mecenatas – NEWSEC, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse; Rėmėjai – viena didžiausių Lietuvoje statybos kompanijų MITNIJA ir draudimo bendrovė SEESAM. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto informaciniai partneriai – LRT televizija ir naujienų portalas DELFI, reklamos partneris – reklamos agentūra OGILVY.
Nuotraukų galerija
Open to the World video
Mecenatas
Rėmėjai
Projektą iš dalies finansavo
Informaciniai partneriai
Reklamos partneris
Koncerto programa. Pirmoji dalis
Fly to Paradise
Eric Whitacre
Lux Aurumque
Eric Whitacre
Sainte-Chapelle
Eric Whitacre
With a Lilly in Your Hand
Eric Whitacre
Wrecking Ball
Sacha Skarbek, aranžuotė Eric Whitacre
Man of Constant Sorrow
Dick Burnett, aranžuotė Eric Whitacre
Goodnight Moon
Eric Whitacre
Vilnius
Tomas Sinickis, aranžuotė Deivydas Zvonkus
Koncerto programa. Antroji dalis
That Was the Worst Christmas Ever
Sufjan Stevens, aranžuotė Marius Beck
Heartbeats
Simonas Girdzijauskas
The Boy Who Laughed At Santa Claus
Eric Whitacre
Glow
Eric Whitacre
The Little Drummer Boy
Katherine Kennicott Davis, aranžuotė Eva Holm Foosnæs (Norvegijos mokslo ir technologijų universitetas)
Down in the River to Pray
Amerikiečių tradicinė giesmė
Koncerte dalyvavo
Eric Whitacre
Kompozitorius, dirigentas
Choras Bel Canto
Meno vadovas ir dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas
Marius Beck
Vokalistas, gitaristas
Lina Dambrauskaitė
Sopranas
Tomas Sinickis
Vokalistas, gitaristas
Choras Ąžuoliukas
Meno vadovas Vyautas Miškinis
Mikroorkéstra styginių kvartetas
Vadovas Simas Tankevičius
Motiejus Bazaras, Raminta Gocentienė
Pianistai
Darius Rudis
Mušamieji
Evaldas Stulgaitis
Elektronika
Koncerto prodiuseriai
Eric Whitacre, Megan Davies, Claire Long (Music Productions) ir Audrius Valatkevičius (choras Bel Canto)