The Night is Young: jaukus vakaro koncertas kartu su vokaliniu ansambliu Duodeco!

2024 metų birželio 14 dienos vakarą, žavioje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, Duodeco ir choras Bel Canto atliko jautrią, stilistiškai įvairią muzikinę programą. Ją solinėmis rolėmis praturtino solistė Lina Dambrauskaitė (sopranas), taip pat choro dainininkai: Justinas Stanevičius (vokalas), Andrius Gailiūnas (akustinė gitara) ir Mindaugas Rumšas (saksofonas); fortepijonu grojo choro chormeisterė, pianistė Raminta Gocentienė.

Nuotraukų galerija

Choras Bel Canto ir Duodeco: pirmą kartą kartu

Choro Bel Canto ir Duodeco programoje vyravo ansamblių ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Christopher Tin, Bob Chilcott, Ēriks Ešenvalds, taip pat lietuvių kompozitorių Vytauto Miškinio ir Donato Zakaro kūriniai.

Ypatingas vakaro akcentas – amerikiečių kompozitoriaus Christopher Tin kūriniai. Jis yra vienas garsiausių pasaulyje šių laikų kompozitorius ir dirigentas, dviejų Grammy laureatas, koncertinės ir muzikos video žaidimams ir kitoms medijoms kūrėjas.

Choras Bel Canto ir Duodeco atliko dvi dalis iš naujausio Christopher Tin stambios formos kūrinio „The Lost Birds“. Šis cinematic stiliaus, ryškų socialinį ir aplinkosauginį aspektą turintis kūrinys – tai muzikinis paminklas paukščių rūšims, kurias žmonija išnaikino. Tai jaudinantis kūrinys, atiduodantis pagarbą kadaise mūsų dangų užpildžiusiems paukščių būriams, kurių giesmės nutilo.

Abu ansambliai taip pat atliko Christopher Tin garsiojo kūrinio „Sogno di Volare“ vokalinę versiją. Ši video žaidimui „Civilization VI“ sukurta kompozicija – tai Leonardo Da Vinci tekstų apie skrydį muzikinė iliustracija. Ji apie atradimus: tiek geografinius, kai atrandame naujas žemes, tiek intelektualinius, kai siekiame mokslo, naujų technologijų pažinimo.

Koncerto programa

Koncerto pradžia

Hear My Prayer
Moses Hogan

The Long Road
Ēriks Ešenvalds

The Saddest Noise
Christopher Tin

All That Could Never Be Said
Christopher Tin

Duodeco dalis

Come To Me
Ivo Antognini

Beatus Vir
Lukasz Urbaniak

Cantate Domino
Vytautas Miškinis

Sleep
Eric Whitacre

Feller From Fortune
Bob Chilcott

Choro Bel Canto dalis

The Seal Lullaby
Eric Whitacre

Laiškai Sofijai
Donatas Zakaras

Neišeik, Saulala
Vytautas Miškinis

Fix You
Coldplay

This is My Song
Jean Sibelius, aranžuotė Blake Morgan

In far-off Malta
Arnold Bax

Nyon Nyon
Jake Runestad

Finalas

Sogno di Volare
Christopher Tin

Koncerte dalyvavo

Choras Bel Canto (meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė)
Vokalinis ansamblis Duodeco (meno vadovas Povilas Vanžodis)
Lina Dambrauskaitė (sopranas)
Raminta Gocentienė (fortepijonas)
Choro Bel Canto narių solinės rolės: Justinas Stanevičius (vokalas), Andrius Gailiūnas (akustinė gitara) ir Mindaugas Rumšas (saksofonas).

Choro meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisteriai Povilas Vanžodis ir Raminta Gocentienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. Koncerto ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Rėmėjai

Atgal į sąrašą