Choras Bel Canto: Pabusk, Europa. Naktis jau baigiasi…!

Choras Bel Canto kultūros festivalio Kultūros naktis metu 2013 m. liepos 5 d. pristatė socialinį-muzikinį projektą – Pabusk Europa. Naktis jau baigiasi…!, skirtą Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. Pasitelkiant įspūdingus Europos šalių muzikinius kūrinius bei žinomus Lietuvos muzikos atlikėjus, pirmajam Lietuvos pirmininkavimui ES choras Bel Canto suteikė ryškų, skambų ir elegantišką muzikinį akcentą.

Europos šalių muziką koncerte atliko daugiau kaip 60 dainininkų vienijantis Bel Canto, solistė Ieva Prudnikovaitė, pianistas, džiazo virtuozas Artūras Anusauskas, smuikininkas Artūras Šilalė, Vilniaus mušamųjų grupė, vadovaujama Sauliaus Auglio, dūdmaišininkas Vytautas Linkevičius, kt. Be to, Lietuvos ir pasaulio auditorijai prisistatė ir du jaunieji šalies klasikinės muzikos talentai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentės ir operos solisčių Sigutės Stonytės ir Astos Krikščiūnaitės mokinės Lina Dambrauskaitė ir Milda Baronaitė.

Choro vadovas Artūras Dambrauskas teigia, kad šiuo koncertu choristai siekė pristatyti Lietuvą kaip drąsią, savimi pasitikinčią šalį, pasirengusią naujiems iššūkiams ir pergalėms.

„Šiais metais „Kultūros nakties“ festivalis buvo skirtas Lietuvos pirmininkavimui ES. Muzika buvo ir yra labai svarbi Lietuvos ir kitų Europos šalių kultūros dalis. Muzika – taip pat galingas įrankis, siekiant ryškiai ir įtaigiai perteikti socialines idėjas. Todėl norime paraginti Europos bičiulius pamiršti ekonominės krizės skaudulius, o dėmesį sutelkti į diskusijas apie ateitį, naujus iššūkius ir išmoktas pamokas. Bel Canto taria Europai: naktis jau baigiasi, galvokime apie ateitį, pasitikėjimą savimi ir optimizmą!“,- sako A. Dambrauskas.

Choro ir draugų koncertas pateikė staigmenų. Pirmą kartą Lietuvoje buvo pristatytas specialiai chorui Bel Canto, trims solistėms, fortepijonui ir perkusijų grupei kompozitoriaus Vladimiro Konstantinovo aranžuotas garsusis Maurice Ravel Bolero. Šį spalvingą kūrinį dažniausiai atlieka simfoniniai orkestrai, todėl gebėjimas „persikūnyti“ į orkestrą tapo intriguojančiu iššūkiu chorui ir solistams.

Koncertą Bel Canto pradėjo ir baigė simboliškai. Kadangi Lietuva pirmininkavimą ES perėmė iš Airijos, savo specialų pasirodymą choras pradėjo airio Michael McGlynn kompozicija Rising of the Sun (airiškai – Eirí na Gréine). Ypatingą airišką koloritą šiai subtilaus humoro dainai suteikė dūdmaišio ir smuiko skambesys. Koncertą vainikavo taip pat specialiai chorui Bel Canto ir koncerto svečiams aranžuotas ugningasis graikų Sirtaki, simbolizavęs Graikijos pirmininkavimą ES, kurį metų pabaigoje ji perims iš Lietuvos.

Pasitikėti savo jėgomis ir optimistiškai žvelgti į ateitį Europos bičiulius choras ragino ir kitomis dainomis. Koncerte skambėjo Giedriaus Svilainio išplėtota lietuvių liaudies daina Oi aš vakar vakarėlį, ypatingasis latvių kompozitoriaus Ēriks Ešenvalds motetas O salutaris hostia, temperamentingos ir aistringos ispaniškos habaneros Renaces Tu (Arturo Dúo Vital) ir El ausente (Jorge López), solistės Ievos Prudnikovaitės atliekama kompozitoriaus ir dailininko José María Cano de Andrés daina-legenda – Hijo de la luna.

Koncerte taip pat skambėjo kūriniai, tapę visos Europos kultūros klasika ir simboliu. Tai – Johann Sebastian Bach choralas Jesus bleibet meine Freude iš kantatos Herz und Mund und Tat und Leben BWV 147, Edvard Grieg Solveigos daina iš muzikos H. Ibsen dramai Peer Gynt, taip pat šiuolaikinės muzikos kompozicijos, tokios kaip prancūzų kompozitoriaus Emmanuel Séjourné paslaptingoji Book of Gems, kurią choras atliko kartu su perkusijų grupe.

Choro Bel Canto koncertas buvo filmuojamas HD technologija ir įrašytas gyvai Surround. Koncerte skambėję kūriniai 2013 m. rudenį buvo paskelbti choro Bel Canto oficialiame kanale Youtube ir tokiu būdu taps prieinami milijonams klausytojų visame pasaulyje.

Koncerte dalyvavo

Choras Bel Canto, solistės Ieva Prudnikovaitė, Lina Dambrauskaitė ir Milda Baronaitė, Artūras Anusauskas (fortepijonas), Artūras Šilatė (smuikas), Vytautas Linkevičius (dūdmaišis), Vilniaus mušamųjų grupė.

Choro Bel Canto meno vadovas ir vyriausias dirigentas Artūras Dambrauskas, chormeisteriai Raminta Gocentienė, Alfredas Celiešius ir Simona Vitkauskienė. Koncerto prodiuseris Audrius Valatkevičius.

Pabusk, Europa! koncertas nuotraukų galerijoje

Koncerto partneris

Koncerto programa

Rising of the Sun
Michael McGlynn

Oi aš vakar vakarėlį
Lietuvių liaudies daina, išplėtota Giedriaus Svilainio

O Salutaris Hostia
Eriks Ešenvalds

Jesus bleibet meine Freude iš kantatos “Herz und Mund und Tat und Leben” BWV 147
Johann Sebastian Bach

Renaces Tu
Arturo duo Vital

El Ausente
Muzika Jorge López, žodžiai Carmen Ortiz

Hijo de la Luna
José María Cano de Andrés

Bolero
Maurice Ravel (aranžuotė chorui V. Konstantinovo)

Solveigos daina iš muzikos H. Ibsen dramai Peer Gynt
Edvard Grieg

Book of Gems
Emmanuel Sejourne

Sirtaki
Mikis Theodorakis (aranžuotė chorui V. Konstantinovo)

Atgal į sąrašą