Open To The World suburs vokalinės muzikos žvaigždes ir 170 dainininkų

Didelės sėkmės sulaukęs choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ šiemet tampa pirmuoju Vilniuje vokalinės muzikos festivaliu. Gruodžio 1-10 dienomis Kotrynos bažnyčioje ir filharmonijoje, žiūrovų lauks penki koncertai ir išskirtiniai svečiai: „Grammy“ nominuotas, geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, geriausias vyrų choras Švedijoje „Zero8“, pasaulio barbershop muzikos čempionai „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.

Festivalio koncertuose žiūrovai mėgausis ir unikaliu, retai Lietuvoje atliekamu turiniu. Chorai ir vokaliniai ansambliai harmoningai derins klasikinę, šiuolaikinę chorinę, barbershop, džiazo ir populiariąją muziką, koncertus papuoš ir kalėdiniai kūriniai.

„Nuo projekto pradžios 2018 metais, turime ambiciją į Lietuvos chorinės muzikos rinką įpūsti šviežio oro, prisidėti kuriant atviresnę, įvairesnę ir modernesnę šalies chorinę bendruomenę. Publikos ir rėmėjų dėmesys „Open To The World“ projektui viršijo lūkesčius – tūkstančiai žiūrovų ir išparduoti koncertai motyvuoja nesustoti. Mes toliau sieksime savo tikslų – pristatysime modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėsime vakarietišką kultūrą, kursime, eksperimentuosime ir tobulėsime kartu,“– teigia choro „Bel Canto“ prezidentas ir prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Milda Švelnienė ir choras Bel Canto

Choro „Bel Canto“ meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė sako, kad „Open To The World“ populiarumas ne tik džiugina, bet ir įpareigoja.

„Visa choro komanda intensyviai dirbame, kad žiūrovai gautų puokštę emocijų, negirdėtų kūrinių ir unikalią patirtį. Dirbti ir koncertuoti su aukščiausio lygio profesionalais, tokiais kaip VOCES8 ar talentingaisiais švedais „Zero8”, yra privilegija. Tai skatina mokytis, tobulėti, semtis naujų idėjų ir fantazuoti. Mums taip pat svarbu į festivalį įtraukti talentingus Lietuvos atlikėjus, todėl šiais metais scena dalinsimės su nuostabaus berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ dainininkais (vadovas Remigijus Adomaitis), pianistu Motiejumi Bazaru ir violončelininko Augusto Gocento suburto styginių kvarteto muzikantais. Neabejoju, kad penkiuose festivalio koncertuose sau patinkančio turinio atras dauguma muzikos gurmanų“.

Apie Open To The World

Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World“ tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

„Open To The World 2023“ svečiai: „Grammy“ nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8“, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.

Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą