Premjera Lietuvoje ir Baltijos šalių regione! Eric Whitacre kūrinys Godzilla Eats Las Vegas!

Choras Bel Canto ir Draugai. 2015 m. gruodžio 21 d. vakaras. Gyvai iš Lietuvos naciolaninės filharmonijos Vilniuje

2015 m. Kalėdoms geriausias Lietuvoje mišrus neprofesionalų choras Bel Canto pristatė modernią, precedento neturinčią programą, kurioje – trijų ypatingų kūrinių premjeros. Ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalių regione. Viena jų – netikėtas ir drąsus Eric Whitacre kūrinys Godzilla Eats Las Vegas!. Kūrinys koncerte įrašytas gyvai ir publikuotas internetinėse muzikos parduotuvėse iTunes, Amazon ir Spotify.

Garsiausias pasaulyje šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorius, Grammy lauretas, TED pranešėjas Eric Whitacre šią savo kompoziciją vadina “visiškai absurdiška” ir pateikia ją kaip pokštą. Žaismingas ir padūkęs kūrinys – tarsi iš įvairių garsinių atkarpų sudėta mozaika, kurioje kontrastingos ir kartais iki skausmo pažįstamos, charakteringos muzikinės detalės sumestos kartu nepaisant jokių dėsningumų, išskyrus paties autoriaus sugalvotą pasakojamos istorijos scenarijų.

Atliekant kūrinį, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje susirinkusi publika išgirdo ir panikos riksmų, šūksnių, ir tarsi iš niekur atsirandančių mambo bei tango ritmų, taip pat ir mažų Frank Sinatra, Way Newton ir net P. Tchaikovsky muzikos citatų. Fantazijos kupinai Godzilos istorijai pavaizduoti Eric Whitacre pasitelkia apie trisdešimt skirtingų muzikos stilių, žaibiškai keičiančių vienas kitą ir taip sukuria beprotiško Godzilos vizito Amerikos “nuodėmių mieste” nuotaiką.

Mūsų naujausia Godzilla Eats Las Vegas versija kartu su Eric Whitacre!

Godzilla Eats Las Vegas! – ypatinga choro Bel Canto koncerto premjera, dovanojusi pašėlusią Holivudo pasaulio detalių samplaiką ir privertusi klausytojus nustebti, susižvalgyti, o galiausiai prapliupti juoku.

Godzilla Eats Las Vegas! kompozitorius sukūrė 1996 m., tačiau 2015 m. kūrinį aranžavo naujai kartu su kitu JAV kompozitoriumi Jonathan Newman. Naujos kūrinio versijos premjera įvyko 2015 m. gegužę Minnesota, JAV. Kompozitorius chorui Bel Canto suteikė teisę pirmą kartą pristatyti kūrinį Lietuvoje, tokiu būdu tampant pirmuoju choru Baltijos šalių regione, atlikusiu naują Godzilla Eats Las Vegas! versiją.

Atlikėjai

Choras Bel Canto (meno vadovas Artūras Dambrauskas), Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov) su papildoma orkestro sudėtimi, mušamųjų grupė Giunter Percussion ir pianistas Artūras Anusauskas.

Kūrybinė grupė

Audrius Valatkevičius (Vyriausias prodiuseris), Jonas Juozapaitis (Video ir montažo režisierius), Šarūnas Burža (Vyriausias operatorius), Mykolas Lėckas (Šviesų dailininkas).

Audio įrašą atliko Artūras Pugačiauskas ir Valdas Karpuška; garso suvedimas ir masteringas atliktas studijose AP Sound Design ir UP Records. Garso režisierius Artūras Pugačiauskas, draugiškai padedant Kiprui Mašanauskui.

Įsigykite

Klausykite Spotify

Atlikėjai ir kūrybinė grupė

Choras Bel Canto
Meno vadovas Artūras Dambrauskas

Lietuvos kamerinis orkestras (su papildoma orkestro sudėtimi)
Meno vadovas Sergej Krylov

Mušamųjų grupė Giunter Percussion

Pianistas Artūras Anusauskas

Audrius Valatkevičius
Vyriausias prodiuseris

Valdas Karpuška ir Artūras Pugačiauskas
Garso įrašas

Artūras Pugačiauskas
Garso režisierius

Kipras Mašanauskas
Garso režisieriaus patarėjas

Atgal į sąrašą