Open To The World ’23: Chorai Bel Canto, Dagilėlis ir Marius Beck

Ypatingas sekmadienio vakaras: Dagilėlis, geriausias berniukų ir jaunuolių choras Lietuvoje, ir geriausias šalyje mišrus choras Bel Canto, pirmą kartą susitiks Vilniuje! Prie jų prisijungs ir choro bičiulis, vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck. Sostinės publikai jie dovanos šventinę programą, kurioje – šiuolaikinė chorinė muzika, populiariosios muzikos aranžuotės ir kalėdiniai kūriniai.

Choras „Bel Canto“ pristato ypatingą vakarą Vilniuje – finalinį vokalinės muzikos festivalio „Open To The World 2023“ koncertą. Gruodžio 10 d., sekmadienį, 19 val. Filharmonijoje daugiau nei 80 chorų „Bel Canto“ ir „Dagilėlis“ dainininkų atliks stilistiškai įvairią, nuotaikingą ir unikalią muzikinę programą. Koncerte taip pat dalyvaus pianistas Motiejus Bazaras, styginių kvartetas (vadovas Augustas Gocentas), solines roles atliks choro dainininkai: Mindaugas Rumšas (saksofonas), Justinas Stanevičius ir Agnė Bagdonavičienė (vokalas).

PIRKTI BILIETUS

KITI KONCERTAI

Pirmoji choro Bel Canto pažintis su talentinguoju Dagilėliu

„Dagilėlis“ yra geriausias berniukų ir jaunuolių choras Lietuvoje. Jis unikaliai derina įvairių stilių muziką ir išsiskiria emocingais pasirodymais. Ansamblis ypač teigiamai vertinamas ir dažnai koncertuoja užsienyje, yra laimėjęs daugybę tarptautinių konkursų. Veikdamas kaip dainavimo mokykla, „Dagilėlis“ įneša ryškų indėlį į Lietuvos švietimą, berniukų ir jaunuolių edukaciją.

Vilniaus publikai choras paruošė nuotaikingą šventinę programą. Ypatingas jos akcentas – kone pavyzdiniu tapęs garsiojo „The Lion Sleeps Tonight” chorinis atlikimas. Jame dainininkai meistriškai imituoja gamtos reiškinių ir džiunglių gyventojų garsus, ir papuošia jį skoninga choreografija. Vien „YouTube“, šis „Dagilėlio“ atliekamas kūrinys peržiūrėtas daugiau nei 6 milijonus kartų.

Aistra šiuolaikinei chorinei muzikai ir eksperimentams

Choro „Bel Canto“ programoje vyraus choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo, taip pat lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.

Šį kartą choras publiką stebins ryškia choreografija, kuri papuoš kompozitoriaus Jake Runestad energingą kūrinį „Nyon Nyon“ ir Billy Joel garsųjį „River Of Dreams“. Choreografiją chorui sukūrė Paulius Šinkūnas.

Ilgametė choro Bel Canto ir Marius Beck bičiulystė

Vokalisto ir gitaristo Marius Beck (Norvegija) ir choro „Bel Canto“ draugystė prasidėjo 2018 metais. Kartu jie surengė keletą pasirodymų, Marius dalyvavo ir choro „Open To The World“ albumo įrašuose. 2012 metais Marius tapo „The Voice Norway“ finalininku, su Eric Whitacre pasirodė „iTunes“ festivalyje, išleido solinį albumą ir nuolat koncertuoja. Jis turi ypač jautrų, specifinį vokalą ir puikiai groja akustine gitara.

Koncerte choras „Bel Canto“ ir Marius Beck kartu atliks kelis kūrinius. Juos aranžavo kitas puikus choro bičiulis – jaunosios kartos švedų kompozitorius Henrik Dahlgren.

Vienintelis toks vakaras Vilniuje: 80 chorų Dagilėlis ir Bel Canto dainininkų jaukioje filharmonijoje 

Chorai „Dagilėlis“ ir „Bel Canto“ ruošia ir įspūdingą koncerto finalą. Ypatingas jo akcentas – ukrainiečių paveldo lobis, daina „Shchedryk”, kurią choristai atliks kartu. Šiuo kūriniu chorai ragins nepavargti ir palaikyti Ukrainos kovą už laisvę.

„Shchedryk“ pasakoja apie kregždę, kuri atskrenda į žmogaus namus ir savo giesme pranašauja jam turtingą ir gražų gyvenimą atėjus pavasariui. Iš keturių garsų archajinio motyvo sudarytą „Shchedryk“ 1916 metais aranžavo ukrainiečių kompozitorius Mykola Leontovych. Vėliau jos melodija buvo panaudota kuriant anglišką kalėdinę dainą „Carol Of The Bells“, kuri tapo neatsiejama šventinio repertuaro dalimi visame pasaulyje.

Choras „Bel Canto“ pirmą kartą „Shchedryk“ atliko 2010 metais. Dainos įrašas iki šiol yra populiariausias choro „Spotify“, „Apple Music“ ir „YouTube“ kanaluose, jis taip pat panaudotas kelių filmų garso takeliuose. Vienas jų – šiemet Berlyno kino festivalyje debiutavusi biografinė drama „Sisi & Ich“.

Koncerto programa

Choras Bel Canto

Evening Prayer
Ola Gjeilo

The Seal Lullaby
Eric Whitacre

Laiškai Sofijai
Donatas Zakaras

This Is My Song
Jean Sibelius, aranžuotė Blake Morgan

Hurt
Trent Reznor, aranžuotė Eric Whitacre

In Bloom
Kurt Cobain, aranžuotė Henrik Dahlgren

Crawling
Linkink Park, aranžuotė Henrik Dahlgren

White Winter Hymnal
Fleet Foxes | Pentatonix

River of Dreams
Billy Joel

Nyon Nyon
Jake Runestad

Choras Dagilėlis

Tylią Naktį, Šventą Naktį
Becki Slagle Mayo

Pacem
Lee Dengler

Sure On This Shining Night
Morten Lauridsen

Riu, Riu, Chiu
Mateo Flecha

Du Dob Dob
Vaclovas Augustinas

Sixteen Tons
Merle Travis

Song of Hope
Susanna Lindmark

The Lion Sleeps Tonight
George David Weiss

Jesus, Oh, What a Wonderful Child
Lloyd Larson

Chorai Bel Canto ir Dagilėlis kartu

O Magnum Mysterium
Morten Lauridsen

Shchedryk (Carol Of The Bells)
Tradicinė giesmė, aranžuotė Mykola Leontovych

It’s The Most Wonderful Time of The Year
Edward Pola & George Wyle, aranžuotė Rasmus Krigström

Koncerte dalyvauja

Choras „Bel Canto“ (meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė)
Choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis)
Marius Beck (vokalas & gitara)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Styginių kvartetas (vadovas Augustas Gocentas)

Choro „Bel Canto“ meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisterės Raminta Gocentienė ir Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. „Open To The World“ ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Rėmėjai ir partneriai

Open To The World 2023

Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World“ tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

„Open To The World 2023“ svečiai: „Grammy“ nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8“, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.

Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT televizija, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.

Atgal į sąrašą