Chorai Bel Canto ir Purdue Varsity Glee Club: UNBLOCK. Music that breaks barriers

Ypatingas vakaras Vilniuje su 120 dainininkų Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje!

Choras Bel Canto ir Purdue universiteto (JAV) vyrų choras Purdue Varsity Glee Club 2017 m. gegužės 21 d. pristatė bendrą muzikinį projektą – UNBLOCK. Music that breaks barriers. Du skirtingi Lietuvos ir JAV chorai bendrame koncerte atliko gražiausią šiuolaikinę chorinę muziką ir gerai žinomų džiazo, miuziklų, barbershop, gospel kūrinių interpretacijas. Koncerte dalyvavo 60 mišraus choro Bel Canto ir 60 vyrų choro Purdue Varsity Glee Club dainininkų.

Moderni chorinė muzika vienoje scenoje su jazz, pop, barbershop klasika

Choras Bel Canto, diriguojant naujam meno vadovui Dr. Egidijui Kaveckui, atliko choro pamėgtus garsiausio pasaulyje JAV chorinės muzikos kompozitoriaus Eric Whitacre ir ryškiausių Lietuvos kompozitorių Vytauto Miškinio ir Vaclovo Augustino kūrinius.

Purdue Varsity Glee Club choras, garsėjantis įspūdingais teatralizuotais pasirodymais, atliko specialiai chorui pritaikytų gerai žinomų miuziklų, barbershop, gospel, džiazo kūrinių interpretacijas. Amerikiečiai Vilniaus publikai dovanojo tokius kūrinius, kaip Simon & Garfunkel „Bridge Over Troubled Water“, Louis Armstrong „When You’re Smiling“, legendinio džiazo solisto Nat King Cole kūrinių rinkinį ir kt.

90 vyrų balsai drebino Filharmoniją – bendras Purdue Varsity Glee Club ir Bel Canto chorų pasirodymas

Lietuvos ir JAV chorai Vilniaus publikai paruošė ir ypatingą siurprizą. Lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinį „Pater Noster“ (Tėvyne mūsų) atliko 90 vyriškų balsų – Purdue Varsity Glee Club ir Bel Canto chorų dainininkai.

Choro Bel Canto meno vadovas Egidijus Kaveckas teigė, kad šiuo bendru lietuvių ir amerikiečių chorų projektu siekiama kurti šiuolaikinę kultūrinę aplinką, pabrėžti mūsų priklausymą Vakarų kultūrai ir skatinti Lietuvos chorų kūrybingumą ir inovacijas.

„Mums buvo didelis džiaugsmas Vilniuje priimti ir koncertuoti kartu su šiuo puikiu jaunatviška energija spinduliuojančiu amerikiečių choru. Esame skirtingi chorai, todėl buvo įdomu dalytis viena scena, mokytis vieniems iš kitų, keistis idėjomis, patirtimi ir pristatyti skirtingą požiūrį į chorinę muziką. Nors didžiąją mūsų repertuaro dalį sudaro nuostabi šiuolaikinė chorinė muzika, ją pateikiame jautriai ir elegantiškai, vis dėlto esame labiau klasikinis, „tradicinis“ choras. Tuo tarpu mūsų bičiuliai amerikiečiai klasikinę chorinę muziką drąsiai derina su kitais muzikos stiliais, savo pasirodymus paįvairina išraiškinga choreografija. Esu tikras, kad šis mūsų koncertas su Purdue universiteto vyrų choru įkvėpė tiek mus, tiek amerikiečius, o publikai paliko neišdildomus įspūdžius“, – teigė Egidijus Kaveckas.

115 metų tradicijos, Carnegie Hall ir šešių JAV prezidentų inauguracijos

1893 m. įkurtas Purdue Varsity Glee Clu“ choras vienija daugiau kaip 90 geriausių muzikai neabejingų Purdue universiteto studentų. Choras ne kartą pasirodė garsiausiose pasaulio scenose, tokiose kaip Lincoln Center ir Carnegie Hall, koncertavo šešių JAV prezidentų inauguracijose, o jų gastrolių maršrutai driekiasi nuo Australijos, N. Zelandijos, Kinijos iki daugybės Europos šalių sostinių.

Choro Bel Canto meno vadovas ir vyriausias dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė. Choro Purdue Varsity Glee Club meno vadovas William E. Griffel. Koncerto prodiuseris – choro Bel Canto prezidentas Audrius Valatkevičius.

UNBLOCK koncertas nuotraukų galerijoje

Koncerto rėmėjas

Koncerto programa. Choras Bel Canto

Anoj Pusėj Dunojėlio
Vaclovas Augustinas

M.K. Oginskio Priesakai Sūnui
Vaclovas Augustinas

Neišeik, Saulala
Vytautas Miškinis

Du Dob Dob
Vaclovas Augustinas

Enjoy the Silence
Martin Gore; aranžuotė Eric Whitacre

Sleep
Eric Whitacre

Bach (Again) Come Sweet Death
Johann Sebastian Bach; aranžuotė Rhonda Sandberg

River of Dreams
Billy Joel; aranžuotė Vitalijus Neugasimovas

Koncerto programa. Purdue Varsity Glee Club

Ambassadors of Song
Ted Arthur

As long as I’m Singin’
Bobby Darin

That Ever I Saw
Darmon Meador

Joshua Fit the Battle of Jericho
Aranžuotė David Wright

Old Time Religion – Lighthouse

Ave Maria
Franz Biebl

Bridge Over Troubled Water
Simon & Garfunkel, aranžuotė Ben Bram

Nat King Cole dainų rinkinys
Aranžuotė David Harrington

When You’re Smiling
Louis Armstrong

Roll Over Beethoven

I’ve Got Rhythm
George Gershwin, aranžuotė Ted Arthur

Embraceable You
George Gershwin

Lambscapes
Grigališkasis choralas, George Frideric Handel, Franz Peter Schubert, Giuseppe Verdi

Sure on this Shining Night
Aranžuotė Jay Gialombardo

Tribute to World Peace
Dainos: Let There Be Peace On Earth (Jill Jackson Miller ir Sy Miller) ir One Voice (Barry Manilow). Arranžuotė Jay Gialombardo

Pater Noster (Tėvyne Mūsų)
Vaclovas Augustinas
Atliko Purdue Varsity Glee Club ir Bel Canto vyrai

Koncerte dalyvavo

Choras Purdue Varsity Glee Club
Meno vadovas William E. Griffel

Choras Bel Canto
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė

Raminta Gocentienė
Pianistė

Koncerto prodiuseris
Audrius Valatkevičius

Atgal į sąrašą