Kosminis choro Bel Canto koncertas – Lietuvos rekordas

Pranešimas spaudai.
2016 m. birželio 30 d.

Geriausias Lietuvoje mišrus neprofesionalų choras „Bel Canto“ pasiekė Lietuvos rekordą. Tai paskelbė rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“. Choras „Bel Canto“ į Lietuvos rekordų knygą pateko pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengęs „ilgiausiai vienoje scenoje trukusį choro koncertinį turą“. Praėjusių metų pabaigoje choras „Bel Canto“ tris vakarus iš eilės surinko sausakimšą Lietuvos nacionalinės filharmonijos salę, kurioje choro koncertus stebėjo beveik 2 000 žiūrovų.

„Mūsų trijų koncertų maratono solidžiausioje šalyje klasikinės muzikos salėje kulminacija tapo neįprasto muzikiniame gyvenime rekordo pasiekimas. Įspūdingi skaičiai dar labiau atskleidžia įvykio ir koncertuose skambėjusios muzikos didingumą. Publikos dėmesys ir anšlagai tris vakarus iš eilės – neabejotina sėkmė ir nuoseklaus darbo rezultatas. Entuziastingų, motyvuotų ir užsispyrusių choro narių pastangomis mes sugebėjome išsikovoti teisę surengti bene garsiausio šiuolaikinio JAV kompozitoriaus Eric Whitacre kūrinio „Deep Field“ premjerą Baltijos šalių regione. Vilnius tapo trečiuoju miestu pasaulyje, kuriame atliktas šis ypatingas kūrinys“, – teigia choro „Bel Canto“ meno vadovas Artūras Dambrauskas.

Agentūros „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo į šalies rekordų knygą įrašyti „Deep Field“ koncertai buvo surengti 2015 m. gruodžio 20–22 d.; juos stebėjo 1 884 žiūrovai. Choro „Bel Canto“ koncerto programos pažiba tapo naujausias Eric Whitacre kūrinys „Deep Field“, sukurtas orkestrui, chorui ir mobiliajai programėlei. Šį kūrinį kompozitorius parašė įkvėptas „NASA Hubble“ kosminio teleskopo nuotraukų, kuriose užfiksuotas giliausias iki šiol mokslui žinomas visatos vaizdas. Kosminėje kino filmų muzikos stiliumi parašytoje kompozicijoje autorius sujungia neribotas orkestro ir choro galimybes bei naujausias technologijas. Pirmą kartą klasikinės muzikos istorijoje atlikėjais tapo ir koncerto klausytojai – jie turėjo įjungti savo išmaniuosiuose telefonuose įdiegtą „Deep Field“ programėlę, kuri skleidė elektronikos garsą. Tai dar labiau sustiprino kosminės erdvės įspūdį.

„Deep Field“ koncertus choras „Bel Canto“ surengė kartu su Lietuvos kameriniu orkestru (meno vadovas Sergej Krylov), papildoma orkestro sudėtimi ir mušamųjų grupe „Giunter Percussion“. Beveik metru prailgintoje Filharmonijos scenoje vienu metu koncertavo daugiau kaip 130 atlikėjų – 75 choro „Bel Canto“ nariai ir 60 orkestro muzikantų.

„Šis istorinis įrašas Lietuvos rekordų knygoje – tai dar vienas mūsų komandos tikslo keisti chorinės muzikos įvaizdį šalyje įvertinimas. Nenorime susitaikyti su tuo, jog chorinė muzika Lietuvoje yra apleista ir pamiršta. Lyginant su JAV, Šiaurės ir Azijos šalimis, taip pat su kitomis Vakarų valstybėmis ir net kaimynais latviais bei estais, chorinis menas mūsų šalyje yra nuvertintas ir nepopuliarus, čia negimsta nauji pasaulinio lygio kūriniai, talentai, inovacijos. Džiaugiuosi, kad padedant privačiam kapitalui mūsų komandos pastangos jau duoda rezultatų. Mes ir toliau gyvensime svajone ir ambicija ne tik džiuginti ir stebinti žiūrovus puikiais pasirodymais, bet ir keisime chorinės muzikos įvaizdį Lietuvoje“, – teigia „Bel Canto“ prezidentas Audrius Valatkevičius.

Choras „Bel Canto“ įkurtas 2009 m. pačių choristų iniciatyva. Šiuo metu choras vienija daugiau nei 70 narių; chorui vadovauja chorvedys Artūras Dambrauskas. 2013 m. Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse „Bel Canto“ paskelbtas geriausiu mišriuoju choru šalyje; 2014 m. kartu su kitais geriausiais chorais iš viso pasaulio apdovanotas aukso medaliu Pasaulio chorų olimpiadoje, taip pat yra sulaukęs aukštų įvertinimų kituose tarptautiniuose konkursuose. „Bel Canto“ buvo pirmasis choras Lietuvoje, sukūręs profesionalų kanalą „YouTube“ ir pradėjęs publikuoti savo atliekamus kūrinius „iTunes“, „Amazon“ ir „Spotify“.

Atgal į sąrašą