Open To The World ’23: Chorai Bel Canto, Dagilėlis ir Marius Beck
Ypatingas sekmadienio vakaras: Dagilėlis, geriausias berniukų ir jaunuolių choras Lietuvoje, ir geriausias šalyje mišrus choras Bel Canto, pirmą kartą susitiko Vilniuje! Prie jų prisijungė ir choro bičiulis, vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck. Sostinės publikai jie dovanojo šventinę programą, kurioje – šiuolaikinė chorinė muzika, populiariosios muzikos aranžuotės ir kalėdiniai kūriniai.
Choras Bel Canto, gruodžio 10 dieną filharmonijoje, pristatė finalinį festivalio „Open To The World 2023“ koncertą. Jame daugiau nei 80 chorų Bel Canto ir Dagilėlis dainininkų atliko stilistiškai įvairią ir unikalią muzikinę programą. Koncerte taip pat dalyvavo pianistas Motiejus Bazaras, styginių kvartetas (vadovas Augustas Gocentas), solines roles atliko choro dainininkai: Mindaugas Rumšas (saksofonas) ir Justinas Stanevičius (vokalas).
Nuotraukų galerija
Pirmoji choro Bel Canto pažintis su talentinguoju Dagilėliu
Dagilėlis yra geriausias berniukų ir jaunuolių choras Lietuvoje. Jis unikaliai derina įvairių stilių muziką ir išsiskiria emocingais pasirodymais. Ansamblis ypač teigiamai vertinamas ir dažnai koncertuoja užsienyje, yra laimėjęs daugybę tarptautinių konkursų. Veikdamas kaip dainavimo mokykla, Dagilėlis įneša ryškų indėlį į Lietuvos švietimą, berniukų ir jaunuolių edukaciją.
Vilniaus publikai choras paruošė nuotaikingą šventinę programą. Ypatingas jos akcentas – kone pavyzdiniu tapęs garsiojo „The Lion Sleeps Tonight” chorinis atlikimas. Jame dainininkai meistriškai imituoja gamtos reiškinių ir džiunglių gyventojų garsus, ir papuošia jį skoninga choreografija. Vien YouTube, šis Dagilėlio atliekamas kūrinys peržiūrėtas daugiau nei 6 milijonus kartų.
Aistra šiuolaikinei chorinei muzikai ir eksperimentams
Choro Bel Canto programoje vyravo choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo, taip pat lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.
Šį kartą choras publiką stebino ryškia choreografija, kuri papuošė kompozitoriaus Jake Runestad energingą kūrinį „Nyon Nyon“ ir Billy Joel garsųjį „River Of Dreams“. Choreografiją chorui sukūrė Paulius Šinkūnas.
Ilgametė choro Bel Canto ir Marius Beck bičiulystė
Vokalisto ir gitaristo Marius Beck (Norvegija) ir choro Bel Canto draugystė prasidėjo 2018 metais. Kartu jie surengė keletą pasirodymų, Marius dalyvavo ir choro „Open To The World“ albumo įrašuose. 2012 metais Marius tapo „The Voice Norway“ finalininku, su Eric Whitacre pasirodė iTunes festivalyje, išleido solinį albumą ir nuolat koncertuoja.
Koncerte choras Bel Canto ir Marius Beck kartu atliko kelis kūrinius. Juos aranžavo kitas puikus choro bičiulis – jaunosios kartos švedų kompozitorius Henrik Dahlgren.
Vienintelis toks vakaras Vilniuje: 80 chorų Dagilėlis ir Bel Canto dainininkų jaukioje filharmonijoje
Chorai Dagilėlis ir Bel Canto paruošė ir įspūdingą koncerto finalą. Ypatingas jo akcentas – ukrainiečių paveldo lobis, daina „Shchedryk”, kurią choristai atliko kartu. Šiuo kūriniu chorai ragino nepavargti ir palaikyti Ukrainos kovą už laisvę.
„Shchedryk“ pasakoja apie kregždę, kuri atskrenda į žmogaus namus ir savo giesme pranašauja jam turtingą ir gražų gyvenimą atėjus pavasariui. Iš keturių garsų archajinio motyvo sudarytą „Shchedryk“ 1916 metais aranžavo ukrainiečių kompozitorius Mykola Leontovych. Vėliau jos melodija buvo panaudota kuriant anglišką kalėdinę dainą „Carol Of The Bells“, kuri tapo neatsiejama šventinio repertuaro dalimi visame pasaulyje.
Choras Bel Canto pirmą kartą „Shchedryk“ atliko 2010 metais. Dainos įrašas iki šiol yra populiariausias choro Spotify, Apple Music ir YouTube kanaluose, jis taip pat panaudotas kelių filmų garso takeliuose. Vienas jų – 2023 metais Berlyno kino festivalyje debiutavusi biografinė drama „Sisi & Ich“.
Koncerto programa
Choras Bel Canto
Evening Prayer
Ola Gjeilo
The Seal Lullaby
Eric Whitacre
Laiškai Sofijai
Donatas Zakaras
This Is My Song
Jean Sibelius, aranžuotė Blake Morgan
Hurt
Trent Reznor, aranžuotė Eric Whitacre
In Bloom
Kurt Cobain, aranžuotė Henrik Dahlgren
Crawling
Linkink Park, aranžuotė Henrik Dahlgren
White Winter Hymnal
Fleet Foxes | Pentatonix
River of Dreams
Billy Joel
Nyon Nyon
Jake Runestad
Choras Dagilėlis
Tylią Naktį, Šventą Naktį
Becki Slagle Mayo
Pacem
Lee Dengler
Sure On This Shining Night
Morten Lauridsen
Riu, Riu, Chiu
Mateo Flecha
Du Dob Dob
Vaclovas Augustinas
Sixteen Tons
Merle Travis
Song of Hope
Susanna Lindmark
The Lion Sleeps Tonight
George David Weiss
Jesus, Oh, What a Wonderful Child
Lloyd Larson
Chorai Bel Canto ir Dagilėlis kartu
O Magnum Mysterium
Morten Lauridsen
Shchedryk (Carol Of The Bells)
Tradicinė giesmė, aranžuotė Mykola Leontovych
It’s The Most Wonderful Time of The Year
Edward Pola & George Wyle, aranžuotė Rasmus Krigström
Koncerte dalyvavo
Choras Bel Canto (meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė)
Choras Dagilėlis (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis)
Marius Beck (vokalas & gitara)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Styginių kvartetas (vadovas Augustas Gocentas)
Choro Bel Canto meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisterės Raminta Gocentienė ir Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. „Open To The World“ ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.
Rėmėjai ir partneriai
Open To The World 2023
Choro „Bel Canto” projektas „Open To The World” – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World” tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.
„Open To The World 2023” svečiai: „Grammy” nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8”, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters”, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis” ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.
Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius”, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec”, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy”.